Wiosna 2017 w TVP Seriale

Najnowsze produkcje Telewizji Polskiej i największe serialowe przeboje ostatnich lat wypełnią wiosenną ramówkę kanału TVP Seriale. Nie zabraknie też kultowych produkcji, które niezmiennie cieszą się zainteresowaniem kolejnych pokoleń widzów.

NOWOŚCI TVP

WOJENNE DZIEWCZYNY od marca

sobota, godz. 00:00/15; niedziela, godz. 02:00/15

Serial ten, to opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej, widzianych z perspektywy trzech młodych kobiet. Nie są jeszcze matkami, nie są też jeszcze żonami. To bardzo młode dziewczyny, które na progu swego dorosłego życia dostały od losu wojnę. I to wojnę totalną, jedną z najstraszliwszych jakie nawiedziły ich kraj. Przygotowywane przez pierwsze dwadzieścia lat dzieciństwa i młodości do życia według standardów swego środowiska, nagle stanęły bezbronne wobec potężnych sił zła i ciemności. I podjęły z nimi walkę.

KOMISARZ ALEX sezon IX od marca

sobota, godz. 18:20/25; poniedziałek, godz. 00:00/20; wtorek, godz. 9:20/30

Serial opowiada o pracy i życiu prywatnym łódzkich policjantów. Główny wątek skupia się wokół trójki pracowników biura kryminalnego i ich pomocnika – owczarka niemieckiego – tytułowego Alexa, który skutecznie przyczynia się do schwytania przestępców. Każdy z odcinków serialu przedstawia odrębną zamkniętą historię, zakończoną rozwikłaniem kryminalnej zagadki. To adaptacja austriackiego serialu „Kommissar Rex”, realizowanego w latach 1994-2004 oraz jego włoskiej wersji „Il commissario Rex”.

O MNIE SIĘ NIE MARTW VI

niedziela, godz. 18:20/25; środa, godz. 00:00/20; czwartek, godz. 09:20/30 od marca

„O mnie się nie martw” to pełen humoru i emocji serial komediowy, w którym zderzają się dwa światy: zwykłych ludzi żyjących od pierwszego do pierwszego oraz bogatych prawników. Główna bohaterka to dwukrotna rozwódka z dwójką dzieci, bez wykształcenia i bez pracy, która mówi prawdę prosto w oczy. Los łączy ją z młodym, zdolnym adwokatem, który traktuje życie jak wieczną imprezę. W miarę upływu czasu, ludzie pochodzący z różnych środowisk poznają się, stopniowo zdobywają wzajemne zaufanie i odkrywają, jak wiele mają sobie do zaoferowania.

NA DOBRE I NA ZŁE

czwartek, godz. 0:00/20; piątek, godz.09:20/25 nowe odcinki od marca

poniedziałek-piątek, 15:15/20 (2011-2013) kontynuacja

To serial o losach personelu i pacjentów szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. Początkowo akcja osnuta była wokół postaci trojga lekarzy: Zosi Stankiewicz, Jakuba Burskiego i Brunona Walickiego – przyjaciół ze studiów, którzy po latach spotkali się ponownie, by pracować razem w jednym szpitalu. Z czasem losy tych trzech bohaterów zaczęły rozwijać się równocześnie z perypetiami innych postaci. 

OJCIEC MATEUSZ XVII

sobota, godz. 19:20/25, poniedziałek, godz. 09:20/30, piątek, godz. 00:00/20 nowy sezon od marca

poniedziałek-piątek, godz. 13:20/25, 19:20/25, 23:05/20; sobota-niedziela, godz. 13:20/25, 20:15/20 poprzednie sezony kontynuacja

Bijący rekordy popularności polski serial zrealizowany w oparciu o włoski format „Don Matteo”. Serial o zabarwieniu sensacyjno-kryminalnym, którego akcja rozgrywa się w Sandomierzu i okolicach. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz zostaje proboszczem w niewielkiej parafii. Okazuje się człowiekiem dobrze znającym życie, mającym też prawdziwy talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Dlatego z jego detektywistycznych zdolności korzysta miejscowa policja.

NA SYGNALE

niedziela, godz. 19:50/55, wtorek, godz. 00:30/45, środa, godz. 09:05/15  nowe odcinki

poniedziałek-piątek, 05:40/45, 06:45/50, 16:10/15 kontynuacja

Serial przedstawia pracę ratowników medycznych – czteroosobowej załogi karetki reanimacyjnej, którą tworzą Wiktor, Piotr, Martyna i Adam. W każdym odcinku pokazane są kolejne wezwania do osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Serial jest pierwszym w historii TVP spin-offem (nowym serialem powstałym na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnej). Bohaterowie „Na sygnale” swoją bazę mają w szpitalu w Leśnej Górze, gdzie toczy się akcja serialu TVP2 „Na dobre i na złe”. 

RODZINKA.PL X

niedziela, godz. 19:15/20, wtorek, godz. 00:00/15, środa, godz. 09:35/45  nowy sezon od marca

poniedziałek-piątek, godz. 10:10/20, 18:40/45, 04:40/50, sobota-niedziela, godz. 11:35/40, poprzednie sezony kontynuacja

Boscy są małżeństwem z kilkunastoletnim stażem, mają trójkę dzieci. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodną parę. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat kolejny syn – Jakub, zamknięty w sobie i nieśmiały. Najmłodszy syn Kacper lubi podkreślać, że z racji wieku wszystko mu się należy. Boscy mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu. Ludwik, głowa rodziny, jest architektem i pracuje w domu. Natalia Boska wróciła do pracy po kilku latach poświęconych na wychowanie dzieci. „Rodzinka.pl” jest adaptacją kanadyjskiego serialu „Les Parent”, realizowanego w wersji oryginalnej od 2008 r. 

NAJWIĘKSZE SERIALOWE PRZEBOJE TVP

RANCZO poprzednie sezony kontynuacja

poniedziałek-piątek, godz. 11:20/30, 16:40/45, 21:15/20; sobota-niedziela, godz. 9:35/50, 14:15/20, 22:00/15

Komediowy serial wszech czasów. Znakomita propozycja dla sympatyków pełnej podtekstów rozrywki. Serial zawiera wątki nawiązujące do współczesnych realiów, a wszystko przedstawione jest w zabawnych dialogach, obnażających typowe polskie kompleksy i przywary. Akcja serialu rozgrywa się we wsi Wilkowyje. Amerykanka polskiego pochodzenia dziedziczy stary dworek przodków – tytułowe ranczo. Przyjeżdża do Polski z zamiarem wyremontowania go. Ludzie, z którymi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny, a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności. W kolejnych sezonach „Rancza” miejscem akcji jest także Warszawa, gdzie były wójt – Paweł Kozioł – rozpoczyna karierę polityczną. 

M JAK MIŁOŚĆ poprzednie sezony kontynuacja

poniedziałek-piątek, godz. 8:20/30, 03:50/04:00

Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Mostowiaków, ich codziennym życiu, problemach, zmaganiach z przeciwnościami losu, sukcesach i porażkach. Akcja serialu rozpoczyna się, gdy Barbara i Lucjan Mostowiakowie obchodzą w swoim domu w Grabinie 40. rocznicę ślubu. Córki szykują im przyjęcie z tej okazji. Seniorzy rodu wiodą szczęśliwe życie, na ogół pozbawione kłótni i nieszczęść, lecz ich dzieciom układa się różnie. Głównym wątkiem serialu jest oczywiście tytułowa miłość. 

BULIONERZY

sobota, niedziela, godz. 05:40/45, 04:50/05:00

Rodzina Nowików gnieździ się z teściami w dwupokojowym mieszkaniu w bloku. Pewnego dnia wygrywa w promocji kostek bulionowych umeblowany apartament w luksusowym wieżowcu w centrum Warszawy. Spełnienie marzeń staje się początkiem prawdziwych kłopotów świeżo upieczonych bogaczy, wobec których bledną ich dotychczasowe problemy. 

CODZIENNA 2 M. 3

sobota, niedziela, godz. 08:40, niedziela 03:45/55

Zabawne historie pewnej rodziny, w doskonałej obsadzie aktorskiej. Lilka i Piotr Gawlikowie mieszkają w wygodnym mieszkaniu przy ul. Codziennej. Są po trzydziestce, mają za sobą jedenastoletni staż małżeński. Przez dom Gawlików przewija się mnóstwo barwnych, nierzadko ekscentrycznych postaci. Zobaczymy tu dwie babcie - dystyngowaną i światową matkę Lilki oraz kochającą tradycyjny model rodziny matkę Piotra, dziadka Anatola, sąsiadkę Mariankę oraz wielu przyjaciół i znajomych głównych bohaterów. Każde z nich ma inny pomysł na życie, niekoniecznie zrozumiały dla pozostałych. I stąd, jak to zwykle bywa, biorą się nieporozumienia.

JA TO MAM SZCZĘŚCIE

sobota, 03:45/55

„Ja to mam szczęście” to serial komediowy opowiadający losy przezabawnej pięcioosobowej rodziny. Akcja głównie dzieje się w kuchni – miejscu rodzinnych spotkań, gdzie poruszane są tematy codzienne, czasami komiczne, czasami tragiczne, gdzie się plotkuje przy kawie lub wypłakuje przy tabliczce czekolady. W rodzinie rządzi twardą ręką Joanna, z zawodu pielęgniarka. Jej obecny mąż Jerzy, oddany bezgranicznie i zakochany po uszy, pracuje jako deweloper. W domu jest troje dzieci: Ela – córka Joanny z poprzedniego związku, nastoletni syn Jerzego oraz 8-letnia Zosia, córka Jerzego i Joanny.  Taka mieszanka prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

KULTOWE SERIALE

CZTERDZIESTOLATEK

poniedziałek-piątek, godz. 7:20/25, 02:55/03:10

Serial komediowy, który z ogromnym poczuciem humoru opowiada o codziennym życiu w Polsce w latach siedemdziesiątych. Bohater - inżynier Karwowski to człowiek pracy, który dzięki niej nabiera poczucia własnej wartości. Pracuje na trzech największych w latach siedemdziesiątych inwestycjach budowlanych w Warszawie: na budowie Trasy Łazienkowskiej, Dworca Centralnego i Trasy Toruńskiej. Stefan i Madzia Karwowscy - właściciele mieszkania w bloku i małego fiata, kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi, karierowicz Maliniak - to dziś kultowe postaci PRL-u. Znakomite role Andrzeja Kopiczyńskiego, Anny Seniuk i Romana Kłosowskiego. 

CZTERDZIESTOLATEK – DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ

poniedziałek-piątek, godz. 7:20/25, 02:55/03:10 od 28 marca

Kontynuacja jednego z najpopularniejszych polskich seriali komediowych. Po dwudziestu latach, 60-letni już bohater, inżynier Karwowski, próbuje dać sobie radę w nowych warunkach ekonomicznych. Jest inżynierem pracującym przy odbudowie (po pożarze) Teatru Narodowego. Wkrótce jednak zostaje zwolniony i decyduje się na założenie własnej firmy budowlanej Stefbud. Magda nadal pracuje w laboratorium w warszawskich Filtrach. 

STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE  

poniedziałek-piątek, godz. 7:20/25, 02:55/03:10 od 18 kwietnia

Szpiegowski serial wszech czasów. Akcja zaczyna się w 1941 r., gdy Polak - Stanisław Kolicki rozpoczyna współpracę z wywiadem radzieckim. Przedostaje się na stronę sojusznika i przekazuje informacje o koncentracji niemieckich wojsk wzdłuż granicy. W tym samym czasie wywiad radziecki aresztuje oficera niemieckiego Hansa Klossa, do którego Kolicki jest łudząco podobny. Rosjanie postanawiają wykorzystać to podobieństwo do celów wywiadowczych. Kolicki jako Hans Kloss dokonuje brawurowej ...

ucieczki na stronę niemiecką. Zajmuje miejsce swojego sobowtóra w strukturach wojskowego kontrwywiadu. Jako agent J-23 zaczyna tajną misję w niemieckiej armii. Niemcy podejrzewają jednak mistyfikację. Bohater zostaje zdemaskowany. Udaje mu się jednak upozorować własną śmierć i zbiec. Wkrótce, na własną prośbę znowu przenika do Abwehry, tym razem już jako „prawdziwy” Hans Kloss.

07 ZGŁOŚ SIĘ

poniedziałek-piątek, godz. 7:20/25, 02:55/03:10 od 12 maja

Najpopularniejszy dz. polski serial kryminalny. Nie da się ukryć, że miał być reklamą milicji obywatelskiej. Tytułowy 07 to porucznik Sławomir Borewicz, który dzielnie stawiał czoło najgroźniejszym przestępcom: począwszy od handlarzy narkotyków, skończywszy na seryjnych mordercach. Serial okazał się przepustką do kariery aktorskiej dla błyskotliwego dziennikarza Bronisława Cieślaka. Stworzył on kreację ironicznego, inteligentnego i bezkompromisowego milicjanta. Reżyserem serialu był Krzysztof Szmagier, który ze współpracownikami, przerabiał polskie powieści kryminalne na scenariusze do każdego odcinka. Zarówno dla niego, jak i dla głównego bohatera serial ten okazał się dziełem życia.

TYGRYSY EUROPY

sobota, godz. 06:35/50; niedziela 17:15/20

Serial Jerzego Gruzy z satyrycznym zacięciem weryfikujący mity, związane z polskim kapitalizmem i kultem "robienia pieniędzy". Reżyser, ukazując od kulis świat rodzimej elity finansowej, portretuje jej śmieszności, snobizmy i kompleksy. Miano "tygrysa Europy", którym co pewien czas międzynarodowe media określają Polskę, jest bowiem w dużej mierze zasługą sprytnych oszustów podatkowych i przemytników.  Przez ostatnie lata dorobili się oni nie tylko budzących zazdrość gigantycznych fortun, lecz także własnego modelu kultury i obyczajowości. Modelu, który bezlitośnie obnażył ich intelektualne ubóstwo i prymitywizm. To właśnie z niego przede wszystkim śmieje się Gruza, dowodząc, że gdyby "tygrysy Europy" pozbawić pieniędzy, byliby co najwyżej wynędzniałymi kotami.

KARIERA NIKODEMA DYZMY

sobota, godz. 06:35/50; niedziela 17:15/20

Serial przedstawia historię zawrotnej kariery bezrobotnego urzędnika pocztowego, który dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności dostaje się na salony i dochodzi do najwyższych zaszczytów w państwie. Akcja toczy się w latach dwudziestych XX wieku, w okresie II Rzeczypospolitej, głównie w Warszawie.

ZMIENNICY

niedziela, godz. 06:35/50, sobota 17:15/20

„Zmiennicy” to jeden z kultowych seriali Stanisława Barei, przedstawiający w krzywym zwierciadle absurdy PRL-u. Wszystkie wątki serialu splatają się wokół taksówki o numerze bocznym 1313. To nią jeżdżą na zmianę Jacek i pan Stanisław, a potem także przebrana za Mariana Kasia. Młoda dziewczyna tylko w ten sposób może dostać posadę. Wraz ze swoim zmiennikiem jeździ po Warszawie taksówką nr 1313. Świat zza szyb „taryfy” wygląda czasem śmiesznie, czasem groteskowo, a niekiedy tragikomicznie.

ALTERNATYWY 4

niedziela, godz. 06:35/50, sobota 17:15/20

Perypetie mieszkańców bloku przy ul. Alternatywy 4 na nowym osiedlu w dzielnicy Ursynów w Warszawie, pochodzących z różnych grup społecznych oraz przebiegłego gospodarza domu, który z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła. Serial przedstawia warunki życia społecznego i stosunki międzyludzkie w PRL lat 80. XX w. 

 

SERIALE KRYMINALNE

PITBULL

niedziela, godz. 01:00/15; piątek, godz. 01:00/15

Mroczny świat zbrodni: morderstwa, haracze, narkotyki, porwania. Świat bez reguł. Praca w tym świecie sprawia, że policjanci stają się cyniczni i bezwzględni. Głównymi bohaterami są oficerowie z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Policji. Jednym z nich jest podkomisarz Sławomir Desperski Despero), który ma na koncie postępowanie dyscyplinarne za pobicie zastępcy naczelnika. Nie ułożył sobie życia osobistego, pomieszkuje w komisariacie. Inny z policjantów to ogolony na łyso starszy aspirant Jacek Goc (Gebels), kierownik sekcji operacyjnej. Uchodzi za twardziela, który nigdy „nie bierze”. Serial przedstawia w realistyczny sposób brutalny i mroczny świat zbrodni, z którym się na co dzień stykają. Wiele wątków kryminalnych i sensacyjnych ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Często nawiązują one do spraw, które nie tak dawno wstrząsały opinią publiczną. Równie ważne są wątki z osobistego życia policjantów, którzy w niczym nie przypominają supermanów znanych ze świata filmu. Płacą wysoką cenę za próbę pogodzenia życia prywatnego ze służbą.  

TRZECI OFICER

poniedziałek, godz. 01:00/15; sobota, godz. 2:00/15

W tej serii występują osoby dobrze już znane z serii „Oficer” i „Oficerowie”, m.in. komisarz Tomasz Kruszyński „Kruszon”, nadkomisarz Aldona Ginko-Ryś, która z policji przeszła do prokuratury, podinspektor Marek Sznajder, dowódca Specjalnej Grupy Pościgowej CBŚ, podkomisarz Alicja Szymczyszyn. Twórcom filmu udało się zachować atuty obu poprzednich serii: tajemniczość, budowanie atmosfery napięcia, oczekiwania i zagrożenia. Widzowie obserwują kulisy działania międzynarodowych grup przestępczych, co jednocześnie pozwala pokazać pracę grup specjalnych policji nad rozwiązywaniem skomplikowanych zagadek kryminalnych. Poznają również kulisy pracy wywiadu, gdzie zasada „cel uświęca środki” staje się często zasadą naczelną. 

PROKURATOR

poniedziałek, godz. 01:00/15; sobota, godz. 2:00/15 od 24 kwietnia

Serial kryminalny, zrealizowany na podstawie scenariuszy napisanych przez Zygmunta Miłoszewskiego, autora bestsellerowych powieści, oraz jego brata Wojciecha. Doskonała obsada aktorska, nietuzinkowe sprawy i nietuzinkowi bohaterowie czynią ten serial wyjątkowym na tle innych kryminalnych produkcji. Każdy z dziesięciu odcinków, to zamknięta historia jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Kazimierza Procha i komisarza Witolda Kielaka przy stałej współpracy z patologiem sądowym Ewą Sidlecką. 

CZAS HONORU

wtorek, godz. 01:00/15, niedziela, godz. 00:00/15

Wiosną 1941 r. grupa przeszkolonych w Anglii polskich żołnierzy została zrzucona na teren okupowanej Polski, w celu przeprowadzania akcji dywersyjnych. Poznajemy ich losy w czasie wojny i w okresie powojennym, kiedy stali się „żołnierzami wyklętymi”. Głównym wątkiem treści serialu jest uwięzienie jednego z bohaterów na Pawiaku oraz realizowany przez Niemców misterny plan stworzenia fikcyjnej organizacji, która przenika do struktur Armii Krajowej. „Czas honoru” odwołuje się do fascynującej i stosunkowo mało znanej karty historii polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. 

INSTYNKT

środa, godz. 01:00/15,

Do Stołecznej Komendy trafia nowa policjantka Anna Oster, która zostaje partnerem podkomisarza Tarkowskiego – gwiazdy wydziału dochodzeniowo-śledczego. Dzięki swemu wyjątkowemu instynktowi komisarz Oster rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Znakiem szczególnym Anny jest też jej enigmatyczna przeszłość, która powoli będzie odsłaniać się przed widzem i przed nią samą. 

PARADOKS

środa, godz. 01:00/15 od 5 kwietnia, sobota 01:00/15 od 25 marca, niedziela 02:55/03:15

Serial przedstawia sprawy kryminalne prowadzone przez inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego, oraz podkomisarz Joannę Majewską, funkcjonariuszkę Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek przedstawia jedną sprawę z niedalekiej przeszłości. 

KOMISJA MORDERSTW  

czwartek, godz. godz. 01:00/20, sobota 02:55/03:15

Dwunastoodcinkowy serial opowiada historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych. Kryminalne zagadki z przeszłości wpływają na współczesne sprawy, plączą losy ludzi, zmieniają bieg historii, aż w końcu tajemnice ukryte w zakamarkach dolnośląskich archiwów wychodzą na światło dzienne. Rozwiązywanie zagadek sprzed lat to zadanie jednostki, która od niemieckiego mordkommmission, potocznie zwana jest Komisją morderstw. Wydział rozwiązuje m.in. zagadki Breslau lat 30-tych, dotyka sprawy żołnierzy Niezłomnych, zagłębia się w historię Ziem Odzyskanych, analizuje tajemnicze przypadki z czasów II wojny światowej, pokazuje skomplikowane sprawy sekt z lat 80-tych, a także zajmuje się wieloma innymi, niewyjaśnionymi dotąd sprawami kryminalnymi. Nierozwikłane sprawy sprzed lat rozwiązywać będą: inspektor Alicja Grześkowiak, podinspektor Maciej Stasiński oraz aspirant Dominik Hertz. Towarzyszyć im będzie szalenie inteligentny i czarujący doktor Adam Frejncz.

 

 

SERIALE ZAGRANICZNE

WSPANIAŁE STULECIE

poniedziałek-piątek, godz. 20:15/20

Turecki serial kostiumowy opowiadający o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Otomańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany, niewolnicy wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju. Serial był wyświetlany w ponad 50 krajach, ciesząc się niezwykłą popularnością.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.