Nowy raport wyjaśnia rolę bezpieczeństwa w instytucjach finansowych (FSI)
Nowy raport opublikowany przez AMD we współpracy z ośrodkiem 451 Research stwierdza, że choć instytucje finansowe są bardziej zaawansowane na polu cyfrowej transformacji niż reszta rynku, to nadal 82% z nich wskazuje, że duże lub średnie zmiany będą konieczne w ciągu kolejnych 3-5 lat, aby pozostać konkurencyjnym. Jest jeszcze wiele do zrobienia, a organizacje FSI („financial services and insurance”) muszą rozważnie planować te zmiany w odniesieniu do ryzyka.
Zarówno klienci detaliczni jak i biznesowi oczekują lepszego i głębszego doświadczenia cyfrowej bankowości i kanałów ubezpieczeniowych, a jednocześnie firmy FSI mierzą się z powiększającym się spektrum regulacji. Utrzymanie elastyczności i nadążanie za tymi rosnącymi wymaganiami stają się coraz trudniejsze w miarę jak aplikacje zaczynają działać poza swoimi typowymi domenami, a zatem tworząc nowe okazje do ataku.
Transformacja cyfrowa dotyka wielu dziedzin i jedną z najlepiej rozumianych jest to, jak za sprawą lepszego wykorzystania większych zbiorów danych można korzystnie wpływać na perspektywy rozwoju, poprawiać rezultaty dla klientów, zwiększać efektywność operacyjną czy konkurencyjność. Mimo to wprowadzenie danych do nowych obszarów może być ryzykowne, jeśli nie będzie odpowiednio zarządzane, a to jest szczególnie istotne dla branży FSI. Raport wręcz potwierdził, że ochrona danych jest drugą w kolejności kategorią (po ochronie sieci) z najszybciej rosnącymi wydatkami na narzędzia zabezpieczające.
Uwzględnianie nowych możliwości ochronnych w wysiłkach zmierzających do transformacji cyfrowej może zmniejszyć niektóre ryzyka, z jakimi firmy FSI muszą się mierzyć na co dzień, i chronić dane, nad którymi się obecnie pracuje. Na szczęście nowa klasa fizycznie wbudowanych w procesory zabezpieczeń może ochraniać dane przed podejrzeniem już na poziomie samego procesora i płyty głównej, co znacznie zmniejsza ryzyko nieuprawnionego wglądu, ponieważ nawet uprzywilejowani administratorzy nie będą mieli do nich dostępu. Jednocześnie tej klasy zabezpieczenia otwierają drogę do tworzenia jeszcze bardziej elastycznej infrastruktury, ponieważ poprawia to bezpieczeństwo samych serwerowni w firmach, a także usług hostowanych w chmurze, gdzie nowe procesory też są wykorzystywane.
Opcje wykorzystania nowych technik ochrony danych dopiero zaczynają być rozumiane. Na przykład defraudacja i pranie pieniędzy mogą być wykrywane przy zachowaniu prywatności klientów. Ponadto analizy kredytowe, ryzyka czy finansowe mogą być realizowane bez konieczności ujawniania wrażliwych danych konkurentom. I tych nowych możliwości przybywa.
Serdecznie zapraszamy do lektury nowego raportu. Więcej informacji o inicjatywach AMD w zakresie poprawy efektywności energetycznej można znaleźć tutaj. Jeśli chcieliby Państwo porozmawiać z Aleksiejem Nechuyatovem, starszym menedżerem ds. marketingu produktu, i dowiedzieć się więcej o tym, jak procesory napędzają zrównoważony rozwój firm oraz sprzyjają oszczędnościom, to prosimy o kontakt.
451 Research to ośrodek, który koncentruje się na badaniach i doradztwie w zakresie IT oraz wykorzystania innowacji i możliwości rynkowych. Ponad 100 analityków i konsultantów przygotowuje badania dla ponad 1000 klientów na całym świecie. Ośrodek powstał w 2000 roku i jest częścią S&P Global Market Intelligence.