Zapowiedzi TV

Dzień Planetoid na satelitach SES

Już jutro, 30 czerwca planetoidy przejdą do historii jako temat pierwszej globalnej 24‑godzinnej transmisji na żywo, poświęconej przestrzeni kosmicznej oraz roli asteroid w naszym Układzie Słonecznym. Asteroid Day LIVE to pierwsza 24-godzinna transmisja prowadzona na żywo z nowego studia Broadcasting Centre Europe na kanale RTL City z Luksemburga.
 
Program, wyprodukowany w ramach Dnia Planetoid i sponsorowany przez firmę OHB, Broadcasting Centre Europe oraz rząd Luksemburga, będzie transmitowany na całym świecie za pośrednictwem satelitów należących do SES. W Polsce transmisja będzie dostępna za pośrednictwem satelity ASTRA 19,2°E.
Transmisję na żywo poprowadzi profesor Brian Cox, wybitny brytyjski fizyk, autor i komentator BBC. Jego rozmówcami będą sławni astronauci, eksperci naukowi, specjaliści z zakresu technologii i planetologii z różnych zakątków świata.
Światowy dzień edukacji na temat planetoid
Międzynarodowy Dzień Planetoid został oficjalnie zatwierdzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2016 roku jako „światowy dzień edukacji mający na celu podnoszenie świadomości na temat planetoid”. W tym roku Dzień Planetoid wsparły trzy agencje kosmiczne – europejska, japońska i amerykańska.
Inicjatywę wsparło także wiele firm i partnerów medialnych, w tym kanał Discovery Channel, który tworzy własny program poświęcony asteroidom. Emisję programu zaplanowano na 30 czerwca. Te dwie specjalne transmisje uzupełniają ponad 700 wydarzeń w 190 krajach, jakie odbędą się w Dniu Planetoid.
– W SES doceniamy wartość technologii, która stanowi narzędzie umożliwiające nam poprawę warunków, a nawet ratowanieludzkiego życia na całym świecie podkreślił Ruy Pinto, zastępca Dyrektora ds. Technologii. Jesteśmy dumni, że sponsorujemy tę globalną kampanię mającą na celu propagowanie wiedzy na temat planetoid, zagrożeń powiązanych z ryzykiem ich kolizji, zasobów, które mogą one kiedyś zapewnić, oraz wiedzy o tym, co możemy zrobić, by zadbać o dostępność możliwie jak najlepszej technologii do ochrony naszej planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *