Nowe zasady komentowania artykułów w serwisie Wyborcza.pl
Serwis Wyborcza.pl zmienia zasady komentowania treści, aby skuteczniej walczyć z mową nienawiści, rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji oraz brakiem odpowiedzialności za wypowiedzi publikowane anonimowo w internecie. Od połowy sierpnia 2017 r. tylko prenumeratorzy Wyborcza.pl mogą komentować artykuły i brać udział w merytorycznych dyskusjach prowadzonych w serwisie. To kolejna wyjątkowa propozycja dostępna tylko dla prenumeratorów Wyborcza.pl.
Wyborcza.pl jest serwisem, na którym głos mogą zabrać nie tylko dziennikarze, ale i stali czytelnicy. – Chcemy, żeby prenumeratorzy czuli się dobrze na Wyborcza.pl – żeby czuli się docenieni i wyróżnieni ponieważ, to oni są najbardziej zaangażowanymi i lojalnymi czytelnikami serwisu. Dlatego to oni mogą komentować treści publikowane na jego łamach. Patrzymy uważnie na to, co prenumeratorzy czytają, z ciekawością patrzymy również na to, co piszą – mówi Danuta Breguła, dyrektor strategii online Wyborcza.pl. – Decyzja o umożliwieniu publikowania komentarzy najbardziej zaangażowanym, płacącym czytelnikom jest kolejnym elementem konsekwentnie wdrażanej w redakcji “Gazety Wyborczej” strategii „digital first” – dodaje Danuta Breguła.
Strefa komentarzy na Wyborcza.pl jest miejscem, gdzie odbywają się ciekawe rozmowy na temat konkretnego tekstu, a prenumeratorzy Wyborcza.pl często wnoszą do dyskusji bardzo ciekawe i nowe spojrzenie na interesujące ich tematy. Z obserwacji zachowań czytelniczych prenumeratorów treści w serwisie Wyborcza.pl wynika, że dużo częściej niż reszta użytkowników czytają artykuły w całości.i częściej są skłonni do dzielenia się tymi artykułami ze znajomymi. Te obserwacje przynoszą ciekawe informacje, które zespół „Gazety Wyborczej” wykorzystuje planując kolejne działania redakcyjne i promocyjne.
– Nie chcemy by komentarze pod artykułami w serwisie Wyborcza.pl były platformą do rozprzestrzenia nieprawdziwych informacji przez anonimowe osoby, często posługujące się mową nienawiści. Dlatego postanowiliśmy działać. Teksty w „Gazecie Wyborczej” i na Wyborcza.pl piszą prawdziwi, profesjonalni dziennikarze dla prawdziwych czytelników, którzy płacą za treści prawdziwymi pieniędzmi. To zobowiązuje nas do dbałości o jakość i rzetelność nie tylko samych tekstów dziennikarskich, ale także zamieszczanych pod nimi komentarzy. Ufamy naszym prenumeratorom, bo nie wstydzą się podpisać pod swoimi wypowiedziami i chętnie oddajemy im część serwisu jako platformę do dyskusji i wymiany myśli. Wierzymy, że dla nich przestrzeń „Gazety Wyborczej” w internecie jest równie ważna, jak dla nas i dlatego będą o nią dbać – dodaje Jerzy Bogdan Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.
Zmiany na Wyborcza.pl wspierają treści redakcyjne oraz akcja informacyjna i promocyjna w serwisie oraz na łamach papierowego wydania „Gazety Wyborczej”.
Możliwość komentowania treści w serwisie Wyborcza.pl to kolejna wyjątkowa propozycja dla prenumeratorów, którzy mają również możliwość zapisywania interesujących artykułów w schowku, nieograniczony dostęp do treści, w tym również do treści magazynu „Książki. Magazyn do czytania” czy serwisu „Osiem dziewięć”, oraz otrzymują ekskluzywne zaproszenia na spotkania z wyjątkowymi osobistościami.