MediaTVN Warner Bros. Discovery PolskaZapowiedzi TV

Filmowe święta w iTVN

To będą prawdziwie filmowe święta. Podczas trzech dni iTVN zaprezentuje kilkanaście produkcji, w tym największe kinowe hity.

 

 

 

 

24 GRUDNIA – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

„MÓJ ROWER”

14:15 (CET – Paryż, Londyn / CST – Chicago), 15:15 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem? Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego (“Edi” – zdobywca ponad 30. prestiżowych nagród filmowych), to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?

„LISTY DO M.”

15:50 (CET – Paryż, Londyn / CST – Chicago), 16:50 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Film w reżyserii Mitja Okorn’a. Ciepła, świąteczna komedia romantyczna, która zdobyła uznanie zarówno polskiej publiczności, jak i krytyki. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny – wtedy spełniają się najskrytsze marzenia, ludzie stają się lepsi dla innych i nawet zakochują się z wzajemnością. W jedną, najbardziej wyjątkową noc roku, pięć samotnych kobiet i pięciu zagubionych mężczyzna przekona się, że przed prawdziwym uczuciem nie da się uciec. W rolach głównych Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska.

„ JAK PIES Z KOTEM”

20:40 (CET – Paryż, Londyn), 20:00 (CST – Chicago), 21:00 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Biograficzny film o wzruszającej historii dwóch braci. Andrzej  (Olgierd Łukaszewicz) i Janusz (Robert Więckiewicz) są uznanymi reżyserami filmowymi, którzy od lat nie mogą znaleźć wspólnego języka. Historia zaczyna się, gdy starszy z braci Andrzej doznaje wylewu krwi do mózgu i zostaje sparaliżowany. Choroba uszkadza również część mózgu, co powoduje zmiany zachowania mężczyzny. Janusz, pomimo konfliktów i muru, jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmuje się opieki nad potrzebującym pomocy bratem. Film jest odzwierciedleniem relacji rodzinnych reżysera Janusza Kondratiuka, który szczerze pokazuje trudności związane z opieką nad chorym bratem, dodając do tego szczyptę ironii i humoru. Film dostał wiele nagród: Orzeł (Polska Akademia Filmowa) za najlepszą reżyserię oraz najlepszą drugoplanową rolę kobiecą dla Aleksandry Koniecznej, która zagrała Igę Cembrzyńską; Złote Lwy za najlepszą rolę męską. Film został również nominowany do Orła Hollywoodzkiego w konkursie głównym.

25 GRUDNIA – BOŻE NARODZENIE

„LISTY DO M. 2”

14:15 (CET – Paryż, Londyn), 13:55 (CST – Chicago), 14:55 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię. Bohaterowie „Listów do M. 2” rozśmieszają, wzruszają, inspirują do tego, by uwierzyć, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę.

„ALE CZAD! CZYLI PODRÓŻE GRUPY MOCARTA”

15:55 (CET – Paryż, Londyn), 15:40 (CST – Chicago), 16:40 (EST – Nowy Jork, Toronto)

„Ale Czad, czyli podróże Grupy MoCarta” to nowy program kwartetu, w którym muzycy zagrają największe przeboje muzyki klasycznej i opowiedzą o swoich zaskakujących przygodach i podróżach do 39 krajów. Publiczność czeka jak zwykle duża dawka inteligentnych żartów i mnóstwo energii z najbardziej egzotycznych zakątków świata.

„KAMERDYNER”

20:40 (CET – Paryż, Londyn), 20:00 (CST – Chicago), 21:00 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Akcja filmu rozgrywa się na Kaszubach w latach 1900-1945. Głównym bohaterem filmu jest Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopak, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratyczną rodzinę ojca Hermanna von Kraussa (Adam Woronowicz). Dorasta w pałacu w okolicy Pucka wraz z ich dziećmi – Maritą (Marianna Zydek)  i Kurtem (Marcel Sabat). Między młodą Kraussówną a Mateuszem od najmłodszych lat rodzi się zakazana miłość. Akcja filmu obejmuje cztery dekady, ukazując skomplikowane postawy i wybory, których mieszkający tu ludzie musieli dokonywać. Traktat wersalski, gwarantujący Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wybucha II wojna światowa. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, już nigdy nie wróci. Film Filipa Bajona dostał wiele nagród, w tym: Orzeł za Najlepszą scenografię, nominację za najlepszy film, najlepszą główną rolę, najlepszy dźwięk.; Złote Lwy za Najlepszą pierwszoplanową rolę męską.

26 GRUDNIA – BOŻE NARODZENIE

„BOLKO KANTOR. PRAWY, PROSTY”

13:00 (CET – Paryż, Londyn), 13:05 (CST – Chicago), 14:05 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Bolko Kantor – zapomniana legenda, mistrz boksu wagi ciężkiej. Działacz sportowy i obrońca poglądu, że sport jest ważną częścią naszego życia. W 1930 roku wziął udział w „Pierwszym Kroku Bokserskim” – turnieju dla młodych adeptów pięściarstwa. Po wybuchu II wojny światowej walczył pod Monte Cassino i Bolonią. Po wojnie wrócił do Polski i zaczął organizować życie sportowe na Śląsku Cieszyńskim. Żyjąc w biedzie, przeznaczał wszystkie pieniądze na organizację kolejnych zawodów. Wierzył w uniwersalne dobro i budował ideę wielkiego sportu.

„KABARET JURKI. ŚWIĘTA POLSKIE”

14:20 (CET – Paryż, Londyn), 14:25 (CST – Chicago), 15:25 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Najnowszy program Kabaretu Jurki w krzywym zwierciadle pokazuje „świętowanie po polsku”. Rozmowy przy wigilijnym stole, przygotowania do sylwestra, walentynki, komunia czy majowe grillowanie – to tematyka skeczów zaprezentowanych przez kabaret Jurki, który doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością.

„VOLTA”

20:40 (CET – Paryż, Londyn), 20:00 (CST – Chicago), 21:00 (EST – Nowy Jork, Toronto)

Film w reżyserii Juliusz Machulskiego. Bruno Volta to prawdziwy “kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Aga w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z “cwaniakowatym” ochroniarzem „Dychą” postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam “słaba płeć”! W rolach głównych: Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Jacek Braciak, Joanna Szczepkowska, Katarzyna Herman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *