W weekend widzowie licznie oglądali ofertę TVP

W niedzielę, 22 maja premierowy odcinek serialu „Zieja” obejrzało w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności według NAM* 1,7 mln widzów. Emitowany również w niedzielę finałowy obcinek „Szansy na sukces. Opole 2022” obejrzało w TVP2 w piku ponad 1,5 mln widzów (dane NAM). W sobotę, 21 maja koncert „Taneczny Port Mazury” zobaczyło w TVP2 w momencie najwyższej oglądalności według NAM 1,4 mln widzów. W TOP10 weekendu, aż 7 najliczniej oglądanych programów należało do Telewizji Polskiej.

 

W TOP10 najliczniej oglądanych programów weekendu w TVP na pierwszym miejscu znalazło się główne wydanie „Wiadomości”, które w TVP1 w niedzielę, 22 maja według NAM oglądało średnio 1,6 mln widzów, przy udziałach 13,1%.

Średnio, pierwszy odcinek, trzyodcinkowego serialu „Zieja” ukazującego losy niezwykłego Polaka i patrioty – księdza Jana Ziei w niedzielę, 22 maja w TVP1 obejrzało 1,5 mln osób, udziały kształtowały się na poziomie 11,9%.

Finałowy odcinek muzycznego programu Dwójki „Szansa na sukces. Opole 2022” oglądało w niedzielę, 22 maja, średnio 1,4 widzów (14,4% udziałów). Program był liderem pasma i najliczniej oglądanym w sezonie odcinkiem.

W sobotę, 21 maja, średnio ponad 1 mln osób zobaczyło w TVP2 wyjątkowy koncert „Taneczny Port Mazury” zorganizowany w ośrodku wypoczynkowym TVP w Sarnówku. Udziały muzycznego widowiska w Dwójce wyniosły 8,9%.

 

NAM* – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *