Zoom TV, Kino Polska, Kino TV i FilmBox Premium HD – hity na świąteczny tydzień 23-29 grudnia 2017

Grupa Kino Polska zaprasza do spędzenia świąt razem z kanałami Zoom TV, Kino Polska, Kino TV i FilmBox Premium HD. Już w Wigilię w świąteczny nastrój wprowadzi wszystkich Zoom TV, który wyemituje premierowo animacje dla całej rodziny „Ratujmy Mikołaja” i „Czerwony Kapturek 2. Pogromcy zła”.

Kino Polska w świąteczny tydzień pokaże najlepszą polską klasykę, wśród której znajdą się m.in. takie filmy, jak „Krzyżacy” Aleksandra Forda, „Nie lubię poniedziałku” Tadeusza Chmielewskiego czy kultowy „Miś” Stanisława Barei. W Kino TVrównież najlepsza rozrywka dla całej rodziny, czyli „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” oraz widowiskowa „Wojna imperiów” ze znakomitą obsadą.

Widzów Kino TV z pewnością ucieszy wiadomość, że do 7 stycznia 2018 kanał ten można oglądać w ramach okna otwartego w Cyfrowym Polsacie. Kino TV jest dostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu od Pakietu Mini HD, którzy na co dzień nie posiadają tego kanału w ramach swojego pakietu. Dodatkowo klienci z aktywną opcją ON THE GO mogą oglądać Kino TV także mobilnie w serwisie Cyfrowy Polsat GO. Kino TV w ofercie Cyfrowego Polsatu jest dostępny na pozycji nr 34.

FILMY

„S.W.A.T. – Mordercza gra” („24 Hours”)

akcji , thriller, USA 2016, reż. Timothy Jr. Woodward, wyst.: Tom Sizemore, Mischa Barton

Brygada S.W.A.T. przygotowuje się do ocalenia Los Angeles przed atakiem terrorysty. Polegając na własnym instynkcie i wyjątkowych umiejętnościach bojowych, w ciągu 24 godzin musi powstrzymać zamachowca i zaprowadzić w mieście porządek.

Emisja: sobota, 23 grudnia, godz. 20:00

„Zabij mnie, glino”

sensacyjny, Polska 1987, reż. Jacek Bromski, wyst.: Bogusław Linda, Piotr Machalica, Anna Romantowska, Maria Pakulnis, Andrzej Grabarczyk

Kinowy debiut mistrza sensacji - Jacka Bromskiego. Groźny przestępca Jerzy Molik ucieka z konwoju. To już drugi raz, wcześniej uciekł z więzienia. Teraz chce zemścić się na poruczniku Popczyku, który go aresztował. Udaje mu się zabić jego żonę, a następnie napaść na ambulans pocztowy przewożący 4 miliardy złotych. Popczyk wpada na trop przestępcy i przygotowuje obławę.

Emisja: sobota, 23 grudnia, godz. 21:55

„Świąteczny pocałunek” („A Christmass Kiss”)

romans, USA 2011, reż. John Stimpson, wyst.: Elisabeth Röhm, Laura Breckenridge, Brendan Fehr

Wendy to młoda projektantka z pasją, której talent nie został jeszcze odkryty. Licząc na szybki sukces, kobieta porzuca swoją dawną pracę i zostaje asystentką jednej z najbardziej prestiżowych autorek w branży. Chcąc osiągnąć dobrą pozycję, Wendy pracuje długimi godzinami. Pewnego wieczoru, zmęczona po intensywnym dniu, Wendy zostaje uwięziona w windzie. Kobieta nie znalazła się tam jednak sama, towarzyszy jej nieznajomy, lecz bardzo przystojny mężczyzna. Między dwojgiem nieznajomych wytwarza się specyficzna więź, która prowadzi ich do namiętnego pocałunku.  Kiedy drzwi windy się otwierają, Wendy ucieka przed mężczyzną. Kim jest przystojny nieznajomy? Czy ich drogi się jeszcze zejdą?

Emisja: niedziela, 24 grudnia, godz. 14:10

PREMIERA ZOOM TV!

„Meteor”

katastroficzny, sci-fi, USA 2008, reż. Ernie Barbarash, wyst.: Mitchell Kenneth, Campbell Billy, Sokoloff Marla

Dr Lehman (musi powstrzymać zbliżający się do Ziemi olbrzymi meteor, którego spadek doprowadziłby do zagłady ludzkości. Naukowiec zastanawia się jak uchronić planetę przed kataklizmem. Rozmiar meteoru nie jest jego jedynym problemem, gdyż mężczyzna musi stanąć czoło w czoło z rządowymi spiskami i biurokracją. Policja w tym czasie stara się uporać z rosnącą wśród ludzi paniką spowodowaną spadkiem pojedynczych meteorytów.

Premiera: poniedziałek, 25 grudnia, godz. 18:00

„Zamiana”

komedia, obyczajowy, Polska 2009, reż. Konrad Aksinowicz, wyst.: Grażyna Wolszczak, Piotr Gąsowski, Joanna Liszowska, Krzysztof Tyniec, Hanna Śleszyńska, Beata Tyszkiewicz, Grażyna Szapołowska, Marek Frąckowiak

Pan Prezydent jest silnym i uwielbianym przez kobiety mężczyzną, a jego żona to typ szarej myszki. Nieoczekiwanie ich osobowości zaczynają się zmieniać.

Emisja: poniedziałek, 25 grudnia, godz. 20:00

PREMIERA ZOOM TV!

„Histeria – romantyczna historia wibratora”

komedia, romans, Francja, Niemcy, Wielka Brytania 2011, reż. Wexler Tanya, wyst.: Hugh Dancy, Maggie Gyllenhaal, Rupert Everett

Londyn, rok 1880. Młody lekarz Mortimer Granville bezskutecznie próbuje przekonać przełożonych o zasadności dbania o higienę i stosowania nowinek medycznych. Wyrzucony z kolejnego szpitala, znajduje zatrudnienie w gabinecie specjalisty od chorób kobiecych, doktora Roberta Dalrymple'a, gdzie zaczyna leczyć pacjentki z histerii. Metoda jaką C57 polega na ręcznym masażu kobiecych narządów i doprowadzaniu ich na szczyty rozkoszy. Na zabiegi do przystojnego medyka ustawia się coraz dłuższa kolejka zamożnych pań. Wkrótce Mortimer zaręcza się z młodszą córką przełożonego, rozważną i wszechstronnie utalentowaną Emily (Felicity Jones). Jego dobrą passę przerywa kontuzja ręki, przez którą traci pracę oraz narzeczoną. Dodatkowo uprzykrza mu życie druga córka Dalrymple'a - zaangażowana społecznie feministka Charlotte. W trudnych chwilach Granville'a wspiera ekscentryczny przyjaciel, lord Edmund St. John-Smythe. To dzięki jego wynalazkowi lekarz wpada na pomysł, który może zrewolucjonizować leczenie kobiecej przypadłości.

Premiera: wtorek, 26 grudnia, godz. 23:05

ANIMACJE

PREMIERA ZOOM TV!

„Ratujmy Mikołaja” („Saving Santa!”)

animacja, familijny, komedia, Wielka Brytania 2013, reż. Leon Joosen, Aaron Seelman

Zimny drań zakradł się na Biegun Północny, porwał Świętego Mikołaja i wziął do niewoli większość elfów. Złoczyńca pragnie poznać sekrety Mikołaja i zabrać magiczną kulę czasu, która umożliwia wręczenie prezentów dzieciom na całym świecie w jedną noc. Teraz losy Gwiazdki zależą od pechowego elfa Bernarda. Sposobem na powstrzymanie zła, naprawienie szkód, uratowanie Mikołaja i świąt Bożego Narodzenia jest ratunkowa misja w czasie, która wywoła całą masę zabawnych komplikacji. W pełnym przygód powrocie do przeszłości Bernardowi pomogą: dzielna elfka i wesoły renifer-łakomczuch z latającego zastępu Świętego Mikołaja.

Premiera: niedziela, 24 grudnia, godz. 18:15

PREMIERA ZOOM TV!

„Czerwony Kapturek 2. Pogromca zła” („Hoodwinked Too: Hood vs. Evil”)

animacja, familijny, USA 2011, reż. Mike Disa, wyst. Panettiere Hayden, Close Glenn, Warburton Patrick

Czerwony Kapturek przechodzi szkolenie w stowarzyszeniu Sióstr Kapturków. Ma wziąć udział w tajnej misji ratunkowej. Zła czarownica porwała bowiem niewinne, choć dość otyłe rodzeństwo - Jasia i Małgosię oraz Pana Aligatora. Ze stowarzyszeniem współpracuje również Wilk, a w całej akcji dużą rolę ogrywa Centralne Biuro Prześmiewcze.

Premiera: niedziela, 24 grudnia, godz. 20:00

FILMY

„Krzyżacy”

dramat historyczny, Polska 1960, reż.: Aleksander Ford, wyst.: Urszula Modrzyńska, Grażyna Staniszewska, Andrzej Szalawski, Henryk Borowski, Aleksander Fogiel

Ekranizacja wielkiej powieści Henryka Sienkiewicza powstała zaledwie w półtora roku, a premiera odbyła się w 550 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem. Przygotowaną z rozmachem produkcję w nowatorskiej, jak na tamte czasy, technice panoramicznej, wciąż ogląda się bardzo dobrze, a historia miłości Danusi i Zbyszka oraz heroicznej walki z Krzyżakami urzeka widzów w każdym wieku.

Emisja: niedziela, 24 grudnia godz. 19:00 i 20:55 (cz. 1 i 2)

„Nie lubię poniedziałku”

komedia, Polska 1971, reż. Tadeusz Chmielewski, wyst.: Kazimierz Witkiewicz, Jerzy Turek, Halina Kowalska, Bohdan Łazuka, Mieczysław Czechowicz

Jedna z tych komedii, które można oglądać bez przerwy i dowód na to, że poniedziałki były ciężkie już od czasów PRL! Ten również był feralny. Włoski przemysłowiec zostaje odebrany z lotniska przez niewłaściwą delegację, milicjant kierujący ruchem nie ma z kim zostawić dziecka, przybysz z prowincji rozpaczliwie poszukuje części do kombajnu, a Bohdan Łazuka po obficie zakrapianej nocy ma kłopoty z powrotem do domu. Absurdalne przygody kończą się szczęśliwie… ale dopiero wieczorem, bliżej wtorku.

Emisja: poniedziałek, 25 grudnia, godz. 20:00

„Miś”

komedia, Polska 1980, reż. Stanisław Bareja, wyst.: Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky

Absolutnie kultowa polska komedia. Bo czy ktoś nie zna choć jednego cytatu z „Misia”? Ryszard Ochódzki, krętacz i kombinator, prezes klubu sportowego Tęcza, musi dostać się do Londynu i podjąć z konta pieniądze, zanim uczyni to jego była żona. Eks-małżonka utrudnia mu zadanie, niszcząc paszport. Zdobycie nowego dokumentu to w realiach Polski Ludowej wielkie wyzwanie. „Miś” to genialna satyra na absurdy polskiej codzienności przełomu lat 70. i 80.

Emisja: wtorek, 26 grudnia, godz. 20:00

„Symetria”

thriller, Polska 2003, reż. Konrad Niewolski, wyst.: Arkadiusz Detmer, Andrzej Chyra, Janusz Bukowski, Marcin Jędrzejewski, Borys Szyc, Kinga Preis, Elżbieta Kijowska, Mariusz Jakus

Łukasz, bezrobotny absolwent geografii, zostaje niesłusznie aresztowany. Zarzuty są poważne: napad. Alibi Łukasza jest słabe, a podczas konfrontacji zostaje rozpoznany. Sytuacja staje się beznadziejna, kiedy kilka godzin później domniemana ofiara nagle umiera. Adwokat obiecuje zrobić, co w jego mocy, ale Łukasz trafia do aresztu. Musi odnaleźć się w świecie twardych, więziennych zasad. Wybiera celę "grypsujących"…

Emisja: czwartek, 28 grudnia, godz. 20:00

FILMY

„Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” („Asterix et Obelix: God Save Britannia”)

przygodowy, familijny, komedia, Francja, Hiszpania, Włochy, Węgry 2012, reż. Laurent Tirard, wyst.: Gérard Depardieu, Edouard Baer, Fabrice Luchini

Pełna znakomitego humoru i świetnych dialogów opowieść o przygodach komiksowych przyjaciół Asteriksa i Obelixa. Jest 50 rok p.n.e. Pewnego dnia do miasteczka w Galii przybywa wysłannik królowej Brytów Kordelii, której ziemie zaatakowały legiony Juliusza Cezara. Posłaniec prosi mieszkańców o pomoc, ponieważ ich wioska jest jedynym miejscem w Galii, którego wojska Cezara nigdy nie zdobyły. Starszyzna postanawia pomóc zagrożonym Brytom. Przekazuje Mentafixowi beczkę słynnego magicznego napoju i wyznacza mu eskortę w postaci Asterixa i Oblixa.

Emisja: niedziela, 24 grudnia, godz. 21:00

„Wojna imperiów” („Dragon Blade”)

dramat, akcja, Chiny 2015, reż. Daniel Lee, wyst.: Adrien Brody, Jackie Chan, John Cusack

Barwny i widowiskowy film o bitwie o Jedwabny Szlak. By utrzymać tę strategiczną drogę handlową łączącą Chiny z Europą przed potężnym Tiberiusem chińska armia pod dowództwem dzielnego Huo Ana łączy siły ze zbuntowanym rzymskim legionem Lucjusza. Wielka konfrontacja jest nieukniona… W rolach głównych występują takie gwiazdy światowego kina, jak Adrien Brody, Jackie Chan i John Cusack.

Emisja: poniedziałek, 25 grudnia, godz. 21:00

„Terrorysta” („Cleanskin”)

kryminał, thriller, Wielka Brytania 2012, reż. Hadi Hajaig, wyst.: Sean Bean, Charlotte Rampling, Abhin Galeya

Ewan to brytyjski agent Secret Service. Jego nowym zadaniem jest schwytanie i wyeliminowanie Asha, bombowca-samobójcy z azjatyckim pochodzeniem i tym samym zlikwidowanie jego terrorystycznej organizacji. W między czasie Ash zastanawia się nad swoim sumieniem i nad ścieżką, która poprowadziło go do terroryzmu.

Emisja: wtorek, 26 grudnia, godz. 21:00

„Mroczny zaułek” („Apple Tree Yard”)

dramat, Wielka Brytania 2017, reż. Jessica Hobbs, wyst.: Emily Watson, Ben Chaplin, Mark Bonnar, Jack Hamilton

Co się stanie gdy świat realny i seksualnych fantazji zaczną się przenikać? Czy można zaufać człowiekowi, o którym się nic nie wie? „Mroczny zaułek” to mroczny, prowokujący i trzymający w napięciu serial BBC, którego bohaterką jest prowadząca ułożone życie, spełniona rodzinnie i zawodowo Yvonne. Sytuacja kobiety zmienia się, gdy poznaje tajemniczego Marka, z którym rozpoczyna płomienny romans. Szybko okazuje się jednak, że świat realny i seksualnych fantazji zaczynają się przenikać, a dawna normalność Yvonne wisi na włosku… Główne role w serialu grają Emily Watson, laureatka nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA, wielokrotnie nominowana do Oscara i Złotego Globu oraz Ben Chaplin, znany m.in. z hitu „Cienka czerwona linia”. Serial „Mroczny zaułek” oparto na bestsellerowej powieści Louise Doughty, którą przetłumaczono na 26 języków. Reżyserką serialu jest Jessica Hobbs, współtwórczyni sukcesu serialowego hitu „Broadchurch” nagrodzonego przez BAFTA. Brutalna scena gwałtu z pierwszego odcinka wywolała wiele kontrowersji w Wielkiej  Brytanii.

Emisja: sobota, 23 grudnia, godz. 21:00 i 21:55 (odc. 1 i 2)

Emisja: niedziela, 24 grudnia, godz. 21:00 i 21:55 (odc. 3 i 4)

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.