Cuda inżynierii ze świata “przeniesione” do Polski. Zobacz wizualizacje National Geographic
Już dziś na antenie National Geographic ukaże się nowy program o supernowoczesnych konstrukcjach ze świata – „Daniel Ashville i cuda inżynierii”. Z okazji premiery kanał we współpracy z fotografem Aleksandrem Małachowskim przygotował na podstawie jego zdjęć niespodziankę. Są to cztery wizualizacje, które pokazują, jak wyglądałyby polskie miasta – Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław – gdyby pojawiły się w nich budowle z serialu. Premiera już 5 października o godz. 21:00.
Daniel Ashville to brytyjski dziennikarz oraz ekspert budowlany, który razem z kamerami National Geographic podróżuje po świecie i dołącza do ekip konstruujących spektakularne obiekty takie jak tunele, drapacze chmur, mosty czy środki transportu powietrznego i morskiego. Prowadzący program pokazuje, jak od wygląda praca przy najbardziej inspirujących cudach inżynieryjnych/
W serialu zobaczymy m.in. jak grupa wizjonerów z Doliny Krzemowej buduje supernowoczesny
sterowiec, próbując przywrócić do łask ten zapomniany środek transportu lotniczego. W innym z epizodów Daniel Ashville trafi na budowę MSG Sphere, czyli kulistej hali widowiskoworozrywkowej w Las Vegas, której zarówno wnętrze, jak i fasada pokryta jest ekranami LED. To jednak nie wszystko! Inny z odcinków będzie poświęcony 64-kilometrowemu tunelowi kolejowemu przez Alpy.
W ramach promocji programu National Geographic weszło we współpracę z jednym z najciekawszych fotografów miejskich młodego pokolenia – Aleksandrem Małachowskim (@hashtagalek). Efektem tego spotkania są cztery wizualizacje przedstawiające największe polskie miasta, na które naniesiono niesamowite konstrukcje przedstawione w serialu „Daniel Ashville i cuda inżynierii”. Dzięki tym wizjom, spotykającym się na pograniczu realizmu i fantastyki, polska rzeczywistość nabiera innego wymiaru.
foto. materiał prasowy Aleksander Małachowski/National Geographic Polska
Oglądając fantastyczne konstrukcje przedstawione w programie „Daniel Ashville i cuda inżynierii” zastanawiałem się, jak wyglądałyby one w polskich realiach. W swojej twórczości bardzo lubię zabawę z formą i postprodukcją, dlatego współtworzenie tych futurystycznych wizualizacji było dla mnie bardzo ciekawym wyzwaniem artystycznym. Dziękuję stacji National Geographic za wyróżnienie i zachęcam do oglądania programu – powiedział fotograf Aleksander Małachowski.
foto. materiał prasowy Aleksander Małachowski/National Geographic Polska
Wszyscy, którzy chcą wziąć udział architektonicznej trasie Daniela Ashiville’a zapraszamy do oglądania kanału National Geographic w czwartki od 5 października o godz. 21:00