Grupa CIECH zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekaże 250 tys. najwyższej jakości maseczek ochronnych na potrzeby organizacji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mają one zapewnić bezpieczeństwo organizatorom, a także 120 tysiącom wolontariuszy, którzy jak co roku wesprą tę wyjątkową akcję charytatywną w całym kraju. Certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP2, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny, zostały wyprodukowane na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie CIECH w Bydgoszczy.
„Finał z głową” – to hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem, już po raz drugi w swojej historii, Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Finałowa zbiórka (która odbędzie się 31 stycznia 2021 roku) planowana jest aktualnie w sposób podobny do wcześniejszych, czyli z wykorzystaniem puszek kwestarskich. Jednak ze względu na pandemię, Fundacja WOŚP wprowadzi nowe rozwiązania i wesprze lokalne Sztaby, m.in. wyposażając je w środki ochrony osobistej, w tym 250 tys. najwyższej jakości maseczek przekazanych przez Grupę CIECH.
Chcemy, aby Finał dla wszystkich jego uczestników był bezpieczny i tak jak zawsze był ogromnym, bardzo pozytywnym przeżyciem. 1362 sztaby są już w gotowości i cały czas wymieniamy się z nimi pomysłami na to jak bezpiecznie zorganizować 10 stycznia. – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.
Przekazujemy wolontariuszom Orkiestry najwyższej klasy polskie maseczki ochronne, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy w czasie pandemii dzielą się swoim czasem, dobrą energią i uśmiechem, bezinteresownie pomagając innym, bardziej potrzebującym.
– mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.
Pod koniec listopada Grupa CIECH rozpoczęła produkcję najwyższej jakości maseczek ochronnych w zakładzie produkcyjnym w Bydgoszczy. Są one wytwarzane w 100 proc. w Polsce, a do ich produkcji wykorzystano głównie surowce od polskich producentów. Skomplikowany i skrupulatny proces certyfikacji został także przeprowadzony w kraju, przez uprawnioną do tego instytucję – Centralny Instytut Ochrony Pracy. Maseczki skutecznie chronią układ oddechowy przed stałymi i ciekłymi cząstkami tworzącymi aerozole (pyły, dymy, mgły) – co potwierdza przyznany im certyfikat EN 149:2001 w klasie ochronnej FFP2.
29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych.
CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie – Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.
29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.