Fortinet rozszerza program partnerski Fabric-Ready o konektory Fabric Connector
Fortinet zaprezentował nowość w swojej ofercie: konektory Fabric Connector, które pozwalają zautomatyzować funkcje operacyjne w środowiskach obejmujących rozwiązania wielu producentów.
Fortinet stworzył sieć partnerów, których rozwiązania są zintegrowane z architekturą Security Fabric za pomocą interfejsów API i skryptów wykorzystujących narzędzia i procesy DevOps (Development and Operations), czyli przygotowywane przez samych administratorów. Dzięki zastosowaniu konektorów można uzyskać pełną integrację tych rozwiązań, co jest niezbędne do automatyzacji i uproszczenia usług.
– Konektory pozwalają na włączenie rozwiązań Security Fabric w firmowe środowisko zabezpieczeń za pomocą jednego kliknięcia. Ponadto dzięki nim można zautomatyzować wprowadzanie dynamicznych zmian operacyjnych w jednym panelu, eliminując luki w bezpieczeństwie – mówi Jolanta Malak, regionalna dyrektor Fortinet w Polsce.
Z raportu firmy Gartner wynika, że wiele zespołów ds. bezpieczeństwa zainwestowało zbyt dużo w liczne narzędzia zabezpieczające i w efekcie zmaga się z nadmiarem alertów i skomplikowanym korzystaniem z wielu konsoli. […] Powyższe problemy z zachowaniem odpowiedniego stopnia integracji są szczególnie dotkliwe w obecnych czasach, kiedy cyberprzestępcy mają coraz większe umiejętności i możliwości przeprowadzania ataków.
Brak integracji stosowanych w środowisku zabezpieczeń technologii znacząco utrudnia zarządzanie zmianami operacyjnymi oraz ich automatyzację. Co więcej, procesy i narzędzia DevOps nie są zwykle zintegrowane z procesami zabezpieczeń, co spowalnia opracowywanie aplikacji i opóźnia ich wejście na rynek.
Pierwsze typy konektorów Fortinet obejmują chmurę, sieci sterowane programowo (SDN), kanały pozyskiwania informacji o zagrożeniach, zarządzanie usługami informatycznymi (ITSM), narzędzia do automatyzacji, pojedyncze logowanie / tożsamość, widoczność IaaS oraz punkty końcowe i słownik CVE. Fabric Connector zapewnia integrację z następującymi technologiami:
- dynamiczne polityki dla chmury: AWS, Microsoft Azure, Oracle;
- dynamiczne polityki dla sieci SDN: Cisco Application Centric Infrastructure (ACI)™, Nuage Networks VSP, VMware NSX;
- reagowanie na incydenty dotyczące bezpieczeństwa i zarządzanie usługami informatycznymi (ITSM): ServiceNow, Webhook;
- kanały informacji o zagrożeniach: AWS Guard Duty;
- automatyzacja: AWS Lambda, FortiClient EMS Quarantine;
- pojedyncze logowanie (SSO) i tożsamość: Microsoft Active Directory, Radius;
- powszechnie znane zagrożenia dla punktów końcowych: FortiClient EMS.
Konektory Fabric Connector są dostępne bezpłatnie dla wspólnych klientów Fortinet i wymienionych partnerów programu Fabric-Ready w ramach najnowszej wersji systemu FortiOS 6.0.