TVP z ponad 30 proc. udziału w rynku. Cztery mundialowe pozycje w TOP5 dnia
Telewizja Polska z udziałami w rynku telewizyjnym na poziomie powyżej 30 proc. we wszystkich grupach widzów utrzymuje pozycję lidera nadawców. TVP1 to numer jeden w rankingu anten. W TOP5 programów dnia cztery pozycje to transmisje meczów i mundialowe studia.
Mecz Argentyna – Egipt łącznie w TVP2, TVP Sport oraz online obejrzało 3,6 mln osób. Średnio 3 mln widzów oglądało spotkanie na antenach TVP, uzyskując 29,8% udziału pasma. W pik-u widownia meczu to prawie 4,3 mln osób. Kolejne ponad 600 tys. użytkowników wybrało transmisję online na stronach tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej oraz w TVP VOD.
Mecz Szwajcaria – Kolumbia w TVP1 i TVP Sport zgromadził prawie 2,2 mln widzów, z udziałami pasma na poziomie 34%. Transmisję online wybrało ponad 300 tys. użytkowników.
Już w czwartek, 9 lipca rozpoczynamy ¼ finału Mundialu. Mecz Francja – Maroko o g. 21:25 pokaże TVP1 i TVP Sport. Spotkanie skomentują Mateusz Borek i Grzegorz Mielcarski.
Dane: Nielsen Media, AMR, CSHR% consolidated+2 plus OOH, Gemius (pomiar widowni internetowej)
foto, źródło. TVP
