Internet & Gry - Reklama

#zostajewdomu – akcja Onetu w finale prestiżowego konkursu INMA Global Media Awards

Akcja Onetu #zostajewdomu została zakwalifikowana do finału prestiżowego konkursu Global Media Awards organizowanego przez International News Media Association. Onet jako jedyny finalista z Polski został nominowany w kategorii COVID-19, w której wyróżniono ważne społecznie projekty medialne związane z pandemią koronawirusa.

W konkursie organizowanym przez INMA ustanowiono w tym roku dodatkową kategorię wyróżniającą inicjatywy medialne, w ramach których dziennikarze zajmowali się pandemią koronawirusa. Do konkursu w kategorii COVID-19 zostało zgłoszonych 98 projektów z całego świata, spośród których jury wyłoniło 12 finalistów – sześciu w kategorii mediów narodowych i międzynarodowych i sześciu spośród mediów lokalnych i regionalnych.

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu INMA Global Media Awards zostaną ogłoszeni 2 czerwca.

O główną nagrodę Onet będzie walczyć z tytułami prasowymi i stacjami telewizyjnymi z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Indii i Singapuru. Oprócz Onetu wśród nominowanych znalazła się m.in. stacja CNN oraz brytyjski „The Telegraph”.

W ramach wyróżnionej przez INMA akcji “#zostajewdomu”, Onet uruchomił podstronę serwisu, na której oprócz zweryfikowanych informacji dotyczących pandemii koronawirusa, czytelnicy mogą znaleźć m.in. pomysły na spędzanie czasu w domu, wywiady z ekspertami, tłumaczącymi trudną i zmieniającą się z dnia na dzień rzeczywistość. W ramach projektu emitowany jest także program Małorzaty Ohme “#zostajewdomu z Onet” w którym redaktor naczelna Onet Kobieta rozmawia z gośćmi łącząc się z nimi online.

Onet po raz pierwszy został nagrodzony INMA Global Media Award w 2017 roku. Wówczas w kategorii Best Use of Mobile doceniono aplikację mobilną Onetu. W konkursie INMA Onet został wyróżniony także w ubiegłym roku – kampania „100 lat Polsko”, zorganizowana z okazji stulecia odzyskania niepodległości zdobyła drugie miejsce w kategorii „Best Public Relations or Community Service Campaign”.

Pełna lista finalistów IMNA Global Media Awards w kategorii COVID-19 jest dostępna tutaj: