23 października premiera książki Anity Werner i Michał Kołodziejczyka: „Nadzieja FC. Futbol, ludzie, polityka”
Wydawnictwo SQN i telewizja CANAL+ ma funkcję zapowiedzi premiery najnowszej książki Anity Werner i Michał Kołodziejczyka – „Nadzieja FC. Futbol, ludzie, polityka” . Tytuł będzie dostępny od 23 października . Do drugiej książki dziennikarskiego duetu po bestsellerowym reportażu „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka” , który zostanie poddany kontroli w 2020 roku. Tym razem autorzy postanowili jeszcze głębiej pełnić rolę rozgrywki piłkarskiej w kontekście dramatów ludzkich i zawodowych. CANAL+ jest partnerem medialnym książki.
Autorzy spędzili kilka miesięcy, podróżując do takich krajów jak: Tanzania, Turcja, Rwanda i Brazylia. Tam poznali ludzi, którzy dzielą się swoimi historiami – nieraz niedostępni, ale też niezłomnej wiary w lepsze jutro. W kolejnych miejscach futbolu, skutkiem jest – nie tylko jako sport, ale jako narzędzie społecznej zmiany.
– To nie jest zwykła książka o futbolu – mówi o „ Nadzieja FC. Futbol, ludzie, polityka ” Anita Werner , dziennikarka i prezenterka „Faktów” w TVN oraz współautorka książki.
– Poza tym piłka jest osią tej opowieści, to przede wszystkim książka o ludziach i ich emocjachach. O, która pojawia się tam, gdzie wszystko inne zawiodło – dodaje.
Piotr Stokłosa z wydawnictwa SQN, menadżer LaBotiga.pl i promotor książki, znaczenie wartości tej publikacji: – To nie tylko rasowy reportaż w stylu pierwszej książki „Mecz to pretekst”. To książka, która jest jeszcze większa siła, że futbol może żyć. Historie, które zebrali Anita i Michał, są często udostępniane, pełne bólu, ale i nadziei. W Rwandzie, w trakcie ludobójstwa, piłka prasowa Erikowi Murangwie. Z kolei w tureckich kibicach Amedsporu nie tylko wspierają swój zespół, ale też walczą o prawa Kurdów .
Drugi z premiery „ Nadzieja FC. Futbol, ludzie, polityka ” – Michał Kołodziejczyk , dyrektor dyrektora sportowego CANAL+, uważa, że piłka nożna może wywołać różne problemy społeczne, co potwierdzają dialogi zawarte w książce: – Rozmowy, które przeprowadziliśmy, były trudne, rozszerzone, rozszerzone działania. Ochrona z nich do reportażu. Piłka nożna była dla tych ludzi czymś więcej niż tylko grą. To sposób na przetrwanie, ale i platforma, dzięki której możemy mówić o swoich problemach. W Tanzanii osoby z albinizmem, które doświadczają uprzedzeń społecznych, stworzyli drużynę, uderzając o równość. W wodzie, w której wystąpili ludzie, uporać się z tragedią katastrofy lotniczej, która zginęła natychmiast w całej drużynie .
Nie jest to jednak tylko książka o cierpieniu. Historie są postaciami przejmującymi, ale to opowieść o przyszłości.
– Jak mówi jeden z naszych rozmówców: „Z każdego złapanego czegoś dobrego”. W każdej historii przykład siły i woli życia, które są najwyższe w bólu – mówi Anita Werner .
„ Nadzieja FC ” nie tylko podkreśla społeczno-polityczne aspekty futbolu, ale także pojawia się na człowieczeństwie i na tym, jak sport może pomóc jednostkom i całej społecznościom przerwać traumę.
–W podtytule w odniesieniu do pierwszej części zmiany się jedno słowo – „ludzie”. I to właśnie ludzie, ich życie, marzenia i spacery, są w tej książce na pierwszym planie – rozważ Stokłosa.
Niebawem w mediach społecznościowych CANAL+ pojawi się w konkursie, którego zwycięzcą będzie kilka egzemplarzy „Nadzieja FC. Futbol, ludzie, polityka”.
Jako patron medialny książki razem z wydawnictwem SQN zapraszamy do odkrycia historii, które ujawniają, że futbol to coś więcej niż tylko gra – to Hope.
Premiera już 23 października. Książkę można już zamówić pod tym adresem: https://bit.ly/nadzieja-ksiazka
foto,źródlo. Canal+ Polska