Tour de Pologne: prezentacja trasy w TVP Sport

Tegoroczne Tour de Pologne z powodu koronawirusa zostało przeniesione na początek sierpnia. W środę dojdzie do prezentacji trasy 77. edycji wyścigu w Sportowym wieczorze. Transmisja 1 lipca w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie ciekawych gości. Połączymy się m.in. z Rafałem Majką, który będzie jedną z gwiazd imprezy.

 

Z powodu koronawirusa 77. TdP został przełożony o miesiąc. Wyścig miał odbyć się na początku lipca. Od maja wiadomo, że nowym terminem wyścigu jest 5 – 9 sierpnia. Prezentacja trasy zostanie przeprowadzona w środę w Sportowym wieczorze. Transmisja od godz. 22:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

Tegoroczna edycja została skrócona z siedmiu do pięciu etapów. Organizatorzy ze względu na obecną sytuację musieli zrezygnować m.in. ze ścigania w Warszawie.

Będzie to też wyjątkowy Tour ze względu na ubiegłoroczną tragedię na trasie. Dokładnie rok po śmierci Bjorga Lambrechta odbędzie się pierwszy etap. Już wiadomo, że kolarze ruszą ze Stadionu Śląskiego.

Po wznowieniu sezonu Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem cyklu World Tour. Dla wielu kolarzy będzie to etap przygotowań do Tour de France lub Giro d’Italia.

Znamy już nazwiska kilku gwiazd, które planują start w Polsce. Jedną z nich jest Rafał Majka. Kolarz Bory-hansgrohe wygrał wyścig sześć lat temu, a rok temu był dziewiąty.

Swój udział zapowiedzieli m.in. czołowi sprinterzy świata: Dylan Groenewegen, Pascal Ackermann czy Fernando Gaviria, zwycięzca Giro d’Italia 2019 Richard Carapaz, mistrz świata Mads Pedersen, znakomity Duńczyk Jakob Fuglsang czy wielki talent z Belgii Remco Evenepoel.

– Przygotowaliśmy bardzo ciekawą, zróżnicowaną i wymagającą trasę. Wiemy, że pojawi się w Polsce wielu znakomitych kolarzy i każdy z nich na pewno znajdzie coś dla siebie. Będą etapy płaskie, odcinki klasyczne, a także górskie wspinaczki. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wyścig odbędzie się bez publiczności na startach i metach, nie będzie kolumny reklamowej, ani miasteczka sponsorskiego. Tym serdeczniej zapraszamy wszystkich do oglądania transmisji w Telewizji Polskiej – powiedział Czesław Lang, cytowany przez oficjalną stronę TdP.

Dyrektor wyścigu będzie oczywiście obecny na prezentacji, podobnie jak dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski oraz były znakomity kolarz Bartosz Huzarski, który jest ekspertem i komentatorem TVP podczas TdP. Dojdzie też do łączenia z Majką oraz dwukrotnym zwycięzcą klasyfikacji górskiej Tomaszem Marczyńskim.

Transmisja środowej prezentacji trasy 77. Tour de Pologne od godz. 22:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *