„Kobiety rządzą światem” – specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” w sprzedaży od 21 grudnia br.
Tenisistka Naomi Osaka, piosenkarka Adele, była kanclerz Niemiec Angela Merkel, polsko-białoruska aktywistka Jana Shostak oraz laureatka trzech Oscarów Frances McDormand – m.in. to one w mijającym roku zabierały głos i pokazywały szerszej publiczności nie tylko problemy kobiet, ale także współczesnego świata. W magazynie „Kobiety rządzą światem” – specjalnym wydaniu „Wysokich Obcasów” redakcja prezentuje, o co walczą i co mają do powiedzenia 32 wpływowe kobiety: liderki, wizjonerki oraz ikony 2021 roku. Numer ukaże się w punktach sprzedaży prasy już jutro – we wtorek, 21 grudnia br.
– „Nigdy nie będziesz szła sama” dla nas, Polek to hasło-symbol strajku kobiet, a na świecie zjawisko już nie tyle zwiastujące zmianę, co będące jej dowodem. Bo jak pokazał ostatni rok, problemy, z jakimi kobiety dawniej były zamknięte w czterech ścianach, o których wstydziły się mówić, dziś stają się tematem światowej agendy. (…) Przeczytajcie, o co walczą i co mają do powiedzenia 32 wpływowe kobiety. To za ich głosami będziemy szły w najbliższym czasie. I już nie same – pisze we wstępie Karolina Jaroszewicz, szefowa wydań specjalnych „Wysokich Obcasów”.
O bohaterce okładki numeru – Adele, a także jej najnowszej płycie pt. „30”, która choć miała premierę w listopadzie br., już jest najlepiej sprzedającą się płytą roku 2021, pisze na łamach numeru Joannna Wróżyńska. – Nie ma na świecie innej artystki, innego artysty czy nawet zespołu, który jest w stanie tak regularnie i przewidywalnie pobijać własne rekordy sprzedaży i odtworzeń piosenek w internecie – można przeczytać w artykule o posiadaczce najsławniejszego głosu świata.
Maja Staniszewska przedstawia sylwetkę japońskiej tenisistki Naomi Osaki, zwyciężczyni US Open 2018 i 2020 oraz Australian Open 2019 i 2021. 24-letnia olimpijka pokazała światu, że każdy może się zmagać z problemami psychicznymi i że to żaden wstyd. Jeden z wniosków, jaki wyciągnęła po wycofaniu się z turnieju French Open, brzmiał: każdy albo sam ma problemy ze zdrowiem psychicznym, albo zna kogoś takiego.
Z kolei o tym, czego możemy się nauczyć od Angeli Merkel – najbardziej wpływowej kobiety świata minionych dekad, która po 16 latach rządów pożegnała się z karierą polityczną, pisze Dorota Warakomska.
Na łamach wydania znaleźć można ponadto wywiad z Janą Shostak, która mówi o sobie, że nie jest polityczką, tylko aktywistką, „zwykłą osobą”, a jej krzyk dla Białorusi jest wyrazem beznadziei i bezradności. W rozmowie z Wiktorią Bieliaszyn opowiedziała m.in. o tym, czym dla niej jest wolność i o co tak naprawdę walczy oraz jak radzi sobie ze strachem towarzyszącym jej antyrządowym działaniom.
W numerze opisana została również historia m.in. 64-letniej aktorki Frances McDormand, której Akademia Filmowa trzykrotnie przyznała Oscara, ostatniego za najlepszą rolę kobiecą w „Nomadland”, a także Allyson Felix – jednej z najbardziej utalentowanych lekkoatletek świata, która stoczyła walkę o inne kobiety oraz o prawa matek w sporcie czy meksykańskiej aktywistki Olimpi Coral Melo, która – będąc ofiarą cyberprzemocy – zaczęła walczyć z seksualnymi nadużyciami w sieci.
Magazyn „Kobiety rządzą światem” w objętości 104 stron będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy od wtorku, 21 grudnia br. w cenie 14,99 zł.
Partnerem wydania jest marka YES Biżuteria.
Numer promowany jest w prasie („Gazeta Wyborcza i jej magazyny, w tym „Wysokie Obcasy”), radiu (radiostacje Agory), internecie (Wyborcza.pl oraz Wysokieobcasy.pl) oraz na social mediach na profilach „Wysokich Obcasów”. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Wysokich Obcasów”.