Ruszyło supernowoczesne studio Onetu
Ponad 200m2 powierzchni, dwie niezależne reżyserki umożliwiające równoległą realizację programów wideo na żywo, największa ściana telebimowa, pełna automatyzacja i oświetlenie ledowe, to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w nowym multifunkcyjnym studiu Onetu.
Studio Onetu mieści się przy ul. Domaniewskiej 49, w nowej siedzibie Ringier Axel Springer w Warszawie. Studio zadebiutowało z początkiem stycznia, wraz z nową odsłoną programu Onet Rano. Są w nim realizowane wszystkie programy z ramówki wideo oraz podcasty.
Za pomocą systemu dźwiękoszczelnych ścian powierzchnię studia można podzielić na kilka niezależnych miejsc studyjnych, w których można realizować różnorodne programy – od programów informacyjnych i publicystycznych po kulinarne – nowe studio wyposażono także w profesjonalnie wyposażoną kuchnię, w której powstają programy kulinarne m.in. NOIZZ Food.
– Jakość i różnorodność naszych produkcji multimedialnych to podstawa od lat konsekwentnie realizowanej strategii. Rozwijamy technologicznie segment wideo, a nowa supernowoczesna przestrzeń studyjna odpowiada najwyższym standardom światowym. Ze studia będą korzystać wszystkie brandy i redakcje Ringier Axel Springer Polska – mówi Sabina Lipska, Dyrektor Video w Ringier Axel Springer Polska.
W studiu Onetu mogą być realizowane programy zarówno w scenografii wirtualnej w technologii VizrtVirtual Studio, jak i realnej. Studio wyposażono w 24 monitory bezszwowe, tworzące mozaikę o wielkości 20m2. Studio jest w pełni zautomatyzowane i wyposażone w oświetlenie ledowe na całej powierzchni oraz zainstalowane na stałe światło efektowe. W części postprodukcyjnej znajduje się 20 stanowisk montażowych.
W nowym studiu wydzielono trzy różnej wielkości profesjonalne studia podcastowe (w tym jedno samoobsługowe stale dostępne dla dziennikarzy i pracowników), z niezależną reżyserką, umożliwiające realizację zarówno dźwiękową, jak i wideo. W siedzibie Ringier Axel Springer Polska znajduje się łącznie 10 przestrzeni połączonych światłowodem, z których można realizować materiały wideo na żywo.