Andrzej Bargiel kolejnym bohaterem kampanii National Geographic – „Wielkie małe historie” (wideo)
Andrzej Bargiel, polski skialpinista i himalaista, a także pierwszy człowiek, który zjechał ze szczytu K2 na nartach, dołączył do grona bohaterów kampanii National Geographic – “Wielkie małe historie”. Twórcy cyklu w krótkich formach filmowych prezentują widzom sylwetki Polaków, którzy dokonali przełomu w swoich dziedzinach. Premiera materiału odbędzie się już 21 grudnia na antenie oraz na kanale YouTube stacji.
National Geographic od lat towarzyszy sportowcom, naukowcom i pasjonatom ze świata, ukazując ogromny wysiłek, jaki wkładają w przekraczanie kolejnych barier.
W kampanii „Wielkie małe historie” stacja pragnie skupić się na osiągnięciach Polaków. Bohaterami cyklu są nasi rodacy, często żyjący “tuż za rogiem”, których małNational Geographic od lat towarzyszy sportowcom, naukowcom i pasjonatom ze świata, ukazując ogromny wysiłek, jaki wkładają w przekraczanie kolejnych barier.
W kampanii „Wielkie małe historie” stacja pragnie skupić się na osiągnięciach Polaków. Bohaterami cyklu są nasi rodacy, często żyjący “tuż za rogiem”, których małe, lokalne działania stały się wielkimi i zaczęły wytyczać nowe kierunki na globalną skalę.
21 grudnia br. premierę będzie miała czwarta odsłona “Wielkich małych historii”, której twarzą będzie polski skialpinista, biegacz wysokogórski i himalaista – Andrzej Bargiel. Ten 34-latek jest pierwszą osobą na świecie, której udało się zjechać z takich szczytów jak: Broad Peak i K2. W materiale nakręconym przez National Geographic Bargiel opowiedział o początkach jego ekstremalnych wyczynów, a także o miłości do Tatr.
– Tatry, choć nie są najwyższym pasmem górskim, kryją w sobie wyjątkowe na skalę świata piękno. To w tym miejscu odnalazłem prawdziwy spokój – powiedział Andrzej Bargiel, wspominając swoje dorastanie na Podhalu.
– Czuję się wyróżniony zaproszeniem do cyklu „Wielkie małe historie”. Chciałbym pokazać, że jeśli w coś wierzymy i jesteśmy konsekwentni w działaniu, możemy dotrzeć do miejsc, o których nie śniliśmy – dodaje bohater „Wielkich małych historii”.
„Wielką małą historię” z Andrzejem Bargielem zobaczysz po kliknięciu w link: „Jeżeli robisz trudne rzeczy, NIE MA OSÓB, które powiedzą ci, jak to robić” | Andrzej Bargiel, skialpinista – YouTube
W poprzednich odcinkach cyklu „Wielkie małe historie” wystąpili: astrobiolożka Agata Kołodziejczyk, która pod Tarnowem w Małopolsce prowadzi centrum szkoleń dla przyszłych astronautów, nurek wrakowy i fotograf Tomasz Stachura szukający cennych artefaktów historycznych Bałtyku, a także fizyczka Olga Malinkiewicz – wynalazczyni ogniw perowskiowych, które zrewolucjonizowały branżę fotowoltaiczną.
Premiera filmu o Andrzeju Bargielu już 21 grudnia na antenie National Geographic. Wszystkich bohaterów „Wielkich małych historii” poznajemy zarówno na antenie w formie 1-minutowych zapowiedzi, jak i szerszych materiałów 3-minutowych publikowanych na kanale YouTube
Bohaterowie i bohaterki „Wielkich małych historii”:
dr Agata Kołodziejczyk — nazywana „jedną z najpotężniejszych kobiet w polskiej nauce”. Zajmuje się m.in. organizacją analogowych symulacji misji kosmicznych, szkoleń dla przyszłych turystów kosmicznych i astronautów komercyjnych. Jako pierwsza Polka związała się z Advanced Concepts Team Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Tomasz Stachura — jeden z najbardziej aktywnych nurków wrakowych na Morzu Bałtyckim. Specjalizuje się w podwodnej fotografii wraków na dużej głębokości. Wykonał tysiące podwodnych zdjęć bałtyckich wraków oraz wiele fotografii jaskiń na różnych kontynentach.
Olga Malinkiewicz — media piszą o niej: „Pani od słońca”. Jest fizyczką i wynalazczynią taniej metody wytwarzania drukowanych ogniw słonecznych na bazie perowskitów. Jej ogniwa są ultracienkie, elastyczne, częściowo transparentne i, co szczególnie ważne, wydajne nawet przy nieoptymalnym świetle.
Andrzej Bargiel — jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpiniźmie, trzecim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus. W 2015 r. jako pierwszy człowiek na świecie zjechał z osławionego szczytu Broad Peak. Największą sławę jednak przyniósł mu zjazd z K2 w 2018 r.
National Geographic skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Poprzez pasjonujące dokumenty i reportaże oraz programy rozrywkowe wzbogaca naszą wiedzę o otaczającym świecie. National Geographic angażuje i stawia wyzwania, by poznać głębiej, na nowo. Dzięki współpracy z Towarzystwem National Geographic, znanymi na całym świecie badaczami oraz fotografowani, nasze programy są interesujące, wiarygodne, pokazują zapierające dech w piersiach ujęcia i pozostają na długo w pamięci. National Geographic oferuje dostęp do unikalnych ludzi, miejsc i zdarzeń na całym świecie. Pokazuje i przybliża świat poprzez programy dotyczące różnych dziedzin naszego życia: naukę i technikę, historię oraz psychologię. Programy na antenie National Geographic to mądra, oparta na faktach rozrywka. Pokazujemy prawdziwe historie, wielkie przedsięwzięcia i wyjątkowe odkrycia.
Więcej informacji na witrynie: www.natgeotv.com/pl.