MediaTVPZapowiedzi TV

Jesień 2020 w TVP1 i TVP2

27 sierpnia w siedzibie Telewizji Polskiej odbyła się prezentacja jesiennej ramówki telewizji publicznej. Widzowie Jedynki wkrótce będą mogli oglądać m.in. premierowy serial „Ludzie i bogowie”, premierowe spektakle Teatru Telewizji – „Trójkąt Bermudzki”, „Halo, halo, tu mówi Warszawa” i „Cud biednych ludzi” oraz siódmą edycję hitowego programu „Rolnik szuka żony”.

 

Jesienne nowości TVP2 to m.in. program rozrywkowy „Anything Goes. Ale Jazda!”, show „Ameryka da się lubić”, teleturniej „Przyjaciele na zawsze”, czy specjalna edycja programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” w ramach której zostanie wyłoniony reprezentant Polski w Konkursie Eurowizji Junior 2020.

Widzowie TVP1 I TVP2 będą mogli śledzić dalsze losy bohaterów popularnych seriali: „Korona królów”, „Klan”, „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz”, „M jak miłość”, „Komisarz Alex”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, czy „O mnie się nie martw”. Szczegółowa oferta Jedynki i Dwójki oraz pozostałych Anten w załączonych materiałach.

SUPER PREMIERY

LUDZIE I BOGOWIE, 13 odcinków, emisja od 13 września
Niedziela, godz. 20:15

„Ludzie i bogowie”, serial w reżyserii Bodo Koxa, to porywająca opowieść o ludziach, którym historia kazała zmierzyć się z ciężarem podejmowania decyzji o życiu i śmierci innego człowieka. Serial ukazuje działania oddziału o kryptonimie „Pazur” działającego w czasie
II wojny światowej w Warszawie w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej AK. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie „Wapiennik”, który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu, zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami bojowymi, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: Leszek Zaręba, ps. „Onyks” (Jacek Knap)
i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager” (Dawid Dziarkowski). Pierwszy z nich jest sumienny, opanowany, a w akcjach wykazuje się stuprocentową precyzją i skutecznością. Z każdym dniem jednak, ma coraz więcej wątpliwości dotyczących moralnego wymiaru swoich czynów. U drugiego, wręcz przeciwnie, okupacyjna rzeczywistość budzi coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach.
W serialu występują m.in: Maja Rybicka, Anna Mrozowska, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Edyta Olszówka, Dorota Landowska, Aleksandra Justa, Maciej Kosmala, Maciej Maciejewski, Piotr Bondyra, Jakub Kamieński
Reżyseria: Bodo Kox

ANYTHING GOES. ALE JAZDA! emisja od 11 września
Piątek, godz. 20:45

Międzynarodowy hit emitowany w 27 krajach na całym świecie, dotarł również do Polski! Program rozrywkowy „Anything Goes. Ale Jazda!” to format pełen humoru i dobrej energii, w którym gwiazdy śpiewają, tańczą i biorą udział w serii zabawnych konkurencji, których do tej pory w polskiej telewizji nie było.

Program poprowadzi obdarzona temperamentem i ciętym językiem Elżbieta Romanowska. Widzowie zobacza też Krzywą Scenę, czyli specjalnie przygotowaną scenografię, która
w zależności od scenariusza odcinka przypomina np., pokój dzienny, kuchnię, itp. Na pozór zwyczajne pomieszczenie jest jednak zaskakujące. Całość zbudowana jest pod kątem 22,5 stopni, przez co wykonanie nawet małego ruchu staje się wyjątkowo trudne. Zadaniem uczestników programu będzie inscenizowanie w tych specyficznych warunkach scen z życia codziennego. Znani uczestnicy, zaliczają wywrotki, poślizgi i biorą udział w zaskakujących sytuacjach, w których wykazują się humorem i dystansem do siebie.

W polskiej edycji zobaczymy m. in. odcinki: „Odlotowe kalambury”, w którym wiszący
2 m nad ziemią uczestnik będzie musiał przedstawić hasło za pomocą pantomimy, „Żywe litery”, gdzie trzeba literować hasło używając jedynie ruchów ciała, czy „Chińskie cienie”,
w którym hasło odgadywane jest na podstawie gry cieni.

W każdym odcinku wezmą udział nowi uczestnicy. Będzie to sześć gwiazd reprezentujących różne zawody, m.in.: sport, aktorstwo, muzykę, taniec czy kabaret. Łączy ich jedno – chęć dobrej zabawy. W programie „Anything Goes. Ale Jazda!” nie ma rywalizacji, a główną zasadą jest dobry humor.
W programie wystąpią m.in.: Tomasz Karolak, Anna Dereszowska, Adam Zdrójkowski, Aleksandra Szwed, Mikołaj Roznerski, Maria Dejmek, Joanna Jędrzejczyk, Tomasz Oświeciński, Tomasz Barański, Edyta Herbuś, Dawid Kwiatkowski, Katarzyna Skrzynecka, Joanna Opozda, Patrycja Kazadi.

AMERYKA DA SIĘ LUBIĆ, emisja od 12 września
Sobota, godz. 20:00

Nowy show „Ameryka da się lubić” nawiązujący do kultowego programu „Europa da się lubić”, to dynamiczny, pełen humoru format, w którym uczestnicy oraz zaproszeni goście na nowo odkrywają Amerykę.

Gospodynią programu będzie Ida Nowakowska-Herndon, która przez kilka lat mieszkała
w Stanach Zjednoczonych. Prowadząca zaprosi do każdego odcinka czterech mieszkających w Polsce i mówiących po polsku Amerykanów oraz polskie gwiazdy. Gośćmi programu będą m.in.: Edyta Górniak, Marcin Gortat, Andrzej Piaseczny, Tomasz Karolak, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Cezary Pazura i Joanna Jędrzejczyk.

Amerykanie mieszkający w Polsce w dowcipny sposób zmierzą się ze stereotypami
o Stanach Zjednoczonych i jej mieszkańcach. Opowiedzą, co w Polsce ich zaskoczyło, co zachwyciło oraz co sprawiło, że postanowili zamieszkać właśnie tutaj. Poprzez humorystyczne opowieści i anegdoty goście programu zdradzą, jak można osiągnąć sukces w USA, wskażą ulubione sposoby Amerykanów na wypoczynek, ujawnią jak ważne są dla nich pieniądze oraz opowiedzą o swoich przyzwyczajeniach.

W programie nie zabraknie dobrej muzyki w wykonaniu polskich gwiazd. Największe hity wykonają m.in.: Beata Kozidrak, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkestra, Łobuzy, Rafał Brzozowski, Piersi, Sławek Uniatowski oraz Red Lips.
Autorem i pomysłodawcą programu jest Leszek Kumański.

KASTA, emisja od października
Poniedziałek – piątek, godz. 18:30

Nowy serial paradokumentalny o ludziach pokrzywdzonych przez „system”, tytułową kastę, czyli układy pomiędzy sędziami, prokuratorami i biznesmenami. Każdy odcinek opowiada historię człowieka, który nie poddaje się niesprawiedliwemu wyrokowi sądu i walczy o sprawiedliwość. W tym celu zgłasza się do kancelarii „Wolski i wspólnicy” z nadzieją, że adwokaci pomogą mu w trudnej, często beznadziejnej, sytuacji.

Praca prawników polega tu na znalezieniu nowych dowodów, doprowadzeniu do rewizji procesu i udowodnieniu, że poprzedni wyrok był “ustawiony”. Każdą sprawę prowadzi para adwokatów – Marta (Wiktoria Grabowska) i Filip (Andrzej Olszewski) lub Jan (Jakub Grzybek) i Lidia (Patrycja Kawecka). Pomagają im detektyw Marek Maj (Piotr Makarski), informatyk Viki (Paweł Strumiński)
i nieoceniona pani Czesia (Dorota Wierzbicka Matarelli), pomagająca w prowadzeniu kancelarii.

MOTEL POLSKA, emisja od 15 września
Wtorek, godz. 21:00

Kolejna nowość jesiennej ramówki to serial reality o tematyce polityczno-społecznej „Motel Polska”. Gospodarzem jest Jacek Łęski, który wraz z gośćmi będzie komentował wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne. Bohaterami serialu będą zarówno osoby znane i lubiane, jak również zwykli ludzie z poczuciem humoru, zdrowym rozsądkiem i ciekawością świata.

UZDROWISKO, emisja od 31 sierpnia
Poniedziałek – piątek, godz. 19:00

Akcja serialu toczy się w prywatnym uzdrowisku, a jego bohaterami są członkowie personelu medycznego i administracyjnego sanatorium. Perypetie pracowników splatają się z historiami pensjonariuszy ośrodka, dla których pobyt w tym wyjątkowym miejscu to przede wszystkim okazja do oderwania się od życia codziennego i zaznania wielu, nowych emocji. W serialu nie zabraknie humoru, zabawy, wątków miłosnych oraz intryg i silnych namiętności. „Uzdrowisko” to opowieść o współczesnym życiu, ale też żartobliwa i opowiedziana z dystansem historia wielu pokoleń żyjących w jednym miejscu.

Właścicielem Uzdrowiska jest Andrzej (Artur Kocięcki), świetny ortopeda. W biznesie nie powodzi mu się tak dobrze, jak w wyuczonym zawodzie. Nadzieją na uratowanie sanatorium jest wynajęcie części pomieszczeń na gabinety, który prowadzi Adrianna (Aldona Orman) – chirurg plastyczny oraz lekarz medycyny estetycznej i żywiołowa bizneswoman. Wielkim wsparciem dla Andrzeja jest Grażyna (Małgorzata Sadowska), która pomaga mu w prowadzeniu ośrodka i rozwiązywaniu wszelkich problemów. W serialu widzowie poznają także historię Julka (Bartosz Buława), offowego muzyka i Marzenę (Kinga Zygmunt), młodą
i zdolną pielęgniarkę.

Sanatoryjną rzeczywistość wzbogacą także trzy cioteczki (Maria Kowalik, Izabella Olejnik, Ewa Florczak), stałe pensjonariuszki, których komentarze wzbogacą humorystyczny klimat każdego dcinka. W „Uzdrowisku” wystąpią też: Artur Kocięcki, Małgorzata Sadowska, Aldona Orman, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Bartosz Buława, Kinga Zygmunt, Ewa Florczak, Izabella Olejnik, Maria Kowalik, Ryszard Kluge, Bartek Piekarski, Michał Chorosiński oraz Anna Dzierża. Ponadto w serialu widzowie zobaczą również gości specjalnych. W pierwszym odcinku będą to bohaterki „Sanatorium miłości” – Nina Busk i Wiesława Kwiatek.
Reżyserem serialu jest Piotr Konstantinow.

PRZYJACIELE NA ZAWSZE, emisja od 6 września
Niedziela, godz. 16:20

Nowy, emocjonujący teleturniej TVP2, w którym gwiazdy przeniosą widzów do czasów swojego dzieciństwa. W każdym odcinku gwiazda i bohater programu wraca do rodzinnej miejscowości, gdzie odwiedza przyjaciół z dzieciństwa i bliskie sobie miejsca: dom, podwórko, podstawówkę, klub sportowy czy dom kultury.Celebryta organizuje grupę najbliższych przyjaciół z dawnych lat i razem jadą do studia Telewizji Polskiej, by zagrać o nagrody pieniężne na wybrany, charytatywny cel. Do wygrania będzie 35 tys. zł!

Gra składa się z trzech rund, w których padają cztery pytania i zadania bonusowe zakończone finałem. Pytania będą dotyczyć wiedzy szkolnej, od pierwszej klasy do matury, a także ważnych wydarzeń w Polsce i na świecie, panującej mody, trendów muzycznych, filmu czy stylu życia.

„Przyjaciele na zawsze” to będzie program pełen zaskakujacych zwrotów akcji z udziałem niespodziewanych gości. Wykorzystane zostaną archiwalne zdjęcia TVP, filmy VHS, teledyski oraz fragmenty filmów i seriali sprzed lat. To teleturniej o gwiazdach i ich korzeniach – miejscach i ludziach, którzy je ukształtowali oraz o dawnych, budzących sentyment czasach. Wszystko działo się będzie przy dźwiękach największych hitów z dawnych lat wykonywanych na żywo przez Torres Brothers!

W programie wystąpią m.in.: sportowcy Dariusz Michalczewski i Joanna Jędrzejczyk, wokaliści – Piotr Kupicha i Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus oraz tancerz, Marcin Hakiel i satyryk, Marcin Daniec.

SMAKI ŚWIATA PO POLSKU, emisja od 6 września
Niedziela, godz. 11:15

Ola Nguyen to mistrzyni kuchni, która podbiła serca widzów nieszablonowym podejściem do polskiej kuchni, którą nieustannie wzbogaca orientalnymi smakami. Nic dziwnego, młoda adeptka sztuki kulinarnej dzieciństwo spędziła w Wietnamie, a do Warszawy przyjechała w wieku siedmiu lat. Mistrzyni orientalnej kuchni chce teraz poznać kulinarny gust mniejszości etnicznych, które mieszkają w Polsce.

Pomaga jej w tym Robert El Gendi, prezenter, który choć urodził się na Mazurach, ma w sobie egipską krew. Któż lepiej, niż ten duet zgłębi kuchnię, a także zwyczaje i życie egzotycznych narodowości zamieszkujących kraj nad Wisłą? Program pokaże, że nawet nie opuszczając granic Polski można zakosztować orientalnego smaku, a Polacy to naród tolerancyjny i ciekawy świata. W erze pandemii, gdy turystyka jest utrudniona, wędrówkę Oli i Roberta potraktujemy jako podróż,
w której odkryjemy smaki i uroki świata.

MAGAZYN ŚLEDCZY ANITY GARGAS, emisja od 3 września
Czwartek, godz. 22:30

W cotygodniowym programie śledczym Anity Gargas poznawać będziemy efekty dziennikarskich dochodzeń. Zespół reporterów podążać będzie tropem największych afer ostatnich lat i odkryje nieznane wcześniej informacje, dokumenty, nagrania, zdjęcia i rozmowy ze świadkami zdarzeń.

„Pracujemy w całej Polsce, trafiamy z kamerą wszędzie, gdzie zaprowadzi nas dziennikarskie śledztwo. Odpowiadamy na prośby naszych widzów, podejmując się prześwietlenia i nagłośnienia spraw ludzi, którzy nie mogli liczyć na lokalne organa ściganiai wymiar sprawiedliwości” – mówi Anita Gargas, autorka magazynu.

Prowadząca i autorka cyklu to jedna z najlepszych dziennikarek śledczych w Polsce.

W latach 2005-2010 tworzyła w TVP1 program „Misja specjalna”. Później w Telewizji Republika prowadziła swój autorski program „Zadanie specjalne”. Dorota Gargas ma na swoim koncie filmy dokumentalne “10.04.10”, „Anatomia upadku”, „Anatomia upadku 2”,
„W imię honoru” oraz “Strefa zamknięta”, który podejmuje temat katastrofy smoleńskiej.

TEATR TELEWIZJI, emisja premierowych spektakli od 21 września
Poniedziałek, godz. 21:00

„Trójkąt Bermudzki” to pierwsza premiera Teatru Telewizji w sezonie jesiennym. Spektakl w reżyserii Bodo Koxa, który zostanie wyemitowany 21 września, to współczesna komedia ukazująca zderzenie przedstawicieli dwóch światopoglądów na bezludnej wyspie.

W okolicach Bermudów rozbija się samolot pasażerski. Z katastrofy cało wychodzą tylko Mirosław i Radomir. W niecodziennej sytuacji objawia się malkontencki charakter Mirosława, a Radomir staje się obiektem jego kpin i żartów. Mirosław pragnie zwiedzać zabytki kultury prekolumbijskiej, która ma być dla niego natchnieniem. Ma się za lepszego od Radomira i odmawia współpracy przy budowie tratwy ratunkowej.

W sztuce wystąpili bracia, Cezary i Radosław Pazura oraz Anna Karczmarczyk.

Kolejną premierą Teatru Telewizji będzie, planowany na 5 października, spektakl „Halo, halo, tu mówi Warszawa” w reżyserii Ewy Małeckiej. Dla autorki scenariusza, kanwą fabuły stały się wydarzenia z września 1939 roku. Narracja skupia się wokół trzech etapów obrony Warszawy, wpisanych w rytm pracy Polskiego Radia.

„Halo, halo, tu mówi Warszawa” ukazuje ideę, wokół której zjednoczyli się we wrześniu 1939 roku bohaterowie, gdyż, jak mówił w jednym ze swoich ostatnich przemówień Stefan Starzyński: „My jesteśmy narodem żywym. Narodem, który z pokolenia w pokolenie przekazywał będzie siłę i potęgę naszego ducha, który będzie się odbudowywał jak dawniej z barbarzyńskich najazdów i zniszczeń, który zniesie te zniszczenia”.

W obsadzie zobaczymy m.in.: Sambora Czarnotę, Sławomira Grzymkowskiego, Adama Cywkę oraz Annę Grycewicz.

Wdzowie Teatru Telewizji zobaczą 19 października dramat Mariana Hemara „Cud biednych ludzi” w reżyserii Zbigniewa Lesienia. Spektakl porusza temat wiary i paradosków dotyczących oceny bohatera, który był uczestnikiem cudu.

Józef Bylejak porzuca pracę, by poświęcić się opiece nad swą sparaliżowaną małżonką. Żarliwie modli się o zdrowie żony do jej patronki, św. Teresy. Pewnego dnia mężczyzna wraca do domu z perłami zdjętymi z posągu świętej w kościele parafialnym. Oświadcza, że zdarzył się cud, bo sama Teresa kazała mu wziąć klejnoty i leczyć żonę. Ta niespodziewanie odzyskuje władzę w nogach. Czy faktycznie zdarzył się cud, czy była to zwykła kradzież? Wszystko się komplikuje, kiedy proboszcz ujawnia, że przed laty sprzedał prawdziwe perły, by pomóc biednym parafianom. Józef przyznaje się do kradzieży, staje przed sądem, a żonę znowu dosięga paraliż.

W spektaklu zagrali m.in.: Rafał Fudalej, Małgorzata Rożniatowska, Kama Kowalewska, Klaudia Kleina, Krystyna Tkacz oraz Zbigniew Waleryś.

PREMIERY: KONTYNUACJE

ROLNIK SZUKA ŻONY, sezon 7, emisja od 13 września
Niedziela, godz. 21:15

Mają wszystko: dach nad głową, ziemię, maszyny, dostęp do najnowszych technologii, satysfakcjonującą pracę oraz czas na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Otacza ich piękno i spokój natury. Do pełni szczęścia brakuje im tylko kogoś, z kim mogliby dzielić szczęśliwe życie.

W 7. sezonie programu „Rolnik szuka żony”, wymarzonego partnera przy wsparciu prowadzącej, Marty Manowskiej szukać będą: Magdalena – rolniczka z Wielkopolski, Maciej – doktorant rolnictwa z Uniwersytetu Technologicznego-Przyrodniczego, Paweł – podróżnik i hodowca krów szkockich, Dawid – naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej i – najstarszy w tej edycji – Józef, sadownik i pszczelarz z Lubelszczyzny. Jak potoczą się ich losy? Czy udział w programie pomoże im odnależć miłość? Czy czekają nas kolejne śluby?

THE VOICE OF POLAND, emisja od 12 września
Sobota, godz. 21:15

W 11. edycji „The Voice of Poland” na trenerskich fotelach zasiądą Urszula Dudziak, Edyta Górniak, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.

Ponad 90 uczestników spośród 12 tysięcy osób, które zgłosiły się do programu, zaprezentuje swoje wokalne umiejętności na najlepszej scenie muzycznej w Polsce. W programie ponownie zobaczymy Edytę Górniak, która zasiadała na trenerskim fotelu w trzeciej, piątej i szóstej edycji show. W muzycznym talent-show po raz pierwszy zobaczymy Urszulę Dudziak, którą wcześniej mogliśmy oglądać w „The Voice Senior”. Podopieczne artystki, siostry Szydłowskie, wygrały pierwszą polską edycję z udziałem seniorów.

Po raz czwarty swoim doświadczeniem aspirujących wokalistów wspierać będzie Michał Szpak. Czy to właśnie uczestnik jego drużyny powtórzy sukces Marty Gałuszewskiej z ósmej edycji i wygra nową odsłonę „The Voice of Poland”?

W programie nie zabraknie także Tomsona i Barona. Będzie to już dziewiąta edycja
z udziałem muzyków z zespołu Afromental. Alicja Szemplińska z ich drużyny wygrała dziesiątą, jubileuszową edycję „The Voice of Poland”.

Jedenastą edycję programu poprowadzą Tomasz Kammel i Maciej Musiał. W gronie współprowadzących pojawią się także Adam Zdrójkowski, który wspólnie z Małgorzatą Tomaszewską objadą Polskę wzdłuż i wszerz wręczając uczestnikom zaproszenia do programu. Duet pojawi się również w odcinkach na żywo, a sam Adam dołączy do Macieja Musiała także na etapie Bitew.

JAKA TO MELODIA, emisja od 31 sierpnia
Poniedziałek – piątek, godz. 17:25 oraz sobota – niedziela, godz. 18:30

Nowoczesna scenografia, plejada muzycznych znakomitości z Polski i zza granicy, niezapomniane benefisy, to nowa odsłona przebojowego show „Jaka to melodia”, który już od 31 sierpnia zagości na antenie TVP1. W programie największe przeboje w wykonaniu gwiazd światowego formatu, a nowoczesna, multimedialna scenografia i spektakularne wizualizacje przeniosą widzów w zupełnie nowy wymiar telewizyjnego show.

We wrześniu czeka na nas wyjątkowy odcinek, pełen wspomnień i anegdot benefis Edyty Górniak, która 30 lat temu debiutowała podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wraz z zaproszonymi do studia przyjaciółmi artystki, wokalistami, Reni Jusis i Mieczysławem Szcześniakiem oraz pięściarzem, Marcinem Najmanem – Edyta będzie wspominać początki swojej kariery i wydarzenia, które miały największy wpływ na jej życie i twórczość. Nie zabraknie anegdot i barwnych opowieści, a także przebojów w wykonaniu jubilatki i jej gości. Widzowie usłyszą, m.in. najnowszy singiel Edyty Górniak zatytułowany „Lime”.

W kolejnych odsłonach widowiska „Jaka to melodia” zobaczymy także benefisy grupy Pectus i Andrzeja Rybickiego. W przygotowaniu są również odcinki specjalne z udziałem aktorów serialu „Klan”, muzycznych legend lat 80. i 90. oraz wybitnych sportowców, artystów kabaretowych i głodnych przygód podróżników. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, nie zabraknie znakomitych gości zza granicy, m. in: brytyjskiej grupy Atomic Kitten, irlandzkiego wokalisty Ronana Keatinga czy Kanadyjczyka, Matta Duska.

Rodzime przeboje usłyszymy w wykonaniu największych polskich osobowości muzycznych. Na scenie wystąpią, m.in. Edyta Górniak, Reni Jusis, Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Andrzej Piaseczny, Halina Mlynkova, Alicja Szemplińska, Mieczysław Szcześniak i wielu innych.

Usłyszymy również legendarne covery. W gronie gwiazd na scenie programu znajdą się m.in.: Cleo, Filip Lato, Natasza Urbańska, Ela Romanowska, Marek Kaliszuk oraz Agnieszka Włodarczyk, a także po raz pierwszy Miss Polonia 2018 – Milena Sadowska, Anna Dereszowska, Stanisław Karpiel-Bułecka, Kasia Moś, aktor Aleksiej Jarowienko, polskim widzom doskonale znany z roli w serialu „Zniewolona” oraz amerykańska wokalistka, Jessica Jean.

Z programem zdążył zżyć się także DJ Adamus, człowiek znany ze słabości do czerwonych marynarek, a przy tym jedna z najbardziej barwnych osobowości polskiej sceny klubowej. Powróci także przebojowy Super Band we wzbogaconym składzie: Kasia Dereń (wokal), Ola Radwan (wokal), Piotr Matysik (piano) i Hubert Sobiecki (saksofon). O widowiskowe choreografie zadbają energetyczni tancerze z grupy Volt.

Całość śpiewająco poprowadzi Rafał Brzozowski, zdobywca Telekamery Tele Tygodnia, muzyk, sportowiec, lotnik i osobowość telewizyjna .

SZANSA NA SUKCES. EUROWIZJA JUNIOR, emisja od 6 września
Niedziela, godz. 15:15

„Szansa na Sukces. Eurowizja Junior” to specjalna edycja programu, w ramach której zostanie wyłoniony reprezentant Polski w Konkursie Eurowizji Junior 2020, który w tym roku odbędzie się w Warszawie. W każdym z trzech specjalnych odcinków programu zmierzy się ze sobą siedmiu młodych wokalistów. Trzech zwycięzców weźmie udział w finale na żywo, w którym o wygranej zadecydują widzowie w głosowaniu SMS.

W pierwszym odcinku uczestnicy zaśpiewają „Międzypokoleniowe hity”, a ich występy ocenią: Viki Gabor, Edyta Górniak oraz Piotr Rubik. W drugim odcinku pojawią się piosenki z kategorii „Światowe hity, których słuchacie” oraz jury w składzie: Michał Wiśniewski, Gromee i Cleo. Tematem ostatniego odcinka będą „Piosenki z bajek”, a oceniającymi wykonania uczestników będą: Katarzyna Łaska, Dawid Kwiatkowski i Marina Łuczenko.Program poprowadzi Artur Orzech.

SZANSA NA SUKCES. OPOLE 2021, emisja od 4 października
Niedziela, godz. 15:15

To już kolejna edycja muzycznego show, dzięki któremu zdolni wokaliści mają szansę spełnić swoje marzenie o występie na opolskiej scenie. W każdym z odcinków programu „Szansa na sukces. Opole 2021” weźmie udział po 7 wykonawców, którzy zaśpiewają hity muzycznych gwiazd. Jesienną edycję programu otwiera odcinek z utworami zespołu Bajm. W kolejnych tygodniach usłyszymy m.in: przeboje Stachursky’ego, Seweryna Krajewskiego, Cleo, Romualda Lipko, Skaldów, Marka Grechuty, a także Ira i Pectus.

Laureaci odcinków wezmą udział w finale, podczas którego jury i widzowie Dwójki
w głosowaniu SMS wybiorą zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w koncercie “Debiuty” podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Program poprowadzi Artur Orzech.

KORONA KRÓLÓW, emisja od 31 sierpnia
Poniedziałek – czwartek, godz. 18:30

Po wakacjach powraca serial historyczny „Korona królów”. Akcja rozpocznie się od wydarzeń, które miały miejsce jesienią 1393. Jagiełło zaabsorbowany sytuacją na zachodzie kraju, wysyła Sędziwoja i Jana z Tęczyna do bratanków Opolczyka. Jadwiga wspiera ubogich pielgrzymów z Podola i dowiaduje się, że Witold nęka przygraniczne wioski. Helena na własną rękę docieka prawdy o Niemierzy. Bohun oświadcza się Helenie, a Gniewosz prosi Spytka o rękę Jadwigi Pileckiej. Opolczyk zleca ojcu Tomaszowi zabójstwo.

W kolejnych odcinkach Skirgiełło i Witold kłócą się o Kijów. Ojciec Tomasz proponuje Witoldowi zabicie Skirgiełły. Jadwiga odwiedza budowniczych Kościoła karmelitów i oddaje złotą klamerkę potrzebującemu. Murarze odkrywają cud dokonany przez królową. Jan z Tęczyna dowiaduje się, że nie może się więcej spotykać z Eufemią.

KLAN, emisja od 31 sierpnia
Poniedziałek – piątek, godz. 18:00

Po wakacjach nastąpi upragniona przeprowadzka Bożenki (Agnieszka Kaczorowska-Pela)
i Miłosza (Konrad Darocha) wraz z dziećmi do nowego lokum. Młodzi Kazuniowie przeniosą się do uroczego domku w Miłoszewie, którego zakup finansuje im Bolek (Krzysztof Janczar).

Pan Henio (Robert Mazurkiewicz), na stałe lokator domu opieki, z wielką ochotą przyjmie zaproszenie od Leszka (Artur Dziurman) i Bogny (Justyna Sieńczyłło). Państwo Jakubowscy zajmą się seniorem na wózku w zastępstwie Pawła (Tomasz Stockinger).

Ku rozpaczy Brajana (Marcin Błaszak), Czesia (Anna Powierza) puści w niepamięć skandaliczne zachowanie Marka (Marcin Kaleta) i niespodziewanie wybaczy mu wszystkie grzechy. W czasie pandemii doceni Szandorę, który okaże się odpowienim mężczyzną
w czasie kryzysu.

Małżeństwo Zyty (Aleksandra Woźniak) i Michała (Daniel Zawadzki) zawiśnie na włosku,
a Rafał (Marcin Kwaśny) – ku zdumieniu Oli (Kaja Paschalska) – zatrudni jej byłą sympatię, Norberta (Jakub Świderski), który swego czasu zniszczył hamulce w jego aucie.

KORONA KRÓLÓW – TAKA HISTORIA, emisja od 4 września
Piątek, godz. 18:30

Wojciech Żołądkowicz zaprasza na nowe odcinki cyklu „Korona królów – taka historia”. Po wakacjach widzowie dowiedzą się o ideale piękna jaki panował w średniowieczu. Co pragnęły ujrzeć, przeglądając się w średniowiecznych lustrach możne damy, jakimi chcieli widzieć siebie możni panowie? Poznają autorkę najciekawszych przepisów kosmetycznych,

W programie również odpowiedź na pytania czy skromność była w cenie i jak traktowano przesadną dbałość o wygląd.

LEŚNICZÓWKA, emisja od 8 września
Poniedziałek – piątek, godz. 20:30

W nowych odcinkach serialu nie zabraknie miłosnych uniesień oraz momentów mrożących krew w żyłach. W pierwszym odcinku dojdzie do małego trzęsienia ziemi – Natalia (Gizella Bortel) pocałuje Jacka (Arkadiusz Gołębiowski). Przez przypadek tę scenę zobaczy Magda (Beata Fido) i wywoła ogromną burzę. Szybko okaże się, że największym problemem wcale nie jest rzekoma zdrada. Gdy na jaw wyjdzie tajemnica Zalewskiej, wszyscy bliscy i przyjaciele będą chcieli jej pomóc!

Beata (Marta Chyczewska) przekona się, że może liczyć na ludzką życzliwość. Zarówno Edytka (Milena Suszyńska), Artur (Arkadiusz Janiczek), Konrad (Sambor Czarnota), jak i Łukasz (Michał Gadomski) pomogą Jedynak wyplątać się z afery korupcyjnej, którą rozpętała demoniczna Aneta Dłubała (Marie Carrour). Ręka sprawiedliwości, choć nie od razu, dosięgnie też niesympatyczną oszustkę.

W nowym sezonie “Leśniczówki do obsady serialu dołączą, m.in.: Aleksandra Justa, Joanna Kuberska, Zbigniew Dziduch, Michał Królikowski i Dominik Piejko.

OJCIEC MATEUSZ, emisja od 10 września
Czwartek, godz. 20:55

W nowym sezonie sandomierskim detektywom w mundurach i w sutannie nie zabraknie pracy. Sandomierz, jako miasto z jednym z najwyższych wskaźników przestępstw w Polsce, stanie się bohaterem programu „Sprawa na gorąco”. Ks. Mateusz i zespół inspektora Oresta Możejki będą musieli zająć się zarówno rodzinnymi dramatami, za którymi stoją oszustwa na skalę europejską, jak i problemami młodzieży zagubionej w świecie używek oraz miłosnymi zawodami.

Poznamy bohaterów, którzy na własną rękę próbują wymierzać sprawiedliwość oraz tych, którzy mszczą się na oślep. Wśród spraw kryminalnych nie zabraknie przestępstw najcięższego kalibru. W ludzką dobroć nie zwątpi gosposia ojca Mateusza, Natalia, której w niesieniu pomocy poszkodowanym towarzyszą pozostali mieszkańcy plebanii, a także nawrócony przestępca, Pluskwa. Sierżant Gibalski zmierzy się z zazdrością żony, aspirant Kobylicka rozpocznie prywatne śledztwo w imię kobiecej solidarności, a ks. Jacek, rywalizujący z ojcem Mateuszem, da upust artystycznym ambicjom, odnosząc sukces w internecie.

Do głównej obsady w nowym sezonie dołączą: Monika Krzywkowska, Łukasz Konopka, Maria Pakulnis, Marta Ścisłowicz, Antonina Choroszy, Mariusz Drężek, Piotr Polak, Andrzej Rosiewicz, Patrycja Soliman, Mirosław Baka, Stanisław Cywka oraz Emilia Komarnicka-Klijnstra.

KOMISARZ ALEX, emisja od 12 września
Sobota, godz. 20:35

Aleksa i Górskiego czekają kolejne zagadki kryminalne. Obaj będą musieli działać szybko
i z rozwagą, by nie tylko znaleźć sprawców morderstw, ale często zapobiec tragedii, która może dotknąć całe miasto.

Czy Alex wpadnie na trop szalonego konstruktora bomby chemicznej, znajdzie mordercę pięknej kelnerki, zapobiegnie porachunkom gangu i odnajdzie niewidomą Jowitę?

ŚWIAT BEZ FIKCJI, emisja od 14 września
Poniedziałek, godz. 22:35

Pierwszą premierą cyklu będzie, wyemitowany 14 września, dokument „Cienie Imperium”
w reżyserii Karola Starnawskiego. Film przedstawia historię mężczyzn z krajów, które powstały po rozpadzie Związku Radzieckiego. Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności i każdego dnia stawiają czoła tytułowym cieniom imperium. Opowieści bohaterów ukazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców, którzy wbrew wielkiej polityce starają się odwrócić swój los i podążać za marzeniami o życiu w pokoju.

Następny film „Chiny. Nowy jedwabny szlak” zostanie wyemitowany 21 września i przedstawi sytuację w Chinach, w kontekście nowych projektów gospodarczych prezydenta XI Jinping, zwanych projektami stulecia. Od 2013 r. Chiny zainwestowały miliardy, by włączyć państwo środka do czołówki krajów przodujących w światowej gospodarce i polityce. Trasa, nazywana przez Chińczyków Nowym Jedwabnym Szlakiem, łączy linią kolejową Pekin i Paryż. W następstwie chińskiej ekspansji wschodnie firmy wdzierają się na rynki Afryki Wschodniej, mając nadzieję, że region ten stanie się nową, rokującą strefą wpływów Chin.

Kolejny film, „Ścigając zło” w reżyserii Friedricha Mosera zostanie wyemitowany 28 września. Poruszy on problem ataków terrorystycznych w miejscach publicznych. Wiele z nich odnotowano w krajach, w których obowiązują surowe przepisy i pozwalają zapobiegać tragediom. Prawie wszyscy terroryści byli zazwyczaj znani policji i służbom bezpieczeństwa. W filmie zobaczymy wypowiedź Edwarda Snowdena i wywiady ze światowej sławy ekspertami w dziedzinie walki z terroryzmem. Jak to możliwe, że służby zwane intelligence services nie orientują się w porę, co planują terroryści? Gdzie są popełniane błędy i co zrobić, żeby ataki się nie powtarzały?

O MNIE SIĘ NIE MARTW, emisja od 14 września
Poniedziałek, godz. 21:50

Helena, przybrana córka Marcina Kaszuby (Stefan Pawłowski), przeżywa pierwsze młodzieńcze uniesienie. Nie pozostaje to bez wpływu na Marcina, który próbuje odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Temperatura w związku Marcina i Karoliny (Karolina Bacia) spada. Mężczyzna zaczyna się zbliżać do swojej byłej partnerki, Aśki (Aleksandra Domańska).

Sylwia (Aleksandra Adamska) jest niezwykle przejęta rolą matki i nie znajduje czasu dla swojego narzeczonego Pawła (Marcin Korcz).

BARWY SZCZĘŚCIA emisja od 1 września
Poniedziałek – piątek, godz. 20:10

W kolejnym sezonie zobaczymy nowe przygody i skandale takie, jak seks za pieniądze, zdrada i ucieczka od męża. W serialu pojawią się też nowi bohaterowie. Darek Janicki (Andrzej Niemyt) spotka nagle Gabrielę (Marta Juras) – dziewczynę, która podbiła niegdyś jego serce. Agata (Natalia Zambrzycka) pozna w końcu rodziców Patryka (Konrad Skolimowski): Sławkę (Ewelina Serafin) i Kornela (Jakub Bohosiewcz). Jezierscy przyjadą do Polski po kilku latach nieobecności i przywiozą ze sobą Jowitę (Magdalena Żak).

Ta zaprzyjaźni się z Gretą (Katarzyna Sowińska) – sutenerką, która na co dzień umawia biznesmenów z dziewczynami. Dopiero po kilku tygodniach zrozumie, że tym razem posunęła się o krok za daleko. Jaką cenę zapłaci Jowita za swoje błędy?

M JAK MIŁOŚĆ, emisja od 8 września
W poniedziałki i wtorki, godz. 20:55

Asia (Barbara Kurdej-Szatan) nagle zacznie się źle czuć i okaże się, że jest w ciąży. Olka Chodakowskiego (Maurycy Popiel) czeka spory szok, gdy do jego życia wkroczy teściowa, Iwona (Hanna Śleszyńska).

Kolejne zmiany czekają też Marcina (Mikołaj Roznerski) oraz Izę (Adriana Kalska), bo Chodakowska zacznie nową karierę w popularnym wydawnictwie. Po pierwszych sukcesach dziewczyna popełni jednak w pracy poważny błąd i wpadnie w kłopoty. Z kolei Anka (Weronika Rosati) nadal będzie snuć intrygi szpiegując Magdę (Anna Mucha) i Andrzeja (Krystian Wieczorek).
Do Polski wróci Natalia (Marcjanna Lelek), ale po przyjeździe do domu wcale nie będzie szczęśliwa i wyzna Barbarze (Teresa Lipowska), że znowu ma problemy w małżeństwie. Poważne kłopoty czekają też Ulę (Iga Krefft), która nie płaci na czas podatków, a siedlisko popadnie w gigantyczne długi.

Tymczasem Lilka (Monika Mielnicka) i Mateusz (Krystian Domagała) zaczną nowy rozdział swojego życia. Uda im się zdać maturę i spróbują dostać się na studia. Po kilku tygodniach zakochanych czeka jednak rozłąka.

Staszek (Sławomir Holland) odejdzie na emeryturę i nowym szefem lokalnej policji zostanie Janek (Tomas Kollarik). Po awansie Morawski zdecyduje się na kolejny przełomowy krok: zaręczyny z Sonią (Barbara Wypych).

NA DOBRE I NA ZŁE, emisja od 9 września
Środa, godz. 20:55

Do obsady serialu dołączy kolejna gwiazda, Katarzyna Skrzynecka, a w Leśnej Górze pojawi się doktor Alina Fisher, specjalistka od chirurgii naczyniowej i plastycznej oraz przyrodnia siostra Kasi Smudy (Ilona Ostrowska). Lekarkę sprowadzi do szpitala Falkowicz (Michał Żebrowski), prosto z USA. Kiedy Kasia zajdzie w ciążę, jej radość nie potrwa jednak długo, bo Matylda (Amelia Czaja) znów wpadnie w kłopoty.

Dziewczyna nadal będzie „przyjaźnić się” z Niną (Emilia Rostek) i zacznie coraz częściej sięgać po narkotyki, co doprowadzi do wypadku i pobytu w szpitalu.Hania (Marta Żmuda-Trzebiatowska) po skandalu na ślubie weźmie urlop i na kilka tygodni wyjedzie. Michał (Mateusz Janicki) zrobi wszytsko, by ukochana do niego wróciła. Tymczasem romans Agaty (Emilia Komarnicka-Klynstra) z Maksem (Tomasz Ciachorowski) rozkwitnie i o związku lekarzy zacznie plotkować cały szpital. Choć dla swojej wybranki Beger będzie prawdziwym dżentelmenem, pozostałe koleżanki nadal będzie traktował jak podludzi. Pielęgniarki w końcu się zbuntują i oskarżą chirurga o mobbing i molestowanie.

NA SYGNALE, premiera 9 września
Środa, godz. 21:55

Anna (Lea Oleksiak) i Wiktor (Wojciech Kuliński) wezmą ślub. Córka doktora Banacha nie będzie jednak miała tyle szczęścia. Kiedy Zosia (Edyta Bełza) i Tomek (Hubert Matysiak) zjawią się w kościele gotowi złożyć małżeńską przysięgę, pan młody nagle zasłabnie i trafi do szpitala. W kolejnym sezonie w serialu pojawi się też nowa bohaterka: ratowniczka Sonia Wielgosz (Natalia Rewieńska). Najwięcej emocji czeka fanów Artura (Tomasz Piątkowski) oraz Lidki (Anna Haba). Przez kilka tygodni doktor Góra będzie okłamywać przyjaciółkę. Tymczasem Podolak nadal będzie miał problemy psychiczne. Szaleniec sterroryzuje Piotra (Dariusz Wieteska) i Nowego (Kamil Wodka), żądając spotkania ze znienawidzonym rywalem – Arturem. A gdy o jego ataku dowie się Lidka, wydarzy się kolejny dramat.

PYTANIE NA ŚNIADANIE, na żywo
Codziennie od godz. 07:55 do 11:15

Od 18 lat ulubiona przez widzów poranna audycja na żywo, która obecnie codziennie gromadzi przed telewizorami blisko 500 tysięcy Polaków.

W programie ciekawe rozmowy, poruszające historie, praktyczne porady i przepisy kulinarne. Ponadto relacje z najciekawszych wydarzeń kulturalnych, artystycznych, rozrywkowych praz ciekawostki z życia gwiazd.

„Pytanie na śniadanie” to audycja dla widzów w każdym wieku. Codziennie w studiu goszczą też eksperci, których porady w zakresie zdrowia, mody i urody pomagają widzom radzić sobie z codziennymi problemami.

We wrześniu do grona „Pytania na śniadanie” dołączą Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Para debiutowała wspólnie na szklanym ekranie podczas show „Czar Par” oraz pełniła rolę gospodarzy wieczoru na Gali Telekamer 2020.

Na sukces „Pytania na Śniadanie” pracują nie tylko lubiani gospodarze – wspiera ich duży zespół zaangażowanych osób, które same siebie nazywają “śniadaniową rodziną”.

O dobrą pogodę dbają: Aleksandra Kostka, Agnieszka Dziekan, Marzena Kawa i Ziemowit Pędziwiatr, a pomysły na pyszny początek dnia zapewniają szefowie kuchni: Jola Kleser, Jakub Steurmark, Celina Statkiewicz, Jakub i Michał Budnik, Tomasz Królikowski czy Joseph Seeletso.
W tym sezonie zespół „Pytania na śniadanie” przygotowuje dla widzów nowe cykle, m. in.
„W Polskę jedziemy” – cykl reportaży pokazujący prawdziwe życie i problemy Polaków, „Jesienny kurs ogrodnictwa”, „Poradnik antywirusowy”, „Szkoła rodzenia”, „Domowa fabryka” – czyli zrób to sam.

LAJK!
Sobota, godz. 19:35

W kolejnych odcinkach programu „Lajk!”, weekendowego magazynu pop-kulturalnego relacje z najciekawszych wydarzeń kulturalnych, premier, koncertów, festiwali, wernisaży, pokazów mody, sesji zdjęciowych oraz zapowiedzi nowości filmowych, muzycznych i showbiznesowych. Prowadzący pojawią się na planach filmowych seriali, porozmawia z ich uczestnikami oraz odkryje kulisy z życia gwiazd.

W obsadzie programu nastąpi zmiana współprowadzącej. Monika Mazur-Chrapusta wybiera się na urlop macierzyński, a zastąpi ją znana z programu „Pytanie na śniadanie”, Agnieszka Dziekan, która z Mateuszem Szymkowiakiem dwa lata temu gościnnie poprowadziła „Lajka!” relacjonując na żywo przygotowania do „Sylwestra marzeń z Dwójką” w Zakopanem.

Pierwsze wydanie z Agnieszką Dziekan w roli współprowadzącej już w sobotę, 29 sierpnia.

WYDARZENIA SPORTOWE JESIENIĄ W TELEWIZJI POLSKIEJ

Telewizja Polska przygotowała na jesień bogatą ofertę sportową. Piłka nożna na najwyższym poziomie: zarówno klubowa – Liga Mistrzów, jak i reprezentacyjna – Liga Narodów z udziałem naszej kadry oraz inne mecze europejskich potęg. W listopadzie do rywalizacji powrócą skoczkowie narciarscy, z potrójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem i mistrzem świata Dawidem Kubackim na czele. Reprezentacja Polski w piłce nożnej prowadzona przez Jerzego Brzęczka powraca na boiska. Robert Lewandowski i jego koledzy na jesieni rozegrają aż 8 spotkań – sześć Ligi Narodów i dwa towarzyskie. Transmisje w TVP1.

W każdym tygodniu rozgrywek Ligi Mistrzów TVP1 będzie pokazywać jedno spotkanie. Widzowie obejrzą najlepszych piłkarzy świata takich jak: Leo Messi, Neymar, Cristiano Ronaldo czy Kylian Mbappe. Ponadto występy reprezentantów Polski w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych: Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium, Łukasza Piszczka w Borussii Dortmund, Wojciecha Szczęsnego w Juventusie Turyn czy Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa w Lokomotiwie Moskwa. Transmisje w TVP1.

Hitowe spotkania piłkarskiej ekstraklasy zostaną pokazane w Antenach Głównych (TVP1
i TVP2).

Listopad to początek rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Faworytami do triumfu w całym cyklu PŚ będą: potrójny mistrz olimpijski Kamil Stoch oraz aktualny mistrz świata i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki. Trener kadry Michal Doleżal ma do dyspozycji bardzo mocną ekipę, w której są jeszcze między innymi: Piotr Żyła, Stefan Hula czy Jakub Wolny. A inauguracja Pucharu Świata ma znów wyjątkowy wymiar – światowa czołówka po raz czwarty z rzędu rozpocznie skakanie w Wiśle. W grudniu natomiast zostaną rozegrane mistrzostwa świata w lotach. Transmisje w TVP1.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *