MediaTVPZapowiedzi TV

Wiosna 2023 w TVP1

Serial kryminalno-sensacyjny, który opowiada o życiu i pracy komisarza Jana Góry, jego koleżanek i kolegów z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy stołecznej. To opowieść o serii zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet: wpływowej dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, bankiera oraz posłanki.

 

KRUCJATA. Prawo Serii

emisja od 3 marca

piątek, godz.20:35

Serial kryminalno-sensacyjny, który opowiada o życiu i pracy komisarza Jana Góry, jego koleżanek i kolegów z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy stołecznej. To opowieść o serii zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet: wpływowej dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, bankiera oraz posłanki.

Wszystko wskazuje na to, że na terenie Warszawy działa organizacja terrorystyczna. Śledztwem prowadzonym przez głównych bohaterów interesują się służby specjalne. Działania „terrorystów” coraz bardziej koncentrują się wokół osoby Mandżaro (komisarza Jana Góry). Ponadto terroryści wprowadzili swojego człowieka do grupy śledczych, dzięki czemu mogą manipulować dochodzeniem. Odpowiedź na pytanie, kto jest zdrajcą, zszokuje wszystkich.

W serialu grają: Vanessa Aleksander, Julian Świeżewski, Tomasz Schuchardt, Masza Wągrocka, Michał Czernecki, Michał Kaleta, Paweł Deląg, Piotr Cyrwus, Rafał Maćkowiak.

Reżyserem kryminału jest Łukasz Ostalski.

POLOWANIE NA ĆMY

emisja od 19 marca

niedziela, godz.20:20

Wybuch bomby podłożonej przez młodego rewolucjonistę zaczyna opowieść o wydarzeniach, które wstrząsnęły życiem Warszawy w 1905 roku. Rosyjskie represje coraz bardziej przybliżają Polaków do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym.

Reżyserem „Polowania na ćmy” jest Michał Rogalski. Autorkami scenariusza na podstawie powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905” są Katarzyna Tybinka oraz Anna Gabryś.

W rolach głównych: Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska, Piotr Nerlewski oraz Daria Polunina, Karolina Rzepa, Przemysław Stippa, Piotr Siwek.

WIESZ CZY NIE WIESZ?

emisja od 12 marca

niedziela, godz.21:20

Nowy teleturniej pełen emocji i dowcipu. Dwie drużyny, składające się ze stałego kapitana i jego gościa, rywalizują ze sobą w różnych konkurencjach, odpowiadają na niestandardowe pytania i uczestniczą w rozmaitych eksperymentach naukowych. Zaskakujące fakty i praktyczne sztuczki, naukowe doświadczenia i wynalazki, zabawne informacje ze świata przyrody, ciekawostki i anegdoty z życia znanych ludzi – wszystko to znajdzie się w nowym programie, którego gospodarzem jest Tomasz Kammel. Proste zasady gry, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i duża dawka humoru sprawiąją, że program jest doskonałą zabawą dla całej rodziny.

W roli kapitanów drużyn: Olga Szomańska i Andrzej Krzywy, a eksperymenty przeprowadzać będzie Radek Brzózka.

KORONA KRÓLÓW. JAGIELLONOWIE

kontynuacja

poniedziałek – środa, godz.20:30

W małżeństwie królewskiej pary nie układa się najlepiej. Władysław Jagiełło zatajenie poronienia, traktuje jako zdradę Anny. Obawia się, że nie będzie mogła mieć dzieci. Mikołaj Trąba bezskutecznie stara się pogodzić króla i królową. Tymczasem Elżbieta Granowska wyczuwa konflikt pomiędzy Anną i Władysławem. Dużo zamieszania na dworze wprowadzają nowe dwórki królowej – panny Gorajskie.

Natomiast Mszczuj, Lech i Jurga organizują spisek przeciw Andrzejowi Wierzynkowi, a Johann dostaje propozycję bycia polskim szpiegiem w Malborku.

W rolach głównych: Sebastian Skoczeń, Milena Staszuk, Radosław Pazura, Agnieszka Wagner, Karolina Porcari, Michał Chorosiński, Szymon Nygrad i inni.

PODAJ RĘKĘ UKRAINIE – KONCERT W ROCZNICĘ AGRESJI ROSJI NA UKRAINĘ

emisja 24 lutego

godz. 20:30, TVP1, TVP POLONIA

W piątek, 24 lutego, w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę, odbędzie się koncert „Podaj rękę Ukrainie – koncert w rocznicę agresji Rosji na Ukrainę”, który poprowadzą Tomasz Kammel oraz Marta Kielczyk.

W trakcie trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka za pomocą SMS dla Caritas Polska.

BARWY UCZUĆ

na żywo 13 marca

poniedziałek, godz.21:05

Scenariusz został oparty na dramatach Alfreda de Musseta oraz fragmentach zbioru „Maksym i rozważań moralnych” Francoisa de La Rochefoucalda, wydanych anonimowo w 1664 roku. Inscenizacja porusza wspólny dla obu tekstów temat miłości.

Przedstawienie rozgrywać się będzie w trzech planach, które tworzą spójną opowieść o rodzącym się i rozwijającym uczuciu między dwojgiem ludzi. Bohaterowie wykorzystują kanony sztuki uwodzenia, poszukując sposobu, który pozwoliłby ich relacji rozkwitnąć i zamienić język zalotów na język miłości. Każda z historii została osadzona w innym czasie, pokazując uniwersalizm potęgi uczuć i powtarzalność sposobów zdobywania ukochanej osoby.

Spektakl został zainspirowany przedstawieniem Teatru Telewizji z 1960 roku („Barwy uczuć”, reż. I. Sobierajska), którego scenariusz i zapis telewizyjny nie zachowały się. Premiera odbędzie się w formule teatru „na żywo”, aby podkreślić powrót do przeszłości telewizyjnej sceny, kiedy z powodów technicznych nie możliwy był zapis. Taka formuła podkreśli poetyckość spektaklu oraz jest znakomitym pretekstem do pokazania kunsztu aktorów różnych pokoleń.

Obsada: Aleksandra Justa (M), Robert T. Majewski (H), Anna Zachciał (Matylda), Marcin Korcz (Henryk), Anna Szymańczyk (Pani de Lery), Mirosław Konarowski (Służący) Adaptacja i reżyseria – Przemysław Stippa

TU BIJE SERCE EUROPY! WYBIERAMY HIT NA EUROWIZJĘ!

emisja 26 lutego

niedziela, godz.17:30, TVP 1, TVP POLONIA

Polski reprezentant w Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu wyłoniony zostanie podczas koncertu zatytułowanego „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w tym roku po raz 67. Półfinały zaplanowano na 9 i 11 maja. Zwycięzcę poznamy 13 maja podczas wielkiego finału. W konkursie wezmą udział reprezentanci 37 krajów.

Organizatorem tegorocznego konkursu jest Europejska Unia Nadawców i brytyjski nadawca British Broadcasting Corporation (BBC) działający w imieniu ukraińskiej telewizji NSTU, która pierwotnie miała organizować wydarzenie. Z uwagi na wojnę toczącą się na Ukrainie okazało się to niemożliwe. Organizatorzy zapewniają jednak, że podczas półfinałów oraz koncertu finałowego nie zabraknie elementów nawiązujących do ukraińskiej kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *