Wiosna 2019 w Polsat Play (wideo)
Kanał Polsat Play na wiosnę nie przygotował nowości programowych i skupi się na kontynuowaniu znanych pozycji programowych.
Chłopaki do wzięcia
Nie lubią słowa „singiel”, bo uważają je za zbyt wyszukane. Wolą swojskie „kawaler”. „Chłopaki do wzięcia” znów na wyboistej drodze miłości i wciąż w podróży, której celem jest ta Jedna Jedyna. Nie mogą opędzić się od dziewcząt, które poznali dzięki udziałowi w serii dokumentalnej, ale
trudno im się zdecydować, bo ich wymagania co do płci pięknej rosną.
W nadchodzącym sezonie czekają naszych bohaterów zarówno rozczarowania, jak i nowe znajomości. Pojawi się kilku nowych bohaterów. Są wśród nich Mirek, Łukasz z Włodawy oraz Snajper. Wszyscy mimo kłopotów życiowych w przeszłości nadal są bardzo zainteresowani poznaniem kobiet na resztę życia. Jaruś przekona się o swojej popularności odwiedzając dyskotekę. Czy taka popularność go ucieszy?
Chłopaki do wzięcia – niedziela 21:30
Drwale i inne opowieści Bieszczadu
Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? Oryginalne portrety jedynych w swoim rodzaju bieszczadzkich zakapiorów, outsiderów, palaczy i drwali – ludzi niepokornych i twardych. Czasem szukają azylu przed sądami, nieudanymi związkami, alimentami.
W surowych Bieszczadach znajdują schronienie i zmagają się z wciąż jeszcze dziką naturą. Hosa odwiedzają wycieczki fanów, ale jak przystało na twardego Bieszczadnika nie zmienia stylu życia. Janek „Samolot” wycina drzewa ze sprawnością akrobaty. Robert tropi watahy wilków. Mariola po wahaniach czy wyjechać z Bieszczad, nabrała przekonania, że jest to jednak jej miejsce na ziemi. Bross wykazuje się nie lada pomysłowością: na każdą porę roku zbudował dla siebie inny pojazd, którym dociera do cywilizacji. Stanisław podjął się bardzo niebezpiecznego zadania – szuka gawry. Jak skończą się te poszukiwania?
W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim widzowie usłyszą przebój Krystyny Prońko „Deszcz w Cisnej”.
Drwale i inne opowieści Bieszczadu – niedziela 22:00
Kloszard Story
„Kloszard Story” to opowieść o bezdomnych ludziach, których mijamy codziennie na chodnikach i w parkach. Jak wylądowali na dnie i jak się podnoszą? Czy można przetrwać kolejną zimę w podwarszawskim lesie? W tej smutnej historii znajdą się także momenty radosne, anegdoty i czarny
humor. Znany już z poprzedniej serii Janusz, nocujący w kanałach na Żeraniu, odszedł na zawsze.
Pani Elżbieta po okresie zimowej depresji wróciła do kolegów. Poznamy kilku nowych bohaterów i zobaczymy jak będzie przebiegała budowa statku.
Nowy sezon od maja
Poszukiwacze historii
W najnowszym sezonie „Poszukiwaczy historii” w zasięgu wykrywaczy metali archeologa Olafa Popkiewicza oraz Sebastiana Witkowskiego znajdą się kolejne tajemnice, które zostaną wydarte ziemi. W tym sezonie niezmordowani poszukiwacze przeprowadzą widzów poprzez pola bitewne drugiej wojny światowej. Zawitają na odrzańską wyspę, na której rozciąga się martwe miasto Stary Kostrzyn (Festung Kustrin).
Odwiedzą Bredę oraz Moerijk – ostatni punkt oporu niemieckich wojsk w południowej Holandii, aby przejść z wykrywaczami miejsca walk 1 Dywizji Pancernej generała Maczka. Sprawdzą w terenie czy historia zagonienia niemieckich czołgów na bagna przylegające do jeziora Mełno we wrześniu 1939 roku rzeczywiście jest prawdziwa.
Poszukiwacze historii – wtorek 22:00
Łowca pedofilów
Akcje, które prowadzi Krzysztof Dymkowski, były motorniczy z Wrocławia, okrzyknięty łowcą pedofilów zataczają coraz większe kręgi. W sieć Dymkowskiego wpada coraz więcej przestępców. Być może dlatego, że sięga po coraz to nowsze i bardziej udoskonalone metody działań. Wystarczy tylko zwrócić uwagę, że jego ekipa się powiększa. Poza nieodłącznym towarzyszem jego podróży – psem Sarą, w zastawianiu każdej pułapki na pedofila pomaga Krzysztofowi profesjonalna pozorantka – asystentka Karolina.
Ten niekonwencjonalny duet, przemierza Polskę wzdłuż i wszerz i skutecznie zapobiega przestępczości seksualnej, skierowanej przeciwko nieletnim. Jakie są nowe metody działań łowcy pedofilów? Kim są wpadający w ich sidła pedofile?
Łowca pedofilów – niedziela 22:30
Kołowrotek
Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii Adam Tański po raz kolejny wyruszy nad najbardziej malownicze zbiorniki wodne w Polsce, aby przeczesać głębiny i złowić duuuuuużą rybę. W naszym programie znajdziecie nie tylko ważne i cenne porady dla pasjonatów „moczenia kija”, ale przede
wszystkim masę ciekawostek o rybach i ich środowisku. Adam Tański przedstawi ciekawostki dotyczące wodnego życia. Udowodni, że wędkarstwo to sztuka.
Kołowrotek – niedziela 9:00
Więzienie
Serial dokumentalny „Więzienie” przedstawi w tym sezonie życie Zakładu karnego w Siedlcach. Tak, jak w poprzednich sezonach, bohaterami będą skazani za bardzo różne przestępstwa, od drobnych kradzieży po zabójstwo, a z drugiej strony Służba Więzienna, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem ich kary i resocjalizacji. Zobaczymy różne postawy i zachowania więźniów oraz działania Funkcjonariuszy od nagradzania do surowych kar, np. zastosowania przymusu bezpośredniego czy umieszczenia w izolatce.
Przedstawimy szereg zdarzeń jak spotkania skazanych z dziećmi, oświadczyny, kłótnie, załamania, interwencje funkcjonariuszy, wokandę itp. Pokażemy pracę oddziałowego, wychowawcy a także pełniących służbę w więzieniu kobiet.
Odcinki będą pełne emocji i wydarzeń, do których ludzie z wolności nie mają dostępu.
Więzienie – piątek 22.00
Górale
Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce a kobiety wyrabiają oscypek. Serial „Górale” opowiada o tym jak czas zatrzymał się w Górach. Ludzie gór maja spokój wewnętrzny, wiedzą że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą – akceptują co im daje los, żyją w symbiozie z naturą, górami oraz porami roku. Jak mówi Staszek, jeden z bohaterów serii – „Aby tak żyć trzeba się urodzić w górach, albo sobie na takie życie zasłużyć.” Cykl „Górale” ukazuje życie ludzi gór, kamera towarzyszy im przy pracy, przy wypoczynku. Widzowie będą mogli przezywać z bohaterami ich radość, jak również obserwować porażki.
W nowej serii zobaczymy naszych bohaterów w zimowej scenerii polskich gór. Zima w górach to nowe wyzwania, nowe możliwości jak również problemy i trudności związane z aura i ukształtowaniem terenu. Kolorytu nowej serii dodadzą nowi bohaterowie: Janina to pierwszy żeński baca, matka czwórki dzieci, w tym dwóch niesfornych synów Jędrka i Staszka. Pokaże nam tajniki prowadzenia podhalańskiego pensjonatu, którym zajmuje się zimą. Z kolei Kasia i Grzegorz zabiorą nas w świat psich zaprzęgów. Poznamy również ostatniego kuśnierza na Podhalu Stanisława Gąsienice–Wawrytko, który uszył serdak dla samego Jana Pawła II. Poza nowymi postaciami zobaczymy również dobrze znanych i lubianych bohaterów z poprzednich serii, czyli na między innymi charakternego kołodzieja Jana, z kolei w świat góralskiej kaskaderki zabiorą nas nierozłączni Staszek i Kamil.
Górale – piątek 22.30
Polacy za granicą
Agnieszka Kołodziejska i Tomasz Florkiewicz znów odwiedzą tytułowych „Polaków za granicą”. Tym razem pokażą jak żyje się naszym rodakom w Panamie i na Jamajce. Zachwycą się hawajską tęczą, pokręcą po ulicach San Francisco. Wybiorą się też znacznie bliżej, bo na Lazurowe Wybrzeże i
zajrzą do centrum dowodzenia w Brukseli.
Polacy za granicą – sobota 22.00
Habit i zbroja
Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Powstaje, aby nawracać i leczyć. Ale chce więcej. Chce być ponad innymi. Habit i zbroja przedstawia dzieje państwa zakonu krzyżackiego oraz Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego jako wielką grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają emocje aktorów historii – scenariusz filmu obejmuje 400 lat, od XII do XVI wieku. Habit i zbroja pokazuje powstanie zakonu krzyżackiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Morzem Bałtyckim i budowę Państwa Zakonnego oraz okres jego rozkwitu.
Dalej dokument przedstawia wielką wojnę z zakonem krzyżackim (1409–1411), w tym bitwę pod Grunwaldem w 1410 i pokój toruński w 1466 kończący wojnę trzynastoletnią (1454–1466). Film kończy hołd pruski w kwietniu 1525 r.
Reżyserem jest Paweł Pitera, autorami scenariusza są Paweł Pitera i Jan Wróbel. Narratorem filmu jest amerykański aktor Stacy Keach znany z takich superprodukcji jak: „Dziedzictwo Bourne’a”, „W imię honoru”, „Skazany na śmierć”.