MediaWAŻNE

BCAST i UPLINK łączą siły!

2 października w Warszawie polska firma BCAST podpisała z niemieckim liderem rynku radiodyfuzyjnego, firmą UPLINK, porozumienie o współpracy. Na jego mocy możliwy będzie transfer wiedzy, rozwiązań i doświadczenia pomiędzy przedsiębiorstwami w zakresie regulacji rynku, a także wspólne działania mające na celu rozwój i wdrażanie projektów z obszaru radia FM i DAB+, DVB-T i przemysłowego Internetu Rzeczy.

 

 

BCAST to największy alternatywny operator radiodyfuzyjny w Polsce, który oprócz rozwijania swojego portfolio emisji FM i DVB-T skupia się także na wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań technologicznych, tj. radio cyfrowe w autorskim modelu Radio-as-a-Service oraz Industrial IoT oparte o LoRaWAN. UPLINK natomiast jest firmą, która nie tylko odegrała znaczącą rolę w przełamaniu monopolu na rodzimym rynku FM, ale też jest obecnie jego liderem. Umowa o współpracy podpisana została przez CEO obu przedsiębiorstw, Macieja Lipińskiego i Michaela Radomskiego.

Zarówno BCAST jak i UPLINK to młode, innowacyjne firmy, aktywnie zaangażowane w przełamywanie monopolu na rodzimych rynkach. Dzięki nawiązaniu bliskiej współpracy chcemy wymieniać się nabytymi doświadczeniami oraz wspierać się w procesie tworzenia i wdrażania nowych technologiimówi Michael Radomski, CEO UPLINK.

W BCAST posiadamy własne rozwiązania DAB+ dla nadawców oraz systemy Industrial IoT oparte na stworzonych w naszym dziale R&D bramkach i sensorach. Wraz z UPLINK chcielibyśmy wdrożyć nasze pomysły również na rynku niemieckimmówi Maciej Lipiński z BCAST.Ponadto, UPLINK posiada ważne doświadczenie w liberalizacji niemieckiego rynku radiodyfuzyjnego, które chcielibyśmy wykorzystać w Polsce, gdzie proces ten jest jeszcze w początkowej, ale niezwykle ważnej fazie, czyli tworzenia założeń technicznych i finansowych umożliwiających wykorzystanie obiektów operatora zasiedziałego  – dodaje.

Współpraca pomiędzy obiema firmami została ogłoszona podczas 2. Konferencji Gospodarczej NRW-Polska 2018: Wspólnie dla przyszłości i innowacji. Podczas niej politycy i przedsiębiorcy dyskutowali o możliwościach rozwoju potencjału przemysłowego i gospodarczego swoich regionów, a także korzyściach płynących z digitalizacji. Przy składaniu podpisów na umowie obecny był sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Przemysłu i Cyfryzacji w Nadreni Północnej-Westfalii, Christoph Dammermann oraz Marcin Ociepa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *