#MundialDlaBogaczy – cykl reportaży Michała Kołodziejczyka
Wirtualna Polska publikuje reportaże Michała Kołodziejczyka z Kataru. W cyklu #MundialDlaBogaczy redaktor naczelny serwisu WP SportoweFakty pokazuje kulisy przygotowań do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. To najnowsze informacje dotyczące budowy stadionów, futurystycznej wizji turnieju, ale również wnikliwe obserwacje, czym naprawdę żyje Katar.
Mundial za trzy lata będzie wydarzeniem wyjątkowym. Po raz pierwszy rozgrywany w tej części świata, po raz pierwszy w grudniu, a nie latem. Od wielu lat Katar, jako gospodarz turnieju, budzi zainteresowanie nie tylko kibiców piłkarskich. Michał Kołodziejczyk spędził w tym kraju tydzień, dokładnie obserwując przygotowania do mundialu, ale też przyglądając się codzienności i pasjom Katarczyków.
– Największa impreza piłkarska świata odbędzie się w kraju, którego mieszkańcy bardziej pasjonują się wyścigami wielbłądów. Katar wymarzył sobie futbol i realizuje projekt turnieju przyszłości. Rozmach, z jakim powstaje cała infrastruktura: bo nie tylko stadiony, ale choćby także trzy linie metra i autostrady, robi wrażenie. Pisząc o tym wszystkim trzeba jednak pamiętać o podejrzeniach korupcyjnych przy przyznawaniu praw organizacji tego mundialu czy dramatycznych warunkach robotników zatrudnionych na budowach – mówi Michał Kołodziejczyk, autor cyklu i redaktor naczelny serwisu WP SportoweFakty.
Reportaże w ramach cyklu #MundialDlaBogaczy publikowane są przez cały tydzień na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w serwisie WP SportoweFakty. Będzie je można przeczytać również w WP Magazynie. Na niedzielę zaplanowano autorskie podsumowanie całego cyklu, czyli felieton Michała Kołodziejczyka.
Pierwsze dwa materiały dostępne są tutaj: Katar – departament przyszłości oraz Wielbłądem na mundial.
WP SportoweFakty to najpopularniejszy serwis sportowy w Polsce. Codziennie prezentuje najważniejsze informacje z kraju i ze świata, relacje, komentarze i wywiady. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w marcu 2019 roku serwis odwiedziło 6,9 mln realnych użytkowników.