BadaniaRadio

RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium marca!

RMF FM było w marcu najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce. Stacja była cytowana przez inne redakcje ponad 5 tys. razy – częściej niż Onet.pl, „Gazeta Wyborcza”, TVN24 czy Radio ZET.

 

Według analizy Instytutu Monitorowania Mediów – IMM, na newsy RMF FM inne media powoływały się aż 5 087 razy. Bardzo często cytowane były newsy warszawskiej redakcji rozgłośni, zwłaszcza Krzysztofa Berendy.

„Dotyczyły wszelkich obostrzeń i zakazów z powodu coraz większej liczby zakażeń koronawirusem, możliwego lockdownu przed Wielkanocą, zamkniętych salonów fryzjerskich i siłowni, możliwości wprowadzenia godziny policyjnej oraz pakietu pomocowego dla przedsiębiorców”mówi Blanka Baranowska, zastępca Dyrektora Informacji RMF FM. „Oprócz tego tematem, na który wyjątkowo często powoływali się inni dziennikarze, była sprawa sensacyjnych dokumentów, które ukrywał w swoim domu Witold Z., były prominentny esbek. Wśród nich były wykaz funkcjonariuszy kadrowych Gestapo i Abwehry z czasów wojennych oraz dane niemieckich agentów. Te materiały ujawnili Marek Balawajder i Krzysztof Zasada”dodaje Blanka Baranowska.

Również informacje zdobywane przez reporterów lokalnych były często cytowane przez inne redakcje. Mateusz Chłystun z Poznania jako pierwszy donosił o uniewinnieniu w Meksyku polskiego kapitana, oskarżonego o przemyt ponad dwustu kilogramów kokainy na dowodzonym przez siebie statku. Kuba Kaługa jako jedyny opisał sprawę motorniczego z Gdańska, który po kolizji z limuzyną Służby Ochrony Państwa został uniewinniony przez sąd. Z kolei Marek Wiosło dotarł do szczegółów wstrząsającej tragedii na Podkarpaciu, gdzie matka zabiła dwójkę swoich dzieci i popełniła samobójstwo.

Natomiast Aneta Łuczkowska opisała historię niezwykłego szczecińskiego znaleziska – w Urzędzie Miasta podczas remontu odnaleziono dokumenty z początku polskiej administracji.

 

 

W marcu redakcja informacyjna RMF FM donosiła o najważniejszych wydarzeniach nie tylko w „Faktach RMF FM” i w portalu informacyjnym RMF24.pl, ale też w nowej internetowej stacji informacyjnej – Radiu RMF24.pl. Rozgłośnia została uruchomiona 22 marca, dostępna jest z poziomu strony www.rmf24.pl i poprzez aplikację mobilną RMF ON. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, reportaże, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, analizy ekspertów dotyczące bieżących wydarzeń, komentarze, sondy uliczne czy przeglądy prasy. W programie znajdują się także wywiady znane z anteny RMF FM – „Poranna Rozmowa” Roberta Mazurka (o 08:02) i „Popołudniowa Rozmowa” Marcina Zaborskiego (o 18:02). Oba w rozszerzonej formie – wraz z internetową dogrywką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *