Media

SES Video prezentuje rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości i najnowsze systemy Ultra HD

SES Video przedstawia najnowsze osiągnięcia technologii satelitarnych podczas konferencji IBC 2017, która odbywa się w dniach 15 – 19 września w Amsterdamie. Wszystkie prezentacje będzie można obejrzeć na stanowisku nr 1.B51.
 
Pokaz realizowany we współpracy z Towarzystwem Wspierania Badań Stosowanych Fraunhofera i Instytutem Heinricha Heinza (HHI) pozwala gościom wystawy „przenieść się” do muzeum sztuki współczesnej w Luksemburgu dzięki transmisji panoramicznej treści wideo o rozdzielczości 10K × 2K na żywo za pośrednictwem satelity. Najnowsza wersja kamery Omnicam-360 opracowana przez Towarzystwo i Instytut umożliwia przechwytywanie obrazów na żywo z muzeum Mudam, które są następnie przesyłane bezpośrednio na stanowisko SES przez satelitę telekomunikacyjnego ASTRA 2E zlokalizowanego na pozycji 28.2°E.
Zwiedzający wystawę mają możliwość oglądania wspomnianych obrazów na żywo, korzystając z zestawów do wirtualnej rzeczywistości – bez konieczności przemieszczania się mogą poczuć się tak, jakby znaleźli się w Luksemburgu. Goście mogą również oglądać sceny na dużym płaskim ekranie, który umożliwia powiększanie i pomniejszanie obrazu za pomocą zdalnego sterowania dzięki obrazowi panoramicznemu.
Drugi pokaz, realizowany wspólnie z LG, ATEME, France Télévisions i 4-Ever, obejmuje nadawanie treści w rozdzielczości Ultra HD, w technologii Hight Frame Rate (HFR) 100 Hz za pośrednictwem satelity ASTRA zlokalizowanego na pozycji 19.2°E. Pokazywane treści zawierają sceny akcji i koncentrują się na ukazaniu korzyści płynących z częstotliwości odświeżania wynoszącej 100 klatek na sekundę w porównaniu z 50 klatkami na sekundę, co jest dzisiejszym standardem transmisji telewizyjnych w Europie. Odbiór i wyświetlanie transmisji obywać się będzie na urządzeniu OLED TV firmy LG z wykorzystaniem prototypowego oprogramowania obsługującego technologię HFR.
Trzeci pokaz, przeprowadzany wraz z Samsungiem, to prezentacja pierwszej na świecie transmisji treści w rozdzielczości Ultra HD w standardzie HDR10+ za pośrednictwem satelity. HDR10+ to nowy, darmowy, otwarty standard firmy Samsung przeznaczony do ujęć charakteryzujących się dużą rozpiętością tonalną. Standard ten wykorzystuje metadane dynamiczne i zapewnia możliwie najlepsze wrażenia wizualne dla każdej sceny poprzez dalsze zmniejszenie przyciemnienia i nasycenia w porównaniu z konwencjonalnymi technikami HDR, które wykorzystują metadane statyczne i generują stały efekt HDR.
– SES stale rozwija nowe technologie i współpracuje z klientami oraz partnerami branżowymi nad dalszym polepszaniem wrażeń z oglądania telewizji, zawsze starając się, aby to doświadczenie jeszcze bardziej angażowało widzówpodkreśla Thomas Wrede, Wiceprezes ds. Nowych Technologii i Standardów, SES Video. – Z niecierpliwością czekam na opinie, jakie wrażenie na zwiedzających wywarł obraz Luksemburga wyświetlany na żywo w ramach naszego pokazu rozwiązań z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Ciekaw jestem, czy widzom spodobały się szybko zmieniające się obrazy o wysokiej częstotliwości odświeżania i czy zaskoczył ich poziom jasności w standardzie HDR10+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *