Walka o piersi – odcinek trzeci w Polsat Cafe

W tym odcinku poznamy nową bohaterkę programu Dianę (19 l.), która cierpi na gigantomastię – czyli nieproporcjonalnie bardzo duże piersi. Po trzynastych urodzinach jej biust rósł w zastraszającym tempie – czasami zwiększał się nawet o kilka rozmiarów miseczek w ciągu miesiąca! Jej jedna pierś waży 4,5 kg.

Dziewczyna boryka się ze stanami depresyjnymi i jest obiektem kpin w szkole, ale jej największym zmartwieniem są duże problemy z kręgosłupem. Diana zgłasza się do dr Radzikowskiej z prośbą o przeprowadzenie operacji zmniejszenia biustu. Ten zabieg ma swoje nieodwracalne konsekwencje – jeśli kiedyś Diana zostanie mamą, nie będzie miała możliwości karmienia piersią. Dlatego dr Radzikowska ma wątpliwości.

Monika i dr Radzikowska przed operacją

Kamera będzie towarzyszyła także Monice (25 l.), która czeka na operację rekonstrukcji piersi - jakiś czas temu przeszła zabieg podskórnej mastektomii, dlatego jej prawa pierś jest całkowicie zniekształcona, a górnej części w zasadzie nie ma. Dr Elżbieta Radzikowska zapozna się z wynikami badań i dopiero wtedy, okaże się czy operacja dojdzie do skutku. Spotkamy również Paulinę, która pojawiła się w szpitalu na wizycie kontrolnej – kobieta była ofiarą przemocy domowej, uszkodzenia ciała były tak duże, że musiała przejść amputację piersi i przeszczep skóry oraz sutków, których jednak nie udało się uratować. Paulina jest na początku swojej drogi w walce o piersi i czeka ją jeszcze kilka operacji. Do szpitala zgłasza się również Monika (35 l.) na zabieg zmniejszenia piersi. Natomiast, Beata jest już o operacji powiększenia piersi - całą sprawę zataiła przed rodziną i jej partnerem Jackiem. W trakcie porannego obchodu, pyta lekarzy… jak kiedy będzie mogła wrócić na siłownię. Beata prosi również swoją przyjaciółkę, Orianę aby to ona poinformowała Jacka o operacji. Monika (32 l.) - chce poddać się profilaktycznej mastektomii piersi ponieważ ma mutację genu, który podwyższa ryzyko zachorowania na raka piersi – przechodzi specjalistyczne badania. Lekarz znajduje zmiany w jej piersiach, dopiero kolejne badania wykażą czy jest się czego bać.

Dziś o 21:00 w Polsat Cafe zobaczymy trzeci odcinek programu „Walka o piersi”.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.