Technologia - Promocje

Bolt trzykrotnie powiększa flotę hulajnóg, jednocześnie zmniejszając liczbę wypadków o 33%

W 2021 roku Bolt, największy operator hulajnóg elektrycznych w Europie, odnotował w Polsce aż o 33% mniej wypadków w porównaniu do roku poprzedniego, przy trzykrotnym wzroście liczby przejazdów hulajnogami. To efekt nieustannych działań edukacyjnych i wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych na rzecz zwiększania bezpieczeństwa. Teraz Bolt startuje z ogólnopolską kampanią informacyjną, pod honorowym patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      W ostatnim roku Bolt podjął liczne działania, mające na celu podnoszenie bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych. W ich efekcie, operator hulajnóg w ponad 40 polskich miastach, odnotował aż o 33% mniej wypadków w porównaniu do roku poprzedniego, przy trzykrotnym wzroście liczby przejazdów hulajnogami. Co więcej, w pierwszej połowie 2022 roku firma odnotowała już w Polsce o 31% mniej wypadków, niż w analogicznym okresie 2020 roku, przy trzykrotnym wzroście przejazdów hulajnogami.

      – Na temat bezpieczeństwa staramy się patrzeć z wielu perspektyw. Rozwiązania technologiczne czy też regularne serwisowanie sprzętu same w sobie niewiele zdziałają, jeśli nie będziemy współpracować z miastami w celu identyfikacji obszarów ryzyka. Kolejnym wymiarem rozmowy o bezpieczeństwie jest podnoszenie świadomości klientów na temat prawidłowych i niebezpiecznych zachowań. Dla wielu osób hulajnogi to nowość, dlatego chcemy budować zrozumienie zasad bezpiecznego i zgodnego z przepisami korzystania z nich poprzez różnorodne i nieszablonowe działania informacyjnemówi Valerii Romanov, Country Manager Bolt Rentals w Polsce.

      Teraz Bolt startuje z ogólnopolską kampanią informacyjną. Jej celem jest budowanie świadomości użytkowników na temat bezpiecznej jazdy hulajnogą elektryczną oraz przypomnienie podstawowych zasad. Honorowy patronat nad kampanią objęła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

      W kampanii wykorzystane zostały postacie motocyklistów, którzy w przewrotny sposób namawiają użytkowników do przestrzegania zasad bezpiecznej jazdy: nie jeżdżenia po alkoholu, noszenia kasku czy też poprawnego parkowania. Nietypowe wizualizacje będzie można zobaczyć w ponad 20 lokalizacjach w Warszawie oraz w kanałach internetowych.

      Działania na rzecz bezpiecznej jazdy hulajnogami elektrycznymi

      Oprócz regularnego serwisowania sprzętu czy też prowadzonych regularnie w miastach szkoleń z zasad bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy, regularnie prowadzone są także działania informacyjne w aplikacji i mediach społecznościowych.

      W kwietniu br. Bolt rozpoczął test nowego rozwiązania, polegającego na weryfikacji zdjęć zaparkowanej hulajnogi w oparciu o działanie sztucznej inteligencji (AI). Rozwiązanie to działa aktualnie już w 9 miastach. Od połowy 2021 roku firma testuje również w Polsce weryfikację poznawczą, która ma określić czy użytkownik jest trzeźwy i może prowadzić hulajnogę. Teraz to narzędzie udostępnione zostało na większą skalę.

      Zasady bezpiecznej jazdy

      Korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:

      jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,

      jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,

      niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,

      niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,

      korzystania z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby

      korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie.

      Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji:

      Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach.

      W przypadku jeśli nie ma takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.

      Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m.

      Pełna wersja raportu nt. Bezpieczeństwa w Bolt znajduje się tutaj.

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *