Jak teraz żyjemy? Pytanie stawia redakcja dwumiesięcznika “Książki. Magazyn do czytania”
Jakie książki napisze nam AI? Jakiej edukacji potrzebujemy? Dlaczego potrzebna nam pedagogika bezwstydu? Co rządzi naszym losem – przeznaczenie czy przypadek? Odpowiedzi na te oraz inne intrygujące pytania wraz z fascynującymi wywiadami, artykułami i recenzjami znajdą się w nowym numerze “Książki. Magazyn do czytania”. Wydanie dostępne od wtorku, 29 sierpnia br.
Bohaterką okładki najnowszego numeru jest Hanya Yanagihara, amerykańska pisarka, autorka bestsellerowej pozycji “Małe życie”, a obecnie redaktorka naczelna The New York Times Style Magazine. O Hanyi, jako outsiderce, która została jedną z czołowych pisarek Ameryki opowiada Juliusz Jurkiewicz.
“Sponsorką numeru” jest wielokrotnie nagradzana islandzka piosenkarka, kompozytorka i producentka muzyczna Björk. Historia ekscentrycznej artystki oraz cytaty z jej twórczości dopełniają przekaz poruszanych w numerze tematów.
Jerzy Jarniewicz opowie o wielkiej i niesłusznie zapomnianej powieści Anthony’ego Trollope. Przemysław Sadura pytany przez Dorotę Wodecką o edukację wyjaśni, na czym powinna polegać rewolucja w edukacji w Polsce, a o poszukiwaniu żelaznych praw historii opowie Katarzyna Wężyk, zastanawiając się czy historyczne analogie mogą służyć do przewidywania przyszłości.
W stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” znajdzie się m.in. rozmowa Michała Nogasia z Serge’em Blochem, który narysował komiks na podstawie Biblii, a Przemek Staroń podpowie, które sześć supermocy pomoże dzieciom i rodzicom zmierzyć się ze szkołą.
Więcej informacji o magazynie znaleźć można na jego popularnych profilach: na Facebooku, Instagramie, w cotygodniowym, popularnym Booksletterze, a także na Wyborcza.pl/książki.
Prenumeratę dwumiesięcznika oraz bieżący numer można zamawiać na stronie Prenumerata24.pl z bezpłatną dostawą pod wskazany adres.
foto. Agora