MediaTVN Warner Bros. Discovery PolskaZapowiedzi TV

Wielkanocny weekend z polskimi filmami w iTVN

Dla wszystkich kinomaniaków, którzy nadchodzące święta Wielkanocne chcieliby spędzić relaksując się przy dobrych filmach, kanał ITVN przygotował kilka specjalnych polskich produkcji. Od 10 do 13 kwietnia na antenie tej stacji zobaczymy m.in. nagrodzony dramat w reżyserii Jacka Lusińskiego „Carte Blanche”, mocny film „Skrzydlate świnie” oparty na faktach oraz „Zemsta” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 

 

 

 

 

 

WIELKI PIĄTEK, 10 KWIETNIA

„Beksińscy. Album wideofoniczny”

Reż. Marcin Borchardt

film dokument, Polska, rok produkcji: 2016

20:35 CET (Paryż, Londyn), 20:20 CST  (Chicago), 21:20 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Przez niemal pół wieku znany polski malarz Zdzisław Beksiński dokumentował codzienne życie swojej najbliższej rodziny. Film Marcina Borchardta to dokumentalna opowieść, która rekonstruuje relację między Zdzisławem, a jego synem Tomkiem – popularnym dziennikarzem muzycznym. Tomek, szukający w śmierci ucieczki przed życiem, cierpiał na depresję i podejmował wielokrotnie próby samobójcze. Historia Beksińskich to wstrząsający dramat, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Scenariusz filmu oparty został na książce Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.

WIELKA SOBOTA, 11 KWIETNIA

„Jak uratować mamę”

Reż. Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski

film animowany, Polska, rok produkcji: 2015

12:15 CET (Paryż, Londyn), 06:30 CST  (Chicago), 07:30 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Animacja dla całej rodziny opowiada o fascynującej podróży dwójki dzieci. Adaś przez większość wolnego czasu gra na komputerze. Anetka marzy o królewiczu z jej ulubionych bajek. Nagle okazuje się, że ich mama trafia do szpitalu – nie wychodzi ze śpiączki i nie reaguje na rodzinę. Potrzebuje pomocy. Z pomocą Czarownicy Adaś i Aneta wyruszają do tajemniczej średniowiecznej krainy. Muszą odnaleźć Złote Krople, które uratują mamę. Film animowany dostał nagrodę za najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles. Głosy głównym bohaterom użyczyły polskie gwiazdy, m. in.: Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Andrzej Grabowski i Jarosław Boberek.

„Kobieta sukcesu”

Reż. Robert Wichrowski

film komediowy, Polska, rok produkcji: 2018

17:15 CET (Paryż, Londyn), 17:15 CST  (Chicago), 18:15 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego? „Kobieta sukcesu” to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne.

„#Wszystko gra”

Reż. Agnieszka Glińska

film komediowy, Polska, rok produkcji: 2016

22:55 CET (Paryż, Londyn), 22:25 CST  (Chicago), 23:55 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Zosia (Eliza Rycembel), jej mama, Roma (Kinga Preis) oraz babcia (Stanisława Celińska) mieszkają w starym rodzinnym domu. Pewnego dnia okazuje się, że staje się on obiektem zainteresowania oszusta, Lisa (Antoni Pawlicki). Kobiety robią wszystko, by ocalić swoją własność. Przy okazji odkrywają smak prawdziwej miłości, rodzinnego ciepła i wsparcia. Perypetie bohaterek ukazane są na tle współczesnej Warszawy – dynamicznie rozwijającego się, a jednocześnie pełnego śladów dramatycznej historii miasta. W filmie wykorzystano popularne i lubiane polskie piosenki w nowych, zaskakujących aranżacjach. Posłuchamy m.in. “Warszawy” zespołu T.Love, “Szarych miraży” grupy Maanam, “Ale wkoło jest wesoło” Perfectu czy utworu “Nie dokazuj” Marka Grechuty.

NIEDZIELA WIELKANOCNA, 12 KWIETNIA

„Bloki”

film dokumentalny, Polska, rok produkcji: 2017

09:05 CET (Paryż, Londyn), 08:25 CST  (Chicago), 09:25 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Na PRL-owskich osiedlach nadal mieszkają miliony Polaków. W Warszawie, Łodzi, Poznaniu czy Trójmieście znaleźć można liczne przykłady komunistycznej polityki mieszkaniowej. Budowane z wielkiej płyty bloki przez lata kojarzyły się z szarzyzną, jednakowym sposobem projektowania i małą powierzchnią mieszkań. W popularnych serialach komediowych znalazły się liczne sceny, które obrazują wady techniczne tych budynków. Autor dokumentu “Bloki”, Konrad Królikowski, zebrał w swym filmie wypowiedzi architektów i projektantów ówczesnych osiedli. W ich wypowiedziach słychać narzekania na ograniczanie wyobraźni i projekty bloków, narzucane przez komunistyczną władzę. A jednak bohaterowie dokumentów wskazują, że starali się oni obejść odgórne polecenia. Próbowali przeforsować swoje projekty, co w wielu przypadkach zakończyło się sukcesem. Architekci, wypowiadający się w filmie, oceniają również współczesną architekturę. W niektórych ich wypowiedziach wybrzmiewa ton ostrej krytyki.

„Zemsta”

Reż. Andrzej Wajda

film komediowy, Polska, rok produkcji: 2002

10:00 CET (Paryż, Londyn), 09:20 CST  (Chicago), 10:20 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Ekranizacja doskonałej komedii Aleksandra Fredry z gwiazdorską obsadą. Cześnik Raptusiewcz (Janusz Gajos), mieszkający po sąsiedzku w tym samym zamku ze znienawidzonym przez siebie Rejentem Milczkiem (Andrzej Seweryn), pragnie ożenić się z owdowiałą Podstoliną (Katarzyna Figura). Nie wie jednak, że Podstolina sama szuka majętnego męża. Cześnik, świadom niedoskonałości swej urody i braku ogłady towarzyskiej, prosi wezwanego na pomoc Papkina (Roman Polański), by go z nią wyswatał. Papkin kreuje się na pożeracza serc niewieścich i wielkiego bohatera, a w rzeczywistości jest tchórzem i fantastą. Romantyczną miłością kocha Klarę (Agata Buzek), wychowanicę i bratanicę Cześnika. Tymczasem Klara jest zakochana w synu Rejenta Milczka, Wacławie (Rafał Królikowski), który odwzajemnia to uczucie.

„Kapitan”

film dokumentalny, Polska, rok produkcji: 2019

11:40 CET (Paryż, Londyn), 11:05 CST  (Chicago), 12:05 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Kapitan Krzysztof Baranowski – jeden z najsłynniejszych polskich żeglarzy. Dwukrotnie opłynął świat i pomimo wieku nadal pozostaje aktywny. Chcę zbudować nowy żaglowiec szkoleniowy, który będzie służyć przyszłym pokoleniom. Aby zrealizować cel, musi przekonać inwestorów do projektu. Czy w nowej, rynkowej rzeczywistości, gdzie liczy się tylko zysk i walory komercyjne projektu, dokonania Kapitana mają jeszcze jakiekolwiek znaczenie?

„Nowy świat”

Reż. Elżbieta Benkowska, Łukasz Ostalski, Michał Wawrzecki

film obyczajowy, Polska, rok produkcji: 2015

22:15 CET (Paryż, Londyn), 22:10 CST  (Chicago), 23:10 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Żanna z Białorusi po opuszczeniu męża-opozycjonisty, wyprowadziła się z córką do Warszawy. Azzam z Afganistanu jest traktowany jako zdrajca swojej ojczyzny, pracuje w Warszawie. Ukrainka Wera ucieka do Polski, aby poddać się operacji zmiany płci. Troje imigrantów szuka lepszego życia. Dla nich Polska stała się prawdziwym „nowym światem”. Wbrew wszystkim problemom, próbują rozpocząć nowy etap, jednak czas od czasu czują się obco w tym kraju.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 13 KWIETNIA

„Carte blanche”

Reż. Jacek Lusiński

film dramatyczny, Polska, rok produkcji: 2015

12:35 CET (Paryż, Londyn), 12:35 CST  (Chicago), 13:35 EST  (Nowy Jork, Toronto)

44-letni nauczyciel historii Kacper (Andrzej Chyra) pracuje w liceum i uwielbia młodzież. W pewnym momencie dowiaduje się, że z powodu wady genetycznej powoli traci wzrok. Diagnoza medyczna nie pozostawia żadnej nadziei. Aby zachować pracę i doprowadzić do matury ukochanych uczniów, próbuje ukryć swoje problemy przed światem zewnętrznym. Powiernikiem tajemnicy zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Próbuje on powstrzymać Kacpra od dalszej pracy. Wbrew wszystkim prośbom, nauczyciel wciąż zostaje na stanowisku i stara się zachować optymizm. Film dostał wielu nagród w Polsce i za granicą: nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku; Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmów Polskich ‘Wisła” w Moskwie; Wyróżnienie Specjalne na Festiwalu Filmów Polskich „BAR CINE” w Buenos Aires.

„Skrzydlate świnie”

Reż. Anna Kazejak-Dawid

Film tragikomiczny, Polska, rok produkcji: 2010

22:40 CET (Paryż, Londyn), 22:00 CST  (Chicago), 23:00 EST  (Nowy Jork, Toronto)

Oskar (Paweł Małaszyński) i jego przyjaciele mieszkają w Grodzisku Mazowieckim. Jedną z nielicznych atrakcji ich miasteczka są mecze miejscowego klubu piłkarskiego. Gdy grają „Czarni” dla Oskara wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Jako lider „ultrasów” aktywnie dopinguje swoją drużynę do zwycięstwa, a po meczach wdaje się w bójki z kibicami drużyny przeciwnej. Dziewczyna Oskara, Alina (Karolina Gorczyca) właśnie urodziła dziecko. Jest zawiedziona postawą swojego faceta , który nie chce dorosnąć i znaleźć odpowiedzialnej pracy. Klub piłkarski i kumple to dla niego cały świat. Wkrótce jednak działalność drużyny „Czarnych” zostaje zawieszona, a życie „wiecznego chłopca” wywraca się do góry nogami. Nieoczekiwanie Oskar otrzymuje atrakcyjną propozycję od lokalnego biznesmena, Krzysztofa Dzikowskiego (Cezary Pazura), który zakłada własną drużynę piłkarską i potrzebuje… profesjonalnego dopingu na meczach. Oferowane pieniądze kuszą, ale Oskar nie chce zdradzać „braci” i cały czas się waha. Tymczasem należąca do jego „ultrasów” Basia (Olga Bołądź) postanawia postawić wszystko na jedną kartę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *