Wiosna w TVP1 i TVP2
Już od 27 lutego 2021 roku widzowie będą mogli oglądać czwartą odsłonę muzycznego show z udziałem utalentowanych muzycznie dzieci. Marcin Maciejczak, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Zuza Jabłońska, Ania AniKa Dąbrowska i Mateusz Golicki zachwycili swoimi występami w poprzednich edycjach „The Voice Kids” i zaskarbili serca milionów Polaków. Zwycięscy polskiej edycji „The Voice Kids”, stają się idolami najmłodszych, udowadniają, że marzenia się spełaniają.
THE VOICE KIDS, 4 edycja, emisja od 27 lutego
Sobota, godz. 20:00
Już od 27 lutego 2021 roku widzowie będą mogli oglądać czwartą odsłonę muzycznego show z udziałem utalentowanych muzycznie dzieci. Marcin Maciejczak, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Zuza Jabłońska, Ania AniKa Dąbrowska i Mateusz Golicki zachwycili swoimi występami w poprzednich edycjach „The Voice Kids” i zaskarbili serca milionów Polaków. Zwycięscy polskiej edycji „The Voice Kids”, stają się idolami najmłodszych, udowadniają, że marzenia się spełaniają.
W czwartej edycji programu na scenie zobaczymy dzieci w wieku 8-14 lat. W roli trenerów, którzy pomogą najmłodszym rozwijać muzyczny talent wystapią: Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.
Do czwartej edycji „The Voice Kids” zgłosiło się sześć tysięcy osób. Podczas „Przesłuchań w Ciemno” na scenie zaśpiewa ponad 70 dzieci. W kolejnym etapie – w „Bitwach”, na scenie zobaczymy występy trójki dzieci, ale tylko jedno z nich przejdzie dalej. W finałowym odcinku widzowie biorący udział w głosowaniu SMS wybiorą zwycięzcę, który zdobędzie tytuł Najlepszego Głosu w Polsce „The Voice Kids” i nagrodę pieniężną na przyszłą edukację w wysokości 50 000 złotych.
W roli prowadzących Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Kammel.
KABARET. SUPER SHOW DWÓJKI, NOWOŚĆ, emisja od 27 lutego
Sobota, godz. 22:15
Tej wiosny TVP2 proponuje widzom kurację śmiechem, najzabawniejsi kabaretowi twórcy w Polsce zadbają, by nie zabrakło w naszych domach solidnej dawki humoru. W nowym programie „Kabaret. Super Show Dwójki” gospodarze – Bartosz Gajda (Łowcy.B) i Robert Motyka (Paranienormalni) wraz ze swoimi gośćmi zaprezentują wszystko to, co na kabaretowej scenie najlepsze. Będą kultowe skecze oraz specjalnie na potrzeby programu przygotowywane premiery, nie zabraknie dobrej muzyki, doskonałych parodii, gagów i błyskotliwych żartów. Stałym elementem programu będą zabawne relacje Michała Wójcika (Ani Mru Mru), jako „Pani Wiesi na tropie” oraz Andrzeja Kozłowskiego z kabaretu Pod Wyrwigroszem, który w specjalnych występach, sparodiuje wykonawców polskiej sceny muzycznej. Stale towarzyszyć widzom będą również Formacja Chatelet i Kabaret Zachodni, którzy prócz własnych skeczy, na finał każdego odcinka przygotują również wspólny występ z gospodarzami. Jarosław Sobański z Kabaretu Zachodniego wykorzysta natomiast cały kabaretowy potencjał ulicznej sondy, by dowiedzieć się co myślą ludzie w cyklu „Co tu ten tego?”. W „Kabaret. Super show Dwójki” wiosną zobaczymy również m.in. Kabaret Kałasznikow, Kabaret On On On, Pana Li i taneczną formację Fair Play Crew, znaną z zaskakujących skeczy bazujących na ruchu i tańcu.
O taneczną oprawę programu zadbają tancerze z Egurrola Dance Studio, a najlepszymi muzycznymi puentami podzieli się z widzami DJ Adamus.
„Kabaret. Super show Dwójki” to wielki powrót kabaretów do Telewizji Polskiej. Pomysłodawcami cyklu i reżyserami są Tomasz Klimek i Mikołaj Dobrowolski. W pierwszej serii widzowie zobaczą dwanaście premierowych odcinków.
WOJCIECH CEJROWSKI – BOSO PRZEZ ŚWIAT emisja od 28 lutego
Niedziela, godz. 18:30
Wojciech Cejrowski – podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Łączy pasję zwiedzania i docierania do najbardziej egzotycznych zakątków świata z niezwykłym zmysłem obserwacyjnym oraz poczuciem humoru. Każdy program to ciekawa historia pełna dygresji i żartów, urozmaicona rozmowami z miejscową ludnością, prezentacją kultury ludowej i ciekawostek.
Wojciech Cejrowski chętnie wchodzi w interakcje, często spiera się z tubylcami, jest dociekliwy, z humorem prezentuje swój odmienny punkt widzenia. „Boso przez świat” nowa seria, w której Wojciech Cejrowski zabierze widzów do Cuzco – Świętego Miasta Inków, które jest położone wysoko w Andach. Prowadzący pokaże, jak radzić sobie z chorobą wysokościową: po indiańsku i co jeść w Peru.
DANCE DANCE DANCE, 3 edycja, emisja od 5 marca
Piątek, godz. 20:30
Od kilku tygodni uczestnicy trzeciej edycji „Dance Dance Dance” trenują po kilka godzin dziennie pod okiem najlepszych choreografów w Polsce, aby odwzorować niezapomniane choreografie z klipów znanych na całym świecie. W trzeciej odsłonie show umiejętności taneczne zaprezentują: prowadzący „Pytanie na śniadanie” – Małgorzata Opczowska i Robert El Gendy, znani z siódmej edycji programu „Rolnik szuka żony” Marta Paszkin i Paweł Bodzianny, wokalistka Roksana Węgiel z przyjaciółką Oliwią Górniak, aktorka Anna Matysiak i wokalista Stanisław Karpiel-Bułecka, znana z Kabaretu Czesuaf Olga Łasak, której partneruje przyjaciel Paweł Cieślak oraz influencerka Ola Nowak i kucharz Damian Kordas.
W roli jury:
Ida Nowakowska, która ocenia uczestników programu od pierwszej edycji show. Jej znajomość tańca i wnikliwe oko nie raz dały się we znaki uczestnikom poprzednich edycji „Dance Dance Dance”.
Joanna Jędrzejczyk, która zadebiutuje w roli jurorki trzeciej edycji tanecznego show TVP2. Dzięki dyscyplinie, silnej woli, wytrwałości i sumiennym treningom zdobyła m.in.: trzykrotnie tytuł mistrzyni świata, dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy oraz pięciokrotnie tytuł mistrzyni Polski w boksie tajskim. Była pierwszą Polką w UFC, najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie, której została mistrzynią w wadze słomkowej i dzierżyła pas przez ponad dwa lata (2015-2017).
Agustin Egurrola – człowiek, dla którego taniec to życie. Od lat najlepszy i najbardziej rozpoznawalny choreograf w Polsce. Nowy juror jest związany z programem od pierwszej edycji. Agustin Egurrola jest głównym choreografem tanecznego show, a jego tancerze z grupy Volt szkolą uczestników i towarzyszą im podczas występów na multimedialnej scenie.
Program poprowadzą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, którzy doskonale wiedzą, jak trudnym i wymagającym programem jest „Dance Dance Dance”. Duet występował w drugiej edycji tanecznego show TVP2. W każdym odcinku duety zaprezentują wspólny układ oraz choreografię solową na multimedialnej scenie, która łączy świat realny z rozszerzoną rzeczywistością.
Zwycięska para przekaże 100 tys. zł na wybrany cel charytatywny. Pozostali uczestnicy również pomogą finansowo wskazanej przez siebie instytucji pożytku publicznego.
STULECIE WINNYCH 3 sezon, emisja od 7 marca
Niedziela, godz. 20:15
W trzeciej odsłonie losów rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, do głosu dochodzi nowe pokolenie. Chociaż w pierwszych kadrach obserwujemy przygotowania do ślubu Stanisława i Andzi, a ich spełniona i szczęśliwa miłość będzie nam towarzyszyć przez cały sezon, to akcja serialu będzie się toczyła wokół perypetii życiowych bliźniaczek Kasi i Basi, a także Ewy i małego Michała. Ich sukcesy i porażki obserwować będą zatroskani rodzice – Mania i Ryszard oraz Ania i Michał.
Codzienne życie w trudnych czasach powojennych, umacniająca się władza ludowa, problemy z zaopatrzeniem i absurdy socjalizmu, dotykają rodzinę Winnych. Jednak pomimo tego Winni próbują żyć normalnie, budują nowe domy, witają na świecie dzieci, żegnają bliskich.
Wielka historia i tym razem nie ominie Brwinowa. Bohaterowie będą świadkami i uczestnikami odwilży październikowej (1956 rok), strajków studenckich w marcu 1968 roku, wydarzeń w Stoczni Gdańskiej w 1970 r. i w Ursusie w 1956 r. Niektórzy z nich zapłacą najwyższą cenę za pragnienie życia w wolnym kraju.
Serial „Stulecie Winnych” jest jednak przede wszystkim opowieścią o sile rodziny. Winni wciąż kochają i radują się, przeżywają trudne chwile i osobiste tragedie, ale mają nadzieję na lepsze jutro. Zawsze też mogą liczyć na siebie.
Trzeci sezon serialu obejmuje lata 1956-1976. W rolach Ani i Mani zobaczymy po raz pierwszy – Urszulę Grabowską oraz Magdalenę Walach. Weronika Humaj zagra Kasię (córka Mani), w jej siostrę bliźniaczkę Basię wcieli się Kamila Bujalska, a w roli Ewy (adoptowana córka Ani) zobaczymy Sonię Mietielicę. Wielką polską gwiazdę Inę Komornicką kreować będzie Małgorzata Socha, a jej męża Adama – amanta filmowego zagra Marcin Kwaśny. W roli matki Tomka (Filip Gurłacz), ukochanego Basi, pojawi się Małgorzata Ostrowska-Królikowska (Grażyna Klimkiewiczowa). Widzowie zobaczą także aktorów znanych z poprzednich sezonów m.in.: Jana Wieczorkowskiego (Stanisław), Arkadiusza Janiczka (Władysław), Katarzynę Kwiatkowską (Kazia), Barbarę Wypych (Andzia), Patryka Szwichtenberga (Jasiek), Piotra Roguckiego (Ryszard), Stefana Pawłowskiego (Michał), Mateusza Janickiego (Kazimierz) i Lesława Żurka (Ignacy). Za scenariusz na podstawie sagi Ałbeny Grabowskiej odpowiada zespół pod kierunkiem Ilony Łepkowskiej. Reżyseria – Klara Kochańska, Piotr Śliskowski. Serial na zlecenie Telewizji Polskiej produkuje Endemol Shine Polska. W 3. sezonie serialu widzowie obejrzą 13 odcinków.
TO BYŁ ROK 3 edycja, emisja od 14 marca
Niedziela, godz. 21:15
Już po raz trzeci, dzięki magii telewizji, scenografii, kostiumom i rekwizytom program „To był rok” przeniesie widzów w przeszłość. To będzie najlepsza lekcja najnowszej historii, popkultury, mody, sportu czy obyczajów, a przede wszystkim doskonała wspólna zabawa dla całej rodziny.
Wiosenną edycję „To był rok” po raz pierwszy poprowadzi Tomasz Kammel, a towarzyszył mu będzie duet kapitanów – Izabella Krzan i Tomasz Wolny. Dzięki bogatym materiałom archiwalnym TVP, scenografii make’upowi i kostiumom widzowie odnajdą klimat tamtych lat. Nie zabraknie największych przebojów, które wykonają muzyczni goście specjalni show. Każda z drużyn, w składzie kapitan i gwiazda, podobnie jak w poprzednich edycjach będzie musiała zmierzyć się z trzema rundami pytań i finałem. Sprawdzimy w nich, jak dobrze gwiazdy orientują się w wydarzeniach społecznych, politycznych, kulturalnych czy sportowych. Uczestnicy będą również musieli udowodnić swoją wiedzę z zakresu mody, obyczajów czy motoryzacji.
W tej edycji programu prowadzący, kapitanowie i goście aż 10 razy zmienią daty w swoich kalendarzach, by odbyć szalone podróże od lat 60. XX wieku do początków najnowszego stulecia. W ich trakcie przeniesiemy widzów m.in. do roku 1968, kiedy TVP wyemitowała premierowy odcinek serialu „Stawka większa niż życie”. W 1978 przypomnimy sobie m.in. jak z taśm produkcyjnych FSO na Żeraniu zjeżdżał pierwszy Polonez. W 1983 opowiemy m.in. o debiutanckich albumach Lady Pank i Madonny, a także o Michaelu Jacksonie, który zaskoczył świat, po raz pierwszy wykonując swój efektowny moonwalk. Zabierzemy widzów również do roku 1996 w którym Wisława Szymborska otrzymała Literacką Nagrodę Nobla i do roku 2002, kiedy to Adam Małysz po raz pierwszy po 30 latach, podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City, zdobył dla Polski dwa medale.
Rywalizacji gwiazd będzie towarzyszyła 100. osobowa, wielopokoleniowa widownia, która podobnie jak widzowie przed telewizorami, będzie doskonale bawić się, przypominając sobie tę dalszą i bliższą przeszłość. Młodsi widzowie dowiedzą się przy okazji czegoś o codzienności, w jakiej dzieciństwo i młodość przeżywali ich rodzice i dziadkowie. W finale show publiczność spróbuje przewidzieć, kto zwycięży w danym odcinku, stawiając na jedną z drużyn.
WIELKIE RODZINY emisje premierowe w TVP Dokument od 15 marca, poniedziałek, godz. 20:10; powtórki od 16.03 w TVP1, we wtorki o 21:00 i niedziele o 10.00
„Wielkie Rodziny” to seria dokumentalna ukazująca codzienne życie rodzin wielodzietnych. To pierwszy serial wyprodukowany na zlecenie TVP Dokument. Jej bohaterami będą cztery rodziny, z czterech różnych miejsc Polski – Warszawy, Lublina, podbydgoskiego Żołędowa oraz Zawadki Rymanowskiej w Beskidzie Niskim. Dzielą ich kilometry, a łączy nieprzeciętne podejście do życia i rodzicielstwa. Dla każdej z rodzin to rodzaj misji, dla każdego z rodziców wyzwanie, na które sami się zdecydowali.
Jak wygląda funkcjonowanie takiej rodziny, co ją motywuje i daje siły do działania? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć w ciepły i humorystyczny sposób serial w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka. W rolach głównych wystąpią członkowie rodzin: da Cruz, Kacprzyków, Lewockich oraz Twarowskich. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szczepaniak
SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW NOWOŚĆ, emisja od 28 marca
Niedziela, godz. 16:00
„Sekretne życie kotów” to nowy program rozrywkowo – naukowy o familijnym charakterze, który wiosną będzie można oglądać w niedzielne popołudnia w TVP1. Dzięki najnowszej technologii i wiedzy naukowców będziemy mogli, przekonać się jak wiele tajemnic kryją przed nami koty, które towarzyszą człowiekowi od ponad 9 tysięcy lat.
Pomimo tego, że kot to jeden z najpopularniejszych domowych pupili, który towarzyszy człowiekowi od wieków, nie wszystkie jego tajemnice i reakcje są dla nas czytelne. Koty wciąż potrafią zaskakiwać swoich właścicielli, a my błędnie odczytujemy ich zachowania.
W programie „Sekretne życie kotów” przyjrzymy się właśnie kotom, by poznać ich tajemnice
i przybliżyć często złożoną naturę naszych czworonożnych, mruczących przyjaciół.
W każdym odcinku prowadzący program – lekarze weterynarii: behawiorystka Jagna Kudła i Łukasz Gliszczyński, dzięki wsparciu licznych kamer, nadajników GPS i ogromnej wiedzy m.in. z zakresu felinologii spróbują przybliżyć widzom sekretne życie kotów. Poznamy otoczenie, w którym mieszkają zwierzęta, zobaczymy ich zachowania i ich nawyki w ich naturalnym środowisku.
Dowiemy się, co spędza sen z powiek ich opiekunom. Lekarze przeanalizują każdy przypadek, a następnie zaproszą właścicieli do naukowego centrum, w którym podzielą się spostrzeżeniami i wnioskami z wielogodzinnych obserwacji. Zaproponują rozwiązania, które pomogą lepiej się porozumiewać i wspólnie żyć, pupilom i ich opiekunom.
Dlaczego koty miauczą do nas, a nie na siebie? Dlaczego polują, nawet jeśli są dobrze karmione? Czym współczesne koty różnią się od swoich przodków? Po czym rozpoznać, że kot jest zdenerwowany? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poznamy w programie. „Sekretne życie kotów” będzie również doskonałą rozrywką dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta, a w szczególności koty i chcą poznać ich tajemnice i naturę.
Program „Sekretne życie kotów” został wyprodukowany przez Telewizję Polską S.A. z na podstawie formatu „Cats Uncovered”, stworzonego przez BBC i dystrybułowanego przez BBC Studios. Jak dotąd program, który na antenie BBC zadebiutował w 2014 roku mogli oglądać widzowie we Francji. W pierwszej polskiej serii zobaczymy 8 odcinków.
PROGRAMY SPORTOWE
Sportowa wiosna i lato w TVP i TVP Sport
Telewizja Polska od lat pokazuje najważniejsze wydarzenia sportowe. Rok 2021 będzie pod tym względem niezwykle bogaty. Na pierwszy plan tegorocznych sportowych zmagań, które pokaże Telewizja Polska, wysuwają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Zanim jednak to nastąpi, reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera Paulo Sousy zainauguruje eliminacje MŚ 2022. Tylko w TVP będzie można zobaczyć marcowe spotkania Polaków. 25 marca zagramy trudny wyjazdowy mecz z Węgrami, 28 marca na stadionie Legii zmierzymy się z Andorą, a trzy dni później poszukamy punktów na wyjeździe z Anglią.
W przełożonym z 2020 roku piłkarskim EURO wezmą udział 24 reprezentacje, wśród których nie zabraknie Polaków. Zespół z kapitanem Robertem Lewandowskim zagra w grupie E, gdzie zmierzy się ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca). W turnieju zobaczymy całą europejską czołówkę, reprezentacje: Belgii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Anglii, Włoch i obrońców tytułu z 2016 roku, zespół Portugalii, z którym przed czterema laty nasza reprezentacja stoczyła fenomenalny mecz w ćwierćfinale. Wszystkie mecze Mistrzostw Europy – w tym finał, który zostanie rozegrany 11 lipca br., będzie można oglądać wyłącznie w Telewizji Polskiej. Podczas trwania turnieju ramówka TVP Sport będzie, niemal w całości poświęcona najświeższym doniesieniom z piłkarskich boisk i rywalizacji reprezentacji w europejskim czempionacie. Anteny telewizji publicznej pokażą również czerwcowe mecze towarzyskie Polaków (1 czerwca mecz Rosją, 8 czerwca mecz z Islandią), będące ostatnimi sprawdzianami przed Mistrzostwami Europy.
Niespełna dwa tygodnie później Telewizja Polska zapewni widzom kolejną, ogromną dawkę sportowych emocji. Od 23 lipca do 8 sierpnia TVP będzie szeroko transmitowała 32. Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zdaniem ekspertów i dziennikarzy reprezentanci Polski z Kraju Kwitnącej Wiśni mogą przywieźć aż 15 – 20 medali. Największe szanse na olimpijskie podium tradycyjnie mają nasi lekkoatleci, szczególnie w dyscyplinach biegowych i siłowych (pchnięcie kulą, rzut dyskiem i młotem), nasza reprezentacja siatkarska, kajakarze, wioślarze, kolarze czy reprezentanci sporów walki. Dla wszystkich widzów spragnionych sportowych emocji TVP przygotuje wielogodzinne transmisje z Tokio, studia z komentarzem najlepszych ekspertów, opinie i analizy podczas podsumowań kolejnych dni olimpijskiej rywalizacji.
Przedsmakiem Igrzysk Olimpijskich, będą Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, które między 5, a 7 marca odbędą się w Toruniu. Nasi lekkoatleci w ostatnich poważnych przedolimpijskich sprawdzianach powalczą o laury i kwalifikację do Tokio podczas Mistrzostw Świata Sztafet (1-2 maja na Stadionie Śląskim) oraz w Lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostwach Europy, które w dniach 29-30 maja również odbędą się w Chorzowie. Wystąpi tam osiem najlepszych europejskich reprezentacji lekkoatletycznych, a Polacy będą bronić mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Bydgoszczy. Relacje z tych wydarzeń będzie można śledzić na ogólnodostępnym kanale TVP Sport, a także TVP1.
Dla wszystkich fanów sportu szeroką wiosenną ofertę programową przygotował najlepszy sportowy kanał w Polsce – TVP Sport. Na antenie kibice znajdą zarówno m.in. piłkę nożną (rodzimą PKO Ekstraklasę, Ligę Mistrzów UEFA, Puchar Króla czy Puchar Włoch), piłkę ręczną – PGNiG Superligę kobiet i mężczyzn, sporty walki, lekkoatletykę, Tour de Pologne aż po dyscypliny sportów zimowych, w których powoli zbliżamy się do finiszu rywalizacji –Puchar Świata w skokach czy biegach narciarskich.
TEATR TELEWIZJI
TEATR TELEWIZJI emisja od 8 marca
Poniedziałek, godz. 21:00
LEWIATAN emisja 8 marca
W paryskiej willi Lorda Littleby dokonano zbiorowej zbrodni. Śledztwo nad sprawą przejmuje Komisarz Gauche, który podążając za poszlaką, trafia na statek pasażerski „Lewiatan”. Przedmiot, znaleziony na miejscu brutalnego morderstwa dokonanego w Paryżu, złota przywieszka z logo armatora, wskazuje, że morderca może przebywać na pokładzie luksusowego, płynącego z Southampton do Kalkuty statku. Prowadzący śledztwo komisarz policji francuskiej, Gustaw Gauche gromadzi w salonie Windsor wszystkich pasażerów pierwszej klasy, którzy nie mają zawieszki lub z innych względów wzbudzają jego podejrzenia. Są wśród nich przedstawiciele różnych narodowości i kultur, m.in. rosyjski dyplomata Erast Fandorin, który okaże się nie gorszym śledczym od komisarza. Podróż przyniesie dalsze ofiary i będzie obfitować w dramatyczne zwroty akcji, a śledztwo zakończy się zaskakującym finałem.
„Lewiatan” to telewizyjna adaptacja kryminału Borisa Akunina, dokonana przez znanego scenarzystę Cezarego Harasimowicza („300 mil do nieba”, „Bandyta”, „Ekstradycja III”). Reżyserem spektaklu jest Bartosz Konopka, który ma na swoim koncie m.in. nominację do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”.
Z eksplikacji reżysera: „Lewiatan” Akunina jest w zamierzeniu staroświeckim kryminałem w stylu Agathy Christie. Zamknięty krąg podejrzanych, morderca jest wśród nich, dwóch rywalizujących detektywów, podobnie jak „Morderstwie w Orient Expressie”. Doceniam kunszt językowy, stylowe postaci i zwroty akcji u Akunina, ale nie chciałbym pozostawać jedynie na tym poziomie. Wydaje mi się, że Lewiatan może też odkryć pewną drapieżną prawdę o nas samych dzisiaj. Tylko wtedy adaptowanie utworów historycznych ma sens.
Adaptacja telewizyjna kryminału Borisa Akunina: Cezary Harasimowicz
Reżyseria: Bartosz Konopka
Zdjęcia: Paweł Dyllus
Obsada: Piotr Żurawski (Erast Fandorin), Piotr Głowacki (Komisarz Gauche), Karolina Gruszka (Miss Clarissa Stamp), Jan Marczewski (Sir Reginald Milford Stokes), Hiroaki Murakami (Hintaro Aono), Maria Dębska (Madame Clebere), Dominik Nowak (Dr Truffo), Anna Smołowik (Mrs. Truffo), vacat (Regnier), Tomasz Drabek (Prof. Anthony Sweetchild), Jakub Snochowski (Kapitan Cliff), Maciej Cymorek (Inspektor Jackson).
RAVENSBRÜCK. MIASTO KOBIET emisja 22 marca
Monodram w wykonaniu Barbary Prokopowicz jest oparty na wspomnieniach Wandy Półtawskiej „I boję się snów”. Akcja spektaklu skupia się na obozowej codzienności więźniarek – „królików doświadczalnych”, ofiar pseudomedycznych eksperymentów prowadzonych przez Niemców w Ravensbrück. To opowieść o sile kobiet, które w nieludzkim otoczeniu potrafiły zachować godność dzięki wzajemnej solidarności bez względu na narodowość.
Była więźniarka opowiada o obozowych koszmarach. Jej narracja przeplata się z nagranymi wspomnieniami. Bohaterka w tych dwóch odsłonach, realnej i filmowej beznamiętnie relacjonuje kolejne epizody gehenny, przywołując konkretne osoby i sytuacje, obrazy kobiet, które straciły życie i tych, które przeżyły, stając się kalekami. Sztuka opowiada o zbrodniach, ale też o strategiach przetrwania wśród innych współwięźniarek, o wyprowadzaniu w pole nazistów starających się unicestwić wszelkie ślady okrutnych eksperymentów. Finałowe sceny, już po wyzwoleniu obozu, przedstawiają jeszcze inny wymiar ludzkiej podłości, kiedy żołnierze Armii Radzieckiej, zamiast pomóc kobietom opuszczającym Ravensbrück, próbują je gwałcić, dopełniając wojennej traumy.
Realizacja telewizyjna spektaklu „Ravensbrück. Miasto kobiet” z Teatru Jaracza w Olsztynie
Na podstawie wspomnień Wandy Półtawskiej „I boję się snów”
Adaptacja i reżyseria: Zbigniew Brzoza
Realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski
Obsada: Barbara Prokopowicz
INNE ROZKOSZE emisja w kwietniu
Nastrojowa opowieść o pokusach, pogoni za przyjemnościami i za wolnością. Spokojne życie, jakie wiedzie Paweł Kohoutek, czterdziestokilkuletni weterynarz, mąż, ojciec, syn i wnuk, zakłóca pojawienie się Aktualnej Kobiety, jego młodej kochanki, zamierzającej pozostać z nim na zawsze. Przerażony Kohoutek, by uniknąć zdemaskowania i wybrnąć z sytuacji, ukrywa niepożądanego gościa na strychu. Z jednej strony, pasmo perypetii z udziałem barwnych postaci sportretowanych ze zrozumieniem dla ich słabości, wzbudza uśmiech; z drugiej zaś – zmusza do refleksji nad miłością, wiernością i sensem życia.
Spektakl „Inne rozkosze” w reż. Artura Więcka miał premierę w 2016 roku w Teatrze STU.
Na podstawie powieści Jerzego Pilcha „Inne rozkosze”
Adaptacja i reżyseria: Artur „Baron” Więcek
Obsada: Tomasz Schimscheiner (Kohoutek), Magdalena Walach (Kohoutek – alter ego), Dominika Bednarczyk (Żona Kohoutka), Marek Litewka (Ojciec Kohoutka), Anna Tomaszewska (Matka Kohoutka), Olga Więcek (Dziecko Kohoutka), Edward Linde-Lubaszenko (Oyermah), Maria Pawłowska (Aktualna Kobieta), Andrzej Róg (Pastor).
ROSYJSKI KONTRAKT emisja w kwietniu
Spektakl według opowiadania „Epifańskie śluzy” Andrieja Płatonowa to oparta na faktach historia angielskiego inżyniera Bertranda Perry’ego, któremu Car Piotr Wielki proponuje nadzór nad gigantyczną budową kanału łączącego Morze Czarne z Morzem Kaspijskim. Kontrakt daje bohaterowi szansę na zdobycie fortuny, ale ceną za nią jest zerwanie z dotychczasowym życiem i kilkuletnia rozłąka z ukochaną narzeczoną Mary. Perry wyjeżdża do Rosji i nie zdaje sobie sprawy, że tamtejsi mieszkańcy zupełnie inaczej patrzą na świat. Perspektywa wielkiej kariery i ogromnego majątku całkowicie znieczuliła go na rażące zachowanie władcy. Inżynier stopniowo wyzbywa się swoich wzniosłych idei. Zdesperowany, przeczuwając zbliżającą się katastrofę, zaczyna posługiwać się krwawymi metodami, jakie na co dzień stosuje jego pracodawca. Bohater jest człowiekiem wykształconym, otwartym, jednak jak się okazuje, zupełnie bezradnym wobec bezwzględnego systemu władzy.
Premiera spektaklu odbyła się 5 grudnia 2014 na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Scenarusz na podstawie opowiadania Andrieja Płatonowa „Epifańskie śluzy”
Przekład: Seweryn Pollak
Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Rekowski
Obsada: Oskar Hamerski (Bertrand Perry), Agnieszka Roszkowska (Mary Carborund), Andrzej Konopka (Piotr Aleksjejewicz Car Wszechrosji), Krzysztof Ogłoza (Karl Bergen), Krzysztof Brzazgoń (Peter Forch), Magdalena Smalara (Ksenia Tarasowna Radionowa), Tomasz Budyta (Wojewoda Epifański)
Powiększenie: 170%PROGRAMY PUBLICYSTYCZNE
OZDROWIEŃCY NOWOŚĆ, emisja od 13 marca
Sobota, godz. 14:25
„Ozdrowieńcy” to kronika trudnego, pandemicznego czasu, jaki dotknął każdego człowieka. W programie zaprezentowane zostaną historie wygranych i przegranych walk z Covid19 i heroicznej, pomocy niesionej drugiemu człowiekowi. Rafał Porzeziński będzie rozmawiał ze swoimi gośćmi w sposób bardzo oryginalny, bo poprzez pasje bohaterów. Czas choroby, walki, samotności, lęku i nadziei zostanie tu zaprezentowany nie poprzez smutek, ale przez optymizm ozdrowienia. Autorzy nie zapomną również o tych, którzy przegrali z wirusem, odeszli w samotności, jak również o bohaterach, którzy na co dzień stają na pierwszej linii walki i organizują pomoc dla osób przechodzących chorobę czy kwarantannę. Przesłaniem programu jest pokazanie, że każdy z nas może zakazić się śmiercionośnym wirusem Sars Cov 2, jak i groźna przestroga dla tych, którzy uważają, że wirus nie jest groźny.
Autorski program Anny Szałańskiej i Piotra Poraj-Poleskiego, który jest również reżyserem formatu, to efekt zasłyszanych rozmów, wyrażanych w nich obaw i doświadczeń. „Ozdrowieńcy” to także bilans doświadczeń autorów programu –- Anna Szałańska jest również ozdrowieńcem, epidemia dotknęła całą jej rodzinę.
ALARM emisja od 1 marca
Poniedziałek – sobota, godz. 20:10
To reporterski program telewizyjnej Jedynki, w którym zobaczymy dziennikarskie interwencje, śledztwa, realne problemy ludzi. Program realizowany jest w sposób nowatorski i dynamiczny, zaglądając często tam, gdzie inni boją się, nie chcą lub nie mogą dotrzeć. Program prowadzą reporterzy– Jacek Łęski, Aleksandra Marciniak i Mirosław Rogalski.
MAGAZYN EKSPRESU REPORTERÓW, emisja od 2 marca
Wtorek, godz. 21:40
Urszula Rogala i Mirosław Rogalski, autorzy magazynu przedstawiają reportaże o tematyce społecznej. W każdym odcinku prezentowane są trzy reportaże, których bohaterami są zwykli ludzie, ich problemy, sukcesy. Zaproszeni do studia goście komentują obejrzane materiały.
OCALENI, emisja od 2 marca
Wtorek, godz. 22:45
Program Rafała Porzezińskiego, który porusza temat uzależnień. Zaproszeni goście, osoby znane i lubiane, ale także te anonimowe, dzielą się swoimi wstrząsającymi historiami, dotyczącymi życia z nałogiem oraz sposobami na ich przezwyciężenie. Mocnym punktem programu są porady ekspertów i raperskie show w wykonaniu Arkadio i DJ Dugi.
SPRAWA DLA REPORTERA, emisja od 4 marca
Czwartek, godz. 21:00
Cieszący się od lat dużą popularnością program Elżbiety Jaworowicz o charakterze społecznym, zajmujący się trudnymi, konfliktowymi sprawami, także nieprawidłowościami w działalności instytucji, firm i ludzi. Program składa się z dwóch części: reportersko – filmowej, w której strona poszkodowana przedstawia swój punkt widzenia i studyjnej, w której pokazane są mechanizmy zjawiska oraz próba rozwiązania trudnej sytuacji bohaterów.
MAGAZYN ŚLEDCZY ANITY GARGAS, emisja od 4 marca
Czwartek, godz. 21:55
Cotygodniowy program bezkompromisowej dziennikarki Anity Gardias, która prześwietla najskrytsze tajemnice władzy różnych szczebli i ujawnia wszelkie nadużycia oraz przypadki łamania prawa. Autorka „Magazynu śledczego” idzie tropem patologicznych układów na styku polityki i biznesu, zgłębia afery z pierwszych stron gazet oraz skandale o zasięgu lokalnym, docierając do nieznanych wcześniej opinii publicznej dokumentów i świadków zdarzeń.
MAGAZYN KRYMINALNY 997, emisja od 4 marca
Czwartek, godz. 22:30
Prowadzący Dariusz Bohatkiewicz przywołuje autentyczne, niewykryte sprawy kryminalne, uczestniczy w poszukiwaniu groźnych przestępców. Magazyn przedstawia rekonstrukcje nierozwiązanych spraw kryminalnych, apelując do widzów o pomoc w odnalezieniu przestępców. Dzięki informacjom uzyskanym od telewidzów udaje się zamknąć wiele śledztw i wskazać winnych. Rozwiązywanie często wieloletnich spraw łączy się w audycji z wyeksponowanym wątkiem edukacyjnym promującym bezpieczne zachowania. Audycje realizowane są we współpracy z Komendą Główną Policji.
PROGRAMY ROZRYWKOWE
PYTANIE NA ŚNIADANIE codziennie na żywo, NOWE GODZINY OD 1 MARCA!
od poniedziałku do piątku, godz. 07:30 – 11:15, sobota – niedziela godz. 7:55 –11:15
Od ponad 18 lat ulubiona przez widzów poranna audycja śniadaniowa, wiosną będzie budzić widzów jeszcze wcześniej, bo już od godz. 7:30 od poniedziałku do piątku,
i o 7:55 w weekendy! W każdym odcinku ciekawe tematy z życia codziennego, praktyczne porady, poruszające rozmowy oraz najlepsze przepisy kulinarne. W sezonie wiosennym nie zabraknie również relacji z wydarzeń kulturalnych, filmowych, czy rozmów do którego zapraszani są najlepsi eksperci: lekarze, prawnicy, dietetycy, psycholodzy, socjolodzy i styliści. Codziennie widzów przywitają lubiane pary prowadzących: Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Małgorzata Opczowska wraz z Łukaszem Nowickim lub Robertem El Gendym.
O pogodę zadbają jak zawsze: Aleksandra Kostka, Agnieszka Dziekan, Marzena Kawa i Ziemowit Pędziwiatr, natomiast w kuchni ugoszczą widzów: Jola Kleser, Jakub Steurmark, Celina Statkiewicz, Jakub i Michał Budnik, Tomasz Królikowski czy Joseph Seeletso.
W sezonie wiosennym zespół programu zaplanował dla widzów kilka nowych cykli, m.in.:
Cykl parentingowy z Idą Nowakowską, w którym wraz z prowadzacą i ekspertami będziemy rozmawiali o ciąży, połogu i noworodkach;
Cykl „Wiosna w ogrodzie” czyli kalendarz prac ogrodniczych;
Cykl o zdrowiu seniorów „100 lat” o najbardziej powszechnych schorzeniach ludzi starszych uzupełniony o porady.
Wszystkie cykle emitowane będą raz w tygodniu.
LAJK! emisja od 28 lutego
Niedziela, godz. 17:40
Program Lajk! na wiosnę wchodzi z nową energią i o nowej porze. W każdą niedzielę o godz. 17:40 zobaczymy relacje z najciekawszych wydarzeń kulturalnych. W weekendowym magazynie pop-kulturalnym każdy znajdzie coś dla siebie: relacje z festiwali, koncertów, premier, pokazów mody, wystaw, czy imprez plenerowych. Prowadzący program: Agnieszka Dziekan i Mateusz Szymkowiak, będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Odwiedzą plany zdjęciowe programów i seriali, gdzie porozmawiają z ich twórcami i gwiazdami.
DOOKOŁA BAŁTYKU NOWOŚĆ emisja od 7 marca
Niedziela, godz. 11:15
Program kulinarno – podróżniczy. Podróż dookoła Bałtyku to kolejne etapy odkrywania historii rybołówstwa, najciekawszych miejsc z nim związanych, a co najważniejsze niecodziennych, niebanalnych potraw przyrządzonych z polskich ryb. Pomysłowość i kreatywność kucharzy nie ma tu granic. Ryba może być przyrządzona na setki sposobów. Twórcy programu dotrą do starych przepisów i receptur dziadów i pradziadów.
Odszukają stare książki kucharskie i w praktyce przetestują przepisy na dania z polskich ryb. Jest to program zarówno dla wielbicieli dobrej kuchni, dzięki fantastycznym potrawom, jakie przyrządzą eksperci, jak i kochającym podróżowanie, którzy wraz z twórcami programu odwiedzą wiele pięknych miejsc dookoła Bałtyku, odkrywając ich historię, architekturę i ciekawostki z nimi związane.
SZANSA NA SUKCES. OPOLE 2021 emisja od 28 lutego
Niedziela, godz. 15:15
To już kolejna edycja muzycznego show, dzięki któremu zdolni wokaliści mają szansę spełnić swoje marzenie o występie na opolskiej scenie. W każdym z odcinków programu „Szansa na sukces. Opole 2021” weźmie udział 7 wykonawców, którzy zaśpiewają hity muzycznych gwiazd. Wiosenną edycję programu otwiera odcinek z utworami Krzysztofa Krawczyka.
W kolejnych tygodniach usłyszymy m.in.: piosenki Agnieszki Osieckiej, Ani Dąbrowskiej, Czesława Niemena oraz zespołów: LemOn i 2 plus 1.
Laureaci odcinków wezmą udział w finale, podczas którego jury i widzowie Dwójki
w głosowaniu SMS wybiorą zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w koncercie „Debiuty” podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Program prowadzi Artur Orzech.
SMAKI ŚWIATA PO POLSKU emisja od 28 lutego
Niedziela, godz. 18:55
Drugi sezon programu „Smaki świata po polsku” przybliży widzom kulturę i kuchnię mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących Polskę. Ola Nguyen i Robert El Gendy przez dwanaście odcinków szukają w Polsce najlepszych smaków i najciekawszych zwyczajów, które ubarwiają nasze narodowe kulinaria i tradycje. Widzowie poznają ludzi z pasją, którzy w Polsce układają sobie życie, nie zapominając o swoich korzeniach – szczególnie w kuchni. Tym razem Ola i Robert spotykają się z Europejczykami, którzy ugotują narodowe dania w sposób, który pozwoli widzowi cieszyć się smakiem potraw z całego kontynentu w domowym zaciszu.
TELETURNIEJE
JAKA TO MELODIA? odcinki premierowe
Poniedziałek – piątek, godz. 17:15
Sobota godz. 17:30, niedziela godz. 18:30
Wiosenna eksplozja muzyki, dobrych emocji i pozytywnej energii – to wszystko już od marca czeka widzów programu „Jaka to melodia?”. Wśród atrakcji uroczyste benefisy, muzyczne nowości, artyści światowego formatu oraz uwielbiane przez widzów gwiazdy… w zaskakujących wcieleniach!
Benefisy to już tradycja i wizytówka programu „Jaka to melodia?”. Wiosną widzowie będą mieli okazję obejrzeć benefisy zespołu Kombi, Trubadurów oraz Sławy Przybylskiej.
Francuska mega gwiazda, Alizée – której hit „Moi Lolita” przyniósł międzynarodową sławę – zaśpiewa w duecie z Rafałem Brzozowskim.
Nie zabraknie muzycznych objawień. Swoje wokalne możliwości zaprezentują śpiewające gwiazdy serwisów informacyjnych: Marta Kielczyk (Panorama), Agnieszka Oszczyk (Wiadomości), Alicja Sękowska (TVP Info) i Beata Chmielewka Olech (Teleexpres).
Ikona telewizji i autorka „Sprawy dla reportera” – Elżbieta Jaworowicz – wykona swój ukochany przebój z repertuaru Seweryna Krajewskiego. Iza Krzan (Koło Fortuny i Pytanie na śniadanie) wykona kultowe hity Madonny, Natalii Kukulskiej i Kasi Klich, a także – wspólnie z Rafałem Brzozowskim – wystąpi w dwóch genialnych, miłosnych duetach.
Do grona supergwiazd wykonujących covery dołączy uwielbiana przez widzów Kasia Zielińska, a serialowa królowa Jadwiga z „Korony Królów”, czyli przepiękna Dagmara Bryzek wcieli się role muzycznych ikon lat osiemdziesiątych, m.in. Oliwii Newton-John, Venessy Paradis czy Jeanette.
Z weekendowych odcinków specjalnych dowiemy się m.in., co łączy damy znane ze szklanego ekranu, kim są laureatki konkursu Miss Polonia, czy umiejętność śpiewania wystarczy, by wygrać „The Voice Senior”, jak zostać mistrzem sportów motorowych, czy uczestnicy programu „Sanatorium Miłości” znaleźli miłość w programie, a także co śmieszy gwiazdy nowego programu TVP2 pt. „Kabaret. Super Show Dwójki”.
Całości dopełnią multimedialna scenografia, widowiskowe wizualizacje, a także porywające choreografie w wykonaniu energetycznych tancerzy z grupy Volt. Program śpiewająco poprowadzi zdobywca Telekamery Tele Tygodnia, muzyk, sportowiec, lotnik i osobowość telewizyjna w jednym, czyli niezastąpiony Rafał Brzozowski.
KOŁO FORTUNY odcinki premierowe
Poniedziałek – piątek, godz. 16.00; sobota – niedziela, godz. 14:35
Jeden z najpopularniejszych teleturniejów w historii telewizji na całym świecie, który gwarantuje wielkie emocje, cenne nagrody i dobrą zabawę. Prowadzący Izabella Krzan i Norbi.
FAMILIADA odcinki premierowe
Sobota – niedziela, godz. 14:00
Teleturniej, który od kilkunastu lat gromadzi przed telewizorami całe rodziny. Prowadzący Karol Strasburger zaprasza do studia dwie pięcioosobowe drużyny. Uczestnicy typują odpowiedzi na pytania zadane wcześniej 100 przypadkowym osobom. Ilość zebranych przez drużynę punktów zależy od tego, czy odpowiedzieli tak jak wcześniej grupa próbna. Do finału awansuje tylko jedna drużyna. Ta drużyna występuje także w następnym programie, ale każda ma prawo uczestniczyć tylko w 3 kolejnych programach. Z okazji świąt do „Familiady” zapraszane są drużyny, które tworzą osoby znane np. piosenkarze, aktorzy, sportowcy, dziennikarze, a wygrane przez nich pieniądze przeznaczane są na cel charytatywny.
VA BANQUE odcinki premierowe
Poniedziałek – piątek, godz. 18:20
W grze bierze udział troje zawodników. Cechą teleturnieju jest to, że uczestnicy muszą odpowiadać na odkrywane hasła pytaniami. Zwycięzca programu ma prawo wystąpić w kolejnym odcinku, maksymalnie pięć razy. Każdy odcinek teleturnieju składa się z trzech rund. W rundzie pierwszej i drugiej zagadnienia wyświetlane są na ścianie diodowej. Uczestnicy wybierają hasła spośród 6 kategorii, w każdej po 5 pytań, ułożonych od najłatwiejszego do najtrudniejszego.
Każde pytanie to określona kwota pieniędzy do wygrania – od 100 do 500 złotych w rundzie pierwszej oraz od 200 do 1000 złotych w rundzie drugiej. W finale uczestnicy dostają to samo, jedno zagadnienie. Wygraną zabiera ze sobą tylko zwycięzca odcinka. Program prowadzi Przemysław Babiarz – aktor, dziennikarz, komentator sportowy, konferansjer, mistrz mowy polskiej. Teleturniej oparty jest na pomyśle amerykańskiej telewizji i w oryginale nosi tytuł Jeopardy!
POSTAW NA MILION odcinki premierowe od 27 lutego
Sobota, godz. 18:30
Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach, który wiosną zobaczymy o nowej porze – w soboty o godz. 18:30. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań – zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej „Postaw na milion”.
Dwóch uczestników, którzy są rodziną, przyjaciółmi, partnerami lub znajomymi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak łączy się wiedza, ryzyko i wielki pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.
SERIALE POLSKIE
KLAN emisja od 1 marca
Poniedziałek – piątek, godz. 17:55
Wiosną, w najdłużej emitowanej w Telewizji Polskiej telenoweli „Klan” Monika (Iza Trojanowska) zgodzi się przyjąć pod swój dach dorosłego syna Daniela (Marek Kossakowski). Co na to Feliks (Jan Piechociński)? Cóż, nie będzie – delikatnie mówiąc – zachwycony tym faktem. Jasiek (Paweł Grządziel) dopuści się zdrady. Za radą swego ojca Piotra (Jacek Borkowski) zdobędzie się na szczerość wobec Ramony (Anna Matysiak) i wyzna jej całą prawdę o swoim skoku w bok.
Wiarołomna Kinga (Katarzyna Tlałka) wróci do domu. Mariusz (Mariusz Krzemiński) przyjmie ją z otwartymi ramionami… Czy jest szansa na uratowanie ich małżeństwa?
Heniutka (Małgorzata Sadowska) zapisze się na kurs florystyczny, co bardzo nie spodoba się Bolkowi (Krzysztof Janczar). Bożenka (Agnieszka Kaczorowska-Pela) weźmie na swoje barki ciężar ratowania małżeństwa teściów.
KASTA emisja od 1 marca
Poniedziałek – piątek, godz. 18:20
Serial paradokumentalny w reżyserii Krzysztofa Kalisiaka – opowiada o tych, którzy przegrali w zderzeniu z machiną sądowniczą. Każda z historii jest odbiciem prawdziwych wydarzeń, które gdzieś na salach posiedzeń teoretycznie niezawisłych sądów zrujnowały czyjeś życie.
W pierwszym w marcu odcinku mała dziewczynka umiera w efekcie zatrucia nieświeżym mięsem. Dziennikarskie śledztwo ujawnia, że przetwórnia odświeżała zepsute mięso i przekazywała je do sprzedaży. Sąd jednak uniewinnia prezesa firmy. Zrozpaczona matka i babcia dziewczynki walczą o sprawiedliwy wyrok.
LEŚNICZÓWKA emisja od 1 marca
Poniedziałek – piątek, godz. 20:30
W wiosennym sezonie „Leśniczówki” Katarzyna (Jolanta Fraszyńska) będzie się starała ułożyć relacje z matką (w tej roli legenda polskiego kina i teatru – Małgorzata Niemirska). To zupełnie nowa sytuacja dla obu kobiet, dlatego będzie to niełatwy, a czasem wręcz bolesny proces.
W związku Lidii (Weronika Książkiewicz) i Janusza Karcza (Przemysław Bluszcz) będzie się toczyła próba sił. Odwieczna wojna damsko-męska, ukazana przez obraz tej właśnie, wyrazistej pary, nada nowym odcinkom kolorów.
Niezwykłą siłę więzi międzypokoleniowej zobaczymy z kolei w wątku przyjaźni Karcza
– seniora (Henryk Talar) i syna jego pielęgniarki (Franek Kalinowski).
Na przykładzie tego, co dzieje się w Ośrodku Wychowawczym po raz kolejny przekonamy się, że określenie „trudna młodzież” jest krzywdzące i powinno zostać zastąpione sformułowaniem „młodzież, która potrzebuje więcej uwagi”.
Twórcy serialu budują fabułę wokół ważnych społecznie tematów. W nowym sezonie zobaczymy wątki związane z ekologią, a dokładniej z walką ze smogiem, promocję zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia za sprawą Wege-baru – nowego miejsca na mapie Leśniczówki.
OJCIEC MATEUSZ emisja od 12 marca
Piatek, godz. 21:00
W najnowszym sezonie „Ojca Mateusza” dowiemy się, jak mieszkańcy plebanii, policjanci z zespołu inspektora Możejki i ich bliscy radzą sobie z pandemią i społeczną izolacją, a nawet, z zamaskowanym samozwańczym stróżem prawa, coraz zuchwalej wymierzającym sprawiedliwość na własną rękę. Wejdziemy też do zamkniętego środowiska lokalnej orkiestry, aby przekonać się, do czego może doprowadzić muzyczna rywalizacja. Ojciec Mateusz będzie musiał przypomnieć sobie zasadę porozumiewania się szyfrem, wejść w niebezpieczną grę z porywaczami żądającymi okupu, nawiązać znajomość z byłymi pracownicami klubu nocnego, a także znaleźć lekarstwo na ludzką bezsilność.
W obsadzie gościnnie zobaczymy m.in.: Jacka Knapa, Karola Dziubę, Zuzannę Lit, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, Piotra Roguckiego, Macieja Damięckiego, Mariusza Jakusa, Ewę Gawryluk, Katarzynę Cynke, Wiktorię Gorodeckoją, Przemysława Cypryańskiego, Grzegorza Warchoła, Roberta Wabicha, Tomasza Schimscheinera, Karola Pochecia, Adama Krawczuka, Artura Dziurmana, Igora Obłozę oraz mistrzowski duet: Stefano Terrazzino i Paulinę Biernat.
KOMISARZ ALEX emisja od 13 marca
Sobota, godz. 20:35
Wiosną 2021 roku drużynę komisarza Górskiego (Krystian Wieczorek) wzmocni nowa policjantka Jagoda Waligóra, w roli której widzowie zobaczą Dorotę Krempę. Pochodząca z Brzezin młoda pani aspirant początkowo ma dołączyć do zespołu tylko na czas śledztwa w sprawie zabójstwa.
Komendant Stanisław Mędrzak (Zbigniew Lesień) zarządzi, że Waligóra ma pracować w teamie z Gutkiem (Piotr Bondyra). Dla Bielskiego będzie to fatalna decyzja. Od pierwszej chwili Jagoda zirytuje go swoją pewnością siebie. Za to Alex natychmiast nawiąże nić współpracy z nową koleżanką. Jak ułoży się współpraca Gutka i Jagody?
W nowym sezonie hitowego serialu TVP1 w gościnnych epizodach wystąpią m.in. Daria Widawska, Barbara Garstka, Żanna Gierasimowa, Ewa Florczak, Mariusz Drężek.
BARWY SZCZĘŚCIA emisja od 1 marca
Poniedziałek – piątek, godz. 20:10
W wiosennych odcinkach Kasia Górka (Katarzyna Glinka) wróci z Sycylii. Bożena (Marieta Żukowska) wyzna mężowi (Lesław Żurek), że pragnie adoptować chłopca, który pojawił się w hotelu podczas afery handlu dziećmi. Franek (Mateusz Banasiuk) oświadczy się Reginie (Kamila Kamińska), a Józka (Patryk Pniewski) i Gabrysię (Marta Juras) połączy coś więcej niż tylko przyjaźń.
M JAK MIŁOŚĆ emisja od 1 marca
W poniedziałki i wtorki, godz. 20:55
W kolejnych odcinkach ulubionego serialu Polaków, Marcin (Mikołaj Roznerski) uwierzy w romans Izy (Adriana Kalska) z Michałem (Paweł Deląg) i małżeństwo Chodakowskich czeka poważny kryzys. Do drzwi Kamila (Marcin Bosak) nieoczekiwanie zapuka matka Poli (Ewelina Kudeń-Nowosielska) i zażąda spotkania z porzuconą wcześniej córką (Hania Nowosielska). W Grabinie dużo zamieszania wprowadzi pojawienie się nowego bohatera – sąsiada Mostowiaków – Tadeusza Kiemlicza (Bartłomiej Nowosielski).
NA DOBRE I NA ZŁE emisja od 3 marca
Środa, godz. 20:50
Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Michał (Mateusz Janicki) przygotowują się do ślubu i poznają księdza Andrzeja (Jan Jankowski), dawnego znajomego Lucyny (Anna Samusionek), o którym matka Sikorki nigdy nie zapomniała. Ciężarna Kasia (Ilona Ostrowska) trafi do szpitala, a Falkowicz (Michał Żebrowski) nie będzie w stanie pomóc ukochanej, bo sam zachoruje. Doktor Radwan (Mateusz Damięcki) zrobi się zazdrosny, gdy zauważy, że Blanka (Pola Gonciarz) zaprzyjaźniła się z Homolką (Matej Matejka). Z kolei Czecha będzie szukać w szpitalu zakochana w nim dziewczyna – Lenka (Izabela Kapiasova).
NA SYGNALE emisja od 4 marca
Czwartek, godz. 20:55, po 2 odcinki
Martyna (Monika Mazur) urodzi śliczną, zdrową córeczkę, cały czas będzie wspierana przez Piotra (Dariusz Wieteska). Poza tym Strzelecki cały czas będzie podejrzewać, że Sonia (Natalia Rewieńska) jest szpiegiem i w końcu zastawi na ratowniczkę sprytną pułapkę. Z kolei Anna (Lea Oleksiak) znów wpadnie w kłopoty, gdy zostanie zaatakowana przez agresywnego pacjenta. Tymczasem Kuba (Wojciech Zygmunt) z każdym dniem będzie czuł coraz większą sympatię do Basi (Anna Wysocka-Jaworska).
SERIALE ZAGRANICZNE
KOZACKA MIŁOŚĆ odcinki premierowe od 1 marca
Od poniedziałku do piątku, godz. 18:45
Wiosną zapraszamy widzów na kontynuację lubianego kostiumowego melodramatu produkcji rosyjsko-ukraińskiej, którego akcja rozgrywa się na ukraińskiej prowincji na przełomie XIX i XX wieku. Serial opowiada historię miłości, dla której nie ma przeciwności losu i żadnych ograniczeń.
CZARNA RÓŻA emisja od 9 marca
Od poniedziałku do czwartku, godz. 21:40
Serial produkcji ukraińskiej. Valeria przeprowadza się do Prypeci, by rozpocząć pracę nauczycielki w lokalnej szkole. Niestety, tuż po przyjeździe zostaje okradziona. Z pomocą przychodzi jej przystojny wojskowy Ihor. Valeria zamieszkuje u jego przyjaciół. Ihor adoruje Valerię, lecz ta pozostaje obojętna na jego zaloty. Podczas imprezy poznaje Vitasa, inżyniera z elektrowni w Czarnobylu. Zakochują się w sobie bez pamięci. Ihor nieustannie walczy o serce Valerii. Po wybuchu w elektrowni mówi Vitasowi, że Valeria nie żyje. Valeria jest także przekonana, że Vitas zginął. Po 30. latach ich drogi ponownie się łączą.
4 odcinki.
Ukraina 2016.
Reżyseria: Roman Barabas
Wyk.: Ivanna Sakhno, Vlad Nikityuk i inni
KARMAZYNOWE WESELE emisja od 9 marca
Od poniedziałku do czwartku, godz. 22:30
Sandra i William urządzają wesele w eleganckiej restauracji. Radosny nastrój udziela się wszystkim, gdy po czteroletniej nieobecności przyjeżdża z Australii siostra Sary, Alice. Kilka godzin po uroczystości ciało panny młodej zostaje znalezione na plaży, u stóp urwistego klifu. Sprawę prowadzi policjant Vincent, przyjaciel rodziny i były kochanek Alice. W miarę postępów śledztwa wychodzą na jaw rodzinne tajemnice.
6 odcinków. Francja, 2018.
Reżyseria: Marwen Abdallah
Wyk.: Alexia Barlier, Cristiana Reali, Lannick Gautry, Patrick Catalifo
SANDITON emisja od 16 marca
Od poniedziałku do czwartku, godz. 21:40
Miniserial kostiumowy, adaptacja ostatniej powieści Jane Austen. Historia radosnej i żywiołowej dziewczyny – Charlotte Heywood, która przenosi się z rodzinnego domu na wsi do Sanditon, które z rybackiej miejscowości chce się zmienić w kolejny kurort na wyspach. Charlotte musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, będąc narażoną jednocześnie na intrygi mieszkańców, których życie zależy od komercyjnego sukcesu Sanditon.
8 odcinków. Wielka Brytania, 2019.
Reżyseria: Olly Blackburn
Wyk.: Theo James, Rose Williams, Crystal Clarke
JEDYNY ŚWIADEK emisja od 22 marca
Od poniedziałku do czwartku, godz. 22:35
Sześcioodcinkowy, współczesny serial kryminalny. Do Marianne Aubrais, szefowej wydziału policji kryminalnej w Hawrze, zgłasza się szkolny psycholog, Vasile Drogman, prosząc ją o wszczęcie śledztwa w sprawie niespełna czteroletniego Malone’a. Chłopiec twierdzi, że jego mama nie jest jego rodzicielką. Rysunki, które wykonuje w przedszkolu, mają wyraźnie obsesyjny charakter. Mężczyzna podejrzewa, że dziecko zostało porwane. Marianne odmawia jednak podjęcia śledztwa, zajęta sprawą napadu na sklep jubilerski w Deauville, gdzie łupem złodziei padła biżuteria o wartości 6 mln euro i zginęły dwie osoby.
6 odcinków.
Reż.: Franois Vell
Wyk.: Anne Charrier, Pascal Elb, Camille Lou, Sophie Quinton
FILMY DOKUMENTALNE
CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: ŚWIAT BEZ FIKCJI
Poniedziałek, po spektaklu Teatru Telewizji
NOCNA RODZINKA emisja 15 marca
Dziewięciomilionowa populacja Mexico City obsługiwana jest przez zaledwie 45 państwowych karetek pogotowia. Wielu mieszkańców postanowiło wziąć sprawy we własne ręce i stworzyło alternatywę w postaci prywatnego transportu medycznego. Rodzina Ochoa żyje w nieustającej gotowości, bo karetka stanowi jej jedyne źródło utrzymania. Obserwujemy, jak rodzice i dzieci ruszają w nocny rajd, by zdążyć przed konkurencją i dostarczyć poszkodowanych do szpitala. Każdy taki wyjazd ma swój nieprzewidywalny scenariusz.
2019, reżyseria: Luke Lorentzen
ALBANIA. ZEGARKI I KOŚCI emisja w kwietniu
Historia Jovana Plaku, którego ojciec, Koco Plaku, był wykształconym w Związku Radzieckim geologiem. To jemu Albania zawdzięcza znalezienie największych w kraju pokładów ropy naftowej. W latach 60. Albania zerwała związki z ZSRR, wszyscy wykształceni w Moskwie znaleźli się na czarnej liście. Jovan miał pół roku, kiedy jego ojca zabrali agenci Sigurimi. To zdarzenie zdeterminowało całe życie Jovana, który od niemal trzydziestu lat szuka bezskutecznie grobu ojca. Film jest jednocześnie opowieścią o latach albańskiego reżimu podczas rządów Envera Hodży oraz o tym, jak ze swoją przeszłością radzi sobie współczesna Albania.
2021, reżyseria: Witold Szabłowski
LITWA. W CIENIU WIEŻY emisja w maju
Litwa jako pierwsza z republik radzieckich proklamowała niezależność od chylącego się ku upadkowi Związku Radzieckiego. Podczas pierwszego zgromadzenia 11 marca 1990 roku Rada Najwyższa Litewskiej SRR wybrała na swojego przewodniczącego Vytautasa Landsbergisa, przemianowała się na Radę Najwyższą Republiki Litewskiej, a następnie ogłosiła restaurację państwa litewskiego. Po 10 miesiącach od tego momentu Moskwa zdecydowała się na siłowe, krwawe rozwiązanie kwestii litewskiej niepodległości. Radzieccy żołnierze 13 stycznia 1991 roku szturmowali budynek parlamentu w Wilnie oraz wileńską wieżę telewizyjną. Nieuzbrojeni litewscy cywile starli się z czerwonoarmistami. Czternastu ludzi zginęło, a siedemset osób odniosło rany podczas tzw. wydarzeń styczniowych. Film jest opowieścią o tym, jak historia sprzed trzydziestu lat nadal wpływa na współczesną Litwę oraz o tym, jakie zmiany zaszły w tym kraju od upadku ZSRR.
2021, reżyseria: Tomasz Grzywaczewski, scenariusz: Mariusz Pilis i Tomasz Grzywaczewski
CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: LUDZKIE HISTORIE
Wtorek, godz. 23:50
CZEKAJĄC NA NIEBO emisja 30 marca
Doktor Paweł kilka lat temu stworzył na Podlasiu pierwsze wiejskie hospicjum onkologiczne. Zrezygnował z pracy w warszawskim Centrum Onkologii, gdzie robił karierę jako chirurg szczękowo- twarzowy. W tamtym czasie otarł się o śmierć, serce stanęło mu na 45 sekund
i trzeba go było reanimować. Po tym traumatycznym zdarzeniu podjął decyzję, która wielu wydała się szalona – wyjechał na Podlasie i zmienił całe swoje życie: „Gdy sobie uświadomisz, że wystarczy mały pstryk i już cię nie ma, nabierasz odwagi. Wiesz już, że brakuje ci czasu na rzeczy ważne, więc trzeba robić najważniejsze” – mówi.
Bohaterami filmu Aliny Mrowińskiej są niezwykły lekarz doktor Paweł Grabowski i jego pacjenci z podlaskich wsi. Twórcy towarzyszą im z kamerą w bardzo intymnych rozmowach w czasie, kiedy człowiek odchodzi, wspomina całe życie, co było dobre i złe, czego żałuje, za czym tęskni. To rozmowy o tym wszystkim, co najważniejsze: o domu, miłości, rodzinie, zwykłych oraz codziennych chwilach.
2021, Polska, Reżyseria: Alina Mrowińska
NASZA MAŁA POLSKA emisja w kwietniu
Co roku kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. „Nasza mała Polska” mówi nie tylko o procesie uczenia się języka polskiego, lecz także o tym, jak wyobrażenia o dorosłości zderzają się z rzeczywistością.
2019, Polska, reż. Matej Bobrik
ZIEMIA JEST NIEBIESKA JAK POMARAŃCZA emisja w maju
Nagrodzona na wielu festiwalach filmowych opowieść o rodzinie mieszkającej na pierwszej linii frontu w Donbasie na Ukrainie. Anna – samotna matka – próbuje stworzyć w domu bezpieczną, pełną życia i nadziei przystań dla czwórki swoich dzieci. Rodzina kocha kino i kręci film inspirowany własnym codziennym życiem w trakcie trwającej wojny. Jaką moc ma magiczny świat kina podczas wojny? Jak zobrazować wojnę poprzez fikcję? Czy sztuka jest najlepszym sposobem na zachowanie człowieczeństwa w kompletnie odczłowieczonej rzeczywistości? Dla Anny i jej rodziny kręcenie filmów okazuje się uzdrawiającą terapią – staje się narzędziem do przemiany wojennej traumy w sztukę.
2020, Polska, reż. Iryna Tsilyk
PASMA FILMOWE
ZAKOCHANA JEDYNKA:
Niedziela godz. 22:20
ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ emisja 7 marca
Louisa „Lou” Clark mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu pracach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości, Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga.
USA 2016
Reż.: Thea Sharock
Wyk.: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer, Charles Dance
ORCHIDEA MIŁOŚCI
Jenny Taft ze swoim narzeczonym zwiedziła prawie cały świat w poszukiwaniu egzotycznych roślin. Na prośbę matki wraca do rodzinnego miasta, żeby pomóc sprzedać dom. Niespodziewanie spotyka Shane’a, kolegę z dawnych lat, w którym się podkochiwała. Czy Shane zdobędzie jej uczucie po latach?
USA 2016
Reż.: W. D. Hogan
Wyk.: Italia Ricci, Nathan Parsons, Madison Pettis
GRACE KSIĘŻNA MONAKO
Zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej chwili plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.
Belgia/Francja 2014
Reż.: Olivier Dahan
Wyk.: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella
NIEDZIELNE PASMO FILMOWE W DWÓJCE:
niedziela, godz. 21:00
ŹRÓDŁO NADZIEI emisja 7 marca
Russell Crowe jako Joshua Connor, australijski farmer spełniając ostatnią wolę niedawno zmarłej żony, przybywa do Turcji, by odszukać ciała swych synów poległych w bitwie pod Gallipoli. Connor jest człowiekiem twardym i doświadczonym przez życie, jednak kraj, zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie piękna Turczynka (Olga Kurylenko), która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej niezwykłej podróży. Gdy okaże się, że jeden z synów być może żyje, Connor poruszy niebo i ziemię, by odkryć prawdę o losie swego dziecka.
Australia/Turcja/USA 2014
Reż.: Russell Crowe
Wyk.: Russell Crowe, Olga Kurylenko, Yimaz Erdogan
SAGA WIKINGÓW emisja 14 marca
Wygnani z ojczyzny Wikingowie pod wodzą nieustraszonego Asbjorna, wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjorna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean, córka króla Szkotów. Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado – oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców: Hjorr i Bovarr. Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall, który zna drogę do Ścieżki Węża, zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu, wiodącego do Danelaw.
Szwajcaria/Niemcy/RPA 2014
Reż. Claudio Fah
Wyk.: Ed Skrein, Tom Hopper, James Norton
PRZYRZECZENIE emisja 21 marca
1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Konstantynopola, by zrealizować swoje plany o studiach medycznych i zacząć życie, o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Ane, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Konstantynopola robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu, rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia.
USA/Hiszpania 2016
Reż.: Terry George
Wyk.: Oscar Isaac, Christian Bale, Charlotte Le Bon
WIDOWISKA ROZRYWKOWE, KONCERTY ORAZ WYDARZENIA SPECJALNE
GALA FESTIWALU KULTURY NARODOWEJ „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ emisja 1 marca, godz. 21:55
Multimedialne widowisko, zrealizowane w nowoczesnej i dynamicznej formule z zaskakującym otwarciem i budującym pozytywne emocje finałem. Będzie łączyć współczesne formy przekazu z uniwersalnymi wartościami i treściami. W części artystycznej zostaną wykorzystane utwory muzyczne pochodzące z nominowanych projektów lub inne utwory opisujące artystycznie dedykowaną kategorię festiwalu. Dzięki wykorzystaniu grup rekonstrukcyjnych, efektów dźwiękowych i multimediów, w pewnych momentach odbiorcy znajdą się w centrum wydarzeń, o których mówią pretendujące do nagród festiwalu filmy i widowiska.
ZA ZDROWIE PAŃ! – SPECJALNY KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA KOBIET
emisja 8 marca, godz. 17:15, na żywo
8 marca, godz. 21:40 (rozszerzona wersja)
Koncert przygotowany specjalnie dla widzów TVP z okazji „Dnia Kobiet” odbędzie się 8 marca na żywo w sali koncertowej w ICE Kraków. Na scenie wystąpi plejada wspaniałych polskich artystów m.in. Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski, Joanna Moro, Gromee, Stanisław Karpiel Bułecka oraz zespoły Boys i Classic. Będą specjalne życzenia, mnóstwo przebojów, polskich i światowych hitów. Koncert poprowadzą Aleksander Sikora i Małgorzata Tomaszewska.
Na żywo na antenie TVP2 wystąpią również młodzi wokaliści, których oglądaliśmy w koncercie Walentynkowym – Dagmarę Jaworską i Pawła Skibę. Na scenie pojawią się również – Rafał Brzozowski, Norbi, a także Izabella Krzan. Artystom towarzyszyć będą tancerze, którzy do każdego z utworów przygotowują specjalne choreografie.
Widzowie Telewizji Polskiej będą współtworzyć to muzyczne wydarzenie „na żywo”, przesyłając swoje własne życzenia na profil “Bądźmy Razem TVP” oraz za pomocą SMS. Na widzów, czeka również wiele muzycznych niespodzianek, a także konkursy w których będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody.
NIE MA JAK U MAMY – KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI emisja maj 2021
W trakcie koncertu usłyszymy najpiękniejsze muzyczne życzenia od artystów dla wszystkich Mam, ukochane piosenki i melodie, anegdoty z dzieciństwa gwiazd, a także historyczne odniesienia, nawiązujące do polskiej tradycji związanej z tym wyjątkowym dniem. Koncert plenerowy realizowany w przepięknym Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.