„Wielkie kino” w gwiazdorskiej obsadzie tej zimy w TNT

Tej zimy TNT zaprezentuje filmy grozy oraz kino akcji w najlepszym wydaniu. Nastolatkowie ratujący Ziemię, monstrualne potwory i historie prosto z gangsterskiego Los Angeles – to wszystko czeka na widzów środowego „Wielkiego kina” już od 4 grudnia.

 

 

 

W pozornie zwyczajnym liceum w amerykańskim stanie Ohio zaczynają dziać się niewyjaśnione rzeczy. Ktoś atakuje szkolną pielęgniarkę (Salma Hayek), a nauczyciele i uczniowie zaczynają się podejrzanie zachowywać. Bez wieści znikają kolejne osoby. Szóstka przyjaciół (m.in. Elijah Wood, Josh Hartnett) postanawia rozwikłać te zagadki i z przerażeniem odkrywa, że Ziemią próbują zawładnąć kosmici. „Oni” to połączenie najlepszych cech horroru, filmu akcji i gatunku science fiction. Czy nastolatkowie ocalą świat przed zagrożeniem ze strony przybyszów z innej planety?

Kolejną propozycją na środowe wieczory od TNT jest kultowe już „Pulp Fiction” – czarna komedia z dodatkiem gangsterskiego kina w reżyserii Quentina Tarantino. Główni bohaterowie filmu to dwaj płatni mordercy (Samuel L Jackson oraz John Travolta), którzy otrzymują swoje pierwsze zlecenie: odzyskanie tajemniczej walizki z rąk szefa mafii. Akcja rozgrywa się w przestępczym świecie Los Angeles i pełna jest ironicznego humoru.

Trzecia z pozycji to „Egzekutor”. Lee Cullen (Vanessa Williams) podejrzewa, że korporacja, w której jest zatrudniona nielegalnie sprzedaje broń. Kobieta zostaje objęta programem ochrony świadków i otrzymuje opiekuna – amerykańskiego agenta federalnego Johna Krugera (Arnold Schwarzenegger). Okazuje się jednak, że nie udaje się całkowicie „wymazać” przeszłości głównej bohaterki, a niektóre z tajnych informacji wychodzą na jaw. Film to świetnie wyreżyserowane kino sensacyjne pełne przygód i niespodziewanych zwrotów akcji.

Na deser, w ostatnią środę grudnia, TNT zaprasza na „Paciffic Rim” – zrealizowaną z rozmachem produkcję science fiction. Przez portal znajdujący się na dnie Pacyfiku, na Ziemię przedostają się niebezpieczne monstra z kosmosu. Potwory atakują całą planetę i jej mieszkańców, a ich ogromne rozmiary powodują, że wydają się być nie do pokonania. Newton Geiszler (Charlie Day) wraz z naukowcami szuka słabych punktów w ciele kosmicznych monstrów, a światowe armie wystawiają do walki z nimi ogromne roboty. Kto zwycięży tę potyczkę?

Plan emisji:

Każda środa grudnia o godz. 21:00

04.12 – Oni

11.12 – Pulp Fiction

18.12 – Egzekutor

25.12 – Pacific Rim

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *