27. Pol’and’Rock Festival gra!
Drugi dzień 27. Pol’and’Rock Festival wciąż trwa. Za nami kolejne spotkania na Akademii Przepięknych, koncerty, warsztaty i mnóstwo dobrej zabawy. Osoby, którym nie udało się kupić wejściówek, zgłosiły ponad 240 Domówek – miejsc, w których oglądają Festiwal, z czego prawie 40 za granicą.
Pokojowy Patrol
Pokojowy Patrol można spotkać wszędzie tam, gdzie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze Fundacji WOŚP działają nie tylko na Finale czy Festiwalu, ale też na innych wydarzeniach, w m.in.: na Wielkim Meczu czy przy okazji Biegu “Policz się z cukrzycą”. A co Pokojowy Patrol robi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?
Muzyczna uczta na Festiwalu
W sobotni wieczór odbył się wyjątkowy koncert na Dużej Scenie Festiwalu. Zespół zagrał wszystkie swoje najbardziej znane utwory, a sam występ przypadł w 27. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla. Podczas utworu “Sen o Victorii” nad głowami Festiwalowiczów, przy pomocy Pokojowego Patrolu została rozwinięta “sektorówka”, biało-czerwona flaga.
Co jeszcze czeka na Festiwalowiczów?
Przed uczestnikami wydarzenia trzeci, ostatni dzień Festiwalu. Dzień rozpoczną ostatnie spotkania na ASP z Radosławem Kotarskim, Przemkiem Kossakowskim i ekipą Down the Road oraz Martą Lempart, Dorotą Wellmani Martą Klepką. Na Dużej Scenie zagrają: From Today, Kosmodrom, No Logo, Black River, Hańba!, Pidżama Porno, Kasia Kowalska, Morgane Ji, Slift oraz tradycyjne zakończenie z Piotrem Bukartykiem.
27 Pol’and’Rock Festival odbywa się w dniach 29-31 lipca na dawnym lotnisku Makowice – Płoty w województwie zachodniopomorskim. Na terenie o powierzchni 78 hektarów znajdują się pola namiotowe, scena, na której wystąpi blisko 30 wykonawców, strefa ASP ze spotkaniami z wybitnymi gośćmi oraz koncertami wieczornymi, a także przestrzenie partnerów.
Na Festiwalu wystąpią m.in. Dżem, Dubioza Kolektiv, Hańba!, Black River, Tides from Nebula, Renata Przemyk, Morgane Ji i Kasia Kowalska. Na Akademii Sztuk Przepięknych spotkać będzie się można z Arkadiuszem Jakubikiem, Andrzejem Chyrą, Martą Lempart, Elżbietą Dzikowską, Jakobe Mansztajnem (Make Life Harder), Przemkiem Kossakowskim i ekipą Down the Road, Łukaszem Czepielą, Radkiem Kotarskim oraz adwokatami Sylwią Gregorczyk-Abram i Michałem Wawrykiewiczem (spotkanie o polexicie).
Festiwal przybrał formę hybrydową – dostępny jest zarówno dla uczestników obecnych na miejscu, ale także dla osób śledzących jego przebieg w internecie. W formie stacjonarnej w wydarzeniu uczestnicz 20 tysięcy uczestników, w tym osoby zaszczepione i niezaszczepione (zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów) – posiadacze specjalnych wejściówek. Transmisja z wydarzenia dostępna jest w serwisie YouTube, na Facebooku i Twitchu, a także w Onecie i na antenie Antyradia.