Technologia - Promocje

Mikser wideo Sony XVS-G1 w niemieckiej stacji Hessischer Rundfunk

Hessischer Rundfunk (hr) używa miksera wideo na żywo XVS-G1 firmy Sony w sterowni studia telewizyjnego, w siedzibie parlamentu kraju związkowego w Wiesbaden. XVS-G1 gromadzi wszystkie sygnały i rozsyła je do dwóch centrów kontroli mediów.

 

Wszystkie sygnały wideo z pomieszczeń produkcyjnych i nadawczych zbiegają się w pomieszczeniu sprzętowym parlamentarnego studia telewizyjnego. Mikser wideo XVS-G1, od razu wyróżnia się wśród urządzeń zainstalowanych w szafach sprzętowych – wąski, niebieski pasek LED podświetla jego czarną obudowę o szerokości prawie 44 centymetrów i wysokości prawie 18 centymetrów, wskazując stan operacyjny. Z tyłu widać inną scenę: starannie ułożone zielone kable sygnałowe są podłączone do prawie wszystkich 44 wejść i 24 wyjść. Heiko Herre, odpowiedzialny za planowanie systemu i projektu, podkreśla: “XVS-G1 zarządza łącznie 11 kamerami i wszystkimi innymi sygnałami ze studiów powyżej”.

System XVS-G1 został zaprojektowany z myślą o potrzebach produkcji na żywo, w tym programach sportowych, informacyjnych lub rozrywkowych. Idealnie nadaje się do małych i średnich studiów, wozów transmisyjnych i mobilnych jednostek produkcyjnych. Oferuje on do 4 M/E, 44 wejścia i 24 wyjścia w trybie HD/1080p lub 2 M/E, 24 wejścia i 12 wyjść w trybie UHD. Może elastycznie miksować wszystkie sygnały 1.5G, 3G lub 12G przy użyciu standardowych konwerterów formatów dla wejść i wyjść.

“Dzięki nowej platformie mikser oferuje maksymalną wszechstronność, spełniając różne wymagania i warunki produkcji”, zauważa Andreas Berghaus, specjalista ds. produktów w Sony Europe, podkreślając jak ważna jest w produkcji na żywo właściwa równowaga między ceną, wydajnością, krótkim czasem przepustowości, wysoką jakością sygnału, niezawodnością i trwałością. W modelu XVS-G1 wprowadzono przyszłościowe funkcje, takie jak wewnętrzny odtwarzacz klipów i możliwość konwersji sygnałów SDR/HDR zarówno na wejściu, jak i na wyjściu.

Osiągnięcie to jest możliwe dzięki nowej hybrydowej budowie miksera. Oprócz centralnego procesora (CPU) i wysokiej jakości układów FPGA, XVS-G1 oferuje możliwość integracji z opcjonalnym procesorem graficznym, zapewniając doskonałą wydajność przetwarzania sygnału i obrazu przy minimalnych opóźnieniach. Gwarantuje niezbędną elastyczność dla obecnych i przyszłych potrzeb produkcyjnych, oferując jednocześnie sprawdzone funkcje, które można znaleźć w większych systemach XVS, takie jak resizer 2.5D, klucz chrominancji (dla wszystkich keyerów), wewnętrzna pamięć obrazu, ME split, multi-PGM lub makro, snapshot i rejestry klatek kluczowych.

Mikser jest przygotowany na niespodziewane sytuacje awaryjne – sterowanie możliwe jest z dwóch sterowni. Jeśli jeden pokój kontrolny jest zajęty lub niedostępny z jakiegokolwiek powodu, możliwe jest płynne przełączenie do pokoju kontrolnego numer dwa – zwiększa to pewność i niezawodność realizacji transmisji.

XVS-G1 został wdrożony do działania w HR w Wiesbaden w marcu 2022 r., prawie dziewięć miesięcy po jego europejskiej premierze.

Więcej informacji na temat gamy produktowej Sony Networked Live Solutions można znaleźć tutaj.

foto. Sony 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *