Kultura, muzyka, kino, moda

Hunter, Poparzeni Kawą Trzy i Sidney Polak wystąpią live na Najpiękniejszej Domówce Świata (wideo)

W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Podczas programu Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił trzy kolejne zespoły w line-up festiwalu online. Trzy kolejne kapele zostaną ogłoszone w czwartek podczas programu Domowa Orkiestra, który jest nadawany live z siedziby WOŚP.

 

Pierwsi reprezentanci soul metalu w Polsce na Pol’and’Rock Festival Online

Styl grania Huntera muzycy określają jako soul metal — muzykę duszy. Muzycy tworzący Huntera prezentują publiczności wybuchową mieszankę różnorodnych gatunków muzycznych. Pozostają wierni thrash metalowi i ciężkim, brutalnym brzmieniom, jednak uzupełniają je odwołaniem do żywiołowego, rytmicznego reggae, czy ukłonem w kierunku imponującej skali muzyki klasycznej i filmowej.

Teksty kapeli, która zaczynała od wykonywania utworów w języku angielskim, zwracają uwagę na kwestie poważne, często drażliwe i polaryzujące polskie społeczeństwo. Ich piosenki to swoisty barometr społecznych emocji i nastrojów. Zespół Hunter ma na koncie osiem płyt studyjnych, a dwa krążki: “Królestwo” z 2012 roku i “Imperium” z 2013 roku pokryły się złotem.

 

Hunter. fot. Stanisław Wadas

 

Zespół wystąpił na drugiej edycji festiwalu w 1996 roku. Hunter powrócił na festiwal jeszcze pięciokrotnie, z czego dwa razy jako laureat Złotego Bączka, czyli nagrody przyznawanej przez publiczność za najlepszy występ na festiwalu. W 2013 roku na zaproszenie Jurka Owsiaka zespół zaprezentował na Dużej Scenie wyjątkowy Projekt Metal, czyli retrospektywę historii ciężkiego grania w Polsce i na świecie. Wraz z zaproszonymi do udziału w projekcie tuzami polskiego metalu, Hunter zmierzył się z utworami gigantów światowego metalu, nadając swoim interpretacjom niepowtarzalnej siły i mocy przesłania.

Koncert kapeli, podobnie jak występy innych muzyków i spotkania z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych będą transmitowane na żywo ze studia w Warszawie, między innymi na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku oraz na kanale KręciołaTV na YouTube.

 

Muzykujący radiowcy na Najpiękniejszej Domówce Świata

Na początku swojej działalności artystycznej muzycy tworzący kapelę Poparzeni Kawą Trzy dali wyraz swojej fascynacji twórczością underground’owego zespołu Leningrad wykonując utwory kapeli w języku oryginału. Po wyczerpaniu tej awangardowej, jak na polski rynek muzyczny formuły, zespół powierzył autorstwo swoich tekstów znakomitemu satyrykowi, tekściarzowi i koledze po fachu — Rafałowi Bryndalowi.

 

Poparzeni Kawą Trzy. fot. materiały prasowe kapeli

 

Kapela ma na koncie trzy albumy i absolutnie niekwestionowany przebój parkietów i domówek, czyli utwór “Byłaś dla mnie wszystkim”, który jest znakomitym pastiszem romantycznych ballad i miłosnych piosenek. Poparzeni Kawą Trzy serwują sporą dawkę pozytywnie zakręconego grania. Zainspirowani żywiołowością muzyki ska, do swoich pop-rockowych kompozycji włączają energetyczną sekcję dętą złożoną z saksofonu, trąbek i puzonu.

Zespół dwukrotnie wystąpił przed publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Po raz pierwszy muzycy zaprezentowali się na Dużej Scenie festiwalu jako laureaci Eliminacji w 2012 roku. Kolejny raz kapela zawitała na kostrzyńskie pole w 2016 roku, gdy zaprosili do zabawy publikę zgromadzoną przed Małą Sceną festiwalu.

W tym roku bywalcy Najpiękniejszego Festiwalu Świata zagrają live z festiwalowego studia w Warszawie. Koncerty i spotkania transmitowane będą, między innymi, na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.

 

 

Sidney Polak rozkręci Najpiękniejszą Domówkę Świata

W sercu wychowanego na warszawskiej Chomiczówce muzyka grają wielkomiejskie rytmy rapu rozbujane żywiołowymi rytmami reggae. Sidney Polak chętnie też sięga do polskiego folkloru i roztańczonych brzmień funku, które w ciekawy sposób łączy z hip-hopowymi samplami. Swoją muzyczną przygodę Sidney Polak rozpoczął w 1988 roku, kiedy stworzył kapelę Cytadela. W 1990 roku został perkusistą reaktywowanego wówczas zespołu T.Love.

 

Sidney Polak fot. Damian Jędrzejewski

 

Solowy projekt artysty zadebiutował w 2004 roku. Pierwszy krążek, zatytułowany “Sidney Polak” zyskał sześć nominacji do nagrody Fryderyk. Sidney Polak został uhonorowany w kategoriach kompozytora roku, autora roku oraz za albumu roku w kategorii muzyki alternatywnej. Na płycie znalazł się niekwestionowany, ponadczasowy już hit, czyli utwór “Otwieram wino”, który ma ponad 19 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. Kolejny krążek Sidneya Polaka ukazał się w marcu 2009 roku. Trzecia płyta artysty pojawiła się na rynku w 2018 roku.

W tym roku artysta zagra podczas internetowej edycji Pol’and’Rock Festival. Festiwalowe koncerty i spotkania transmitowane będą, między innymi, na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *