DVB-TMediaZapowiedzi TV

„Misja Skarb” – nowa produkcja Fokus TV

12 kwietnia o godz. 22.00 na antenie FOKUS TV startuje serial dokumentalny „Misja Skarb”. To nowa autorska produkcja stacji, skierowana do ludzi ciekawych świata, pasjonatów historii i wielbicieli zagadek. „Misja Skarb” dostarczy najświeższych informacji z dziedziny eksploracji terenów Polski pod kątem poszukiwania przedmiotów lub miejsc o wartości historycznej.

 

Bohaterami „Misji Skarb” są Killer (Michał), Prospektor (Dawid) i Mario (Mariusz), którzy od lat zajmują się odkrywaniem znalezisk historycznych na terenie Polski. Należą do Stowarzyszenia Eksploracyjnego na Rzecz Ratowania Zabytków SAKWA i prowadzą legalną działalność. Pracują w rożnych rejonach Polski, także w miejscach, w których poszukiwania okazały się wcześniej bezskutecznie. Mają na koncie wiele cennych odkryć, m.in. odnalezienie masowych grobów żołnierzy Armii Krajowej w Puszczy Kampinoskiej; odnalezienie wraku radzieckiego samolotu z 1945 roku w rzece pod Wyszogrodem; odkrycie tuneli templariuszy w miejscowości Ptkanów czy bulli Papieża Jana XXIII z 1610 roku.

Serial „Misja Skarb” rozgrywa się w wielu miejscach na terenie Polski i prezentuje historię naszego kraju w jej lokalnym aspekcie. Poszukiwacze dokonują wszystkich odkryć podczas realizacji programu, a czasem na oczach widzów muszą mierzyć się z niepowodzeniem. W pierwszym odcinku Killer, Mario i Prospektor otrzymują zlecenie od sandomierskiego konserwatora dr. hab Marka Florka, aby zbadać okolice miejscowości Brzezie, gdzie stał średniowieczny dwór. Dopisuje im szczęście i odnajdują skarb – monety z XVII wieku (kilkaset miedzianych boratynek oraz kilka sztuk srebrnych szóstaków oraz ortów). Prospektor (Dawid) odkrywa najcenniejszą rzecz – złoty dukat holenderski z 1758 roku.

W kolejnych odcinkach Killer, Mario i Prospektor zmierzą się m.in. z tajemnicą Pałacu w Czyżowie, będą poszukiwać depozytu armii generała Józefa Hallera oraz tajemniczego grobowca rodziny Ossolińskich. Poszukiwacze natrafią także na ślad rzymskiego cmentarzyska w województwie świętokrzyskim. Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach już potwierdził autentyczność tego spektakularnego odkrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *