Zbuduj swój gamingowy sprzęt jak chcesz!

Myśląc o budowie najlepszego gamingowego komputera, w pierwszej kolejności musimy myśleć o jak najlepszym chłodzeniu – podzespoły potrafią osiągać bardzo wysokie temperatury podczas wielogodzinnych sesji w najnowsze gry. Warto jednak też pomyśleć o odpowiednim wyglądzie swojego „gamingowego potwora”. Tutaj z pomocą przychodzi MSI i ich obudowa, która nie będzie cię ograniczać.


MSI MPG Velox 100P i MPG Velox 100P Airflow

Dzięki tym obudowom pokażesz swój styl! MPG Velox 100P posiada przeszklony przedni panel, który świetnie wyeksponuje podświetlenie ARGB zamontowanych wentylatorów. Dodatkowy świetny widok wnętrza zapewniają uchylane na zawiasach boczne drzwiczki z hartowanego szkła o grubości 3mm. Cały system oświetlania można spiąć pod kontrolę technologii Mystic Light, która pozwala na tworzenie własnych profili i kombinacji oświetlenia.

Wnętrze obudowy można zaaranżować wg własnego pomysłu i możliwości. Duża przestrzeń umożliwia zainstalowanie płyt głównych w standardach Mini-ITX, Micro-ATX, ATX i E-ATX, a także na zastosowanie do siedmiu wentylatorów dbających o cyrkulację powietrza. W komplecie z obudową znajduje się także specjalny wspornik, który pozwala na zamontowanie karty graficznej w pionie. Poza tym istnieje możliwość podłączenia grafiki za pomocą kabla typu riser, który daje opcję montażu w niestandardowym miejscu.

Oprócz oszałamiającego wyglądu, niemniejszą wagę projektanci przywiązali do optymalnego obiegu powietrza w obudowie. Dlatego też, oprócz wentylowanego frontu, z boku obudowy znajdują się otwory wentylacyjne, gdzie można zamontować dwa wentylatory, bądź radiator o długości do 240mm. Osoby, które chciałyby zapewnić jeszcze lepszą wentylację nie tracąc przy tym pozostałych cech obudowy, mogą zdecydować się na wersję Airflow, w której zamiast oszklonego panelu na przodzie, zainstalowana jest dodatkowa kratka wentylacyjna.

MSI MAG Coreliquid C280

Chłodzenie cieczą zdobywa coraz większą popularność, i nie ma w tym nic dziwnego. Gwarantuje ono wyjątkowo efektywne odprowadzanie i rozpraszanie ciepła co pozwala na bezpieczne i stabilne działanie komputera pod znacznymi obciążeniami. Współczesne zestawy do chłodzenia wodnego są też odpowiednio zabezpieczone przed wyciekami oraz ich montaż nie nastręcza problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom.

Systemem chłodzącym, który dodatkowo przykuwa wzrok niecodziennym wzornictwem, jest MSI MAG Coreliquid C280, który można zainstalować na wielu płytach głównych obsługujących procesory AMD i Intel (z uwzględnieniem najnowszej serii Adler Lake).

Oprócz dwóch podświetlanych wentylatorów o wymiarach 140x140mm obracających się w zależności od obciążenia procesora, z prędkością od 500 do 1800 obrotów na minutę, obudowa głowicy bloku wodnego także mieni się różnorodnymi barwami.

MSI MAG A550BN

Zasilacz MSI MAG A550BN zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo i niezawodność, a także niższe zużycie energii – nic więc dziwnego, że posiada on certyfikat 80 Plus Bronze. W zasilaczu zastosowano cały szereg mechanizmów zabezpieczających jego obwody: OCP (nadprądowe), OVP (przeciwprzepięciowe), SCP (przeciwzwarciowe), OPP (przeciążeniowe) i OTP (temperaturowe). Za odpowiednio niską temperaturę odpowiada cichy, 120mm wentylator.

MSI MAG B560M Mortar

Płyta główna MSI MAG B560M Mortar została pomyślana jako „solidna podstawa” dla komputerów, które mają mieścić się w mniejszych obudowach w formacie M-ATX. Wyposażona w gniazdo LGA 1200, obsługuje procesory Intel 10. i 11. generacji.

W kwestii systemów dbających o jak najlepsze chłodzenie, to MSI MAG B560M Mortar nie idzie na jakiekolwiek kompromisy! Zaawansowane rozwiązania chłodzenia obejmują m.in. radiator z podkładkami termicznymi o współczynniku przewodzenia ciepła 7W/mK, system ciepłowodów, czy osłony Shield Frozr dla złącz M.2 obsługujących dyski półprzewodnikowe.

Płyty główna MSI MAG B560M Mortar posiada cztery sloty na kości RAM i wspiera do 128GB RAM DDR4, które mogą działać z taktowaniem do 5066 MHz. Złącza Lightning M.2 oraz Lightning USB 20G, dzięki zastosowaniu kontrolera USB 3.2 Gen2x2 umożliwiają transfer poprzez port typu USB-C z prędkością dochodzącą nawet do 20Gb/s.

Szybkie i stabilne połączenie z siecią zapewnia karta sieciowa 2.5G, a oprogramowanie MSI LAN Manager pozwala na automatyczną klasyfikację i priorytetyzowanie aplikacji korzystających z sieci. Dzięki temu można wpływać na zwiększanie wydajności i zmniejszanie opóźnień w programach tego potrzebujących.

Aktualnie trwa promocja, w której kupując wybrane produkty MSI tj. płyty główne, obudowy, zasilacze, czy fotele gamingowe, można zdobyć do 640 złotych zwrotu gotówki. Akcja Cash Back trwa do 30 listopada 2021 roku. Szczegóły promocji oraz dokładna lista produktów znajduje się na stronie: https://bit.ly/CashBackCND.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *