El. Ligi Europy: Lech Poznań – Genk w TVP
Piłkarze Lecha Poznań są już pewni uczestnictwa w fazie ligowej europejskich pucharów. Najbliższe dni zadecydują jednak, czy trafią do Ligi Europy, czy do Ligi Konferencji. O miejsce w bardziej prestiżowych rozgrywkach mistrz Polski zagra z belgijskim Genk.
Wszystkie cztery polskie kluby pozostają w walce o awans do fazy ligowej europejskich pucharów. A przed nami jeszcze tylko ostatnia, czwarta runda eliminacji. Lech Poznań ma wciąż szansę na Ligę Europy. By się w niej znaleźć musi pokonać jednak Genk.
Do rywalizacji drużyna ze stolicy Wielkopolski będzie mogła przystąpić bez myślenia o innych starciach. Mecz PKO BP Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa, który w teorii wypadłby między dwoma starciami z belgijską ekipą, został przełożony. Najbliższe dni obie drużyny poświęcą więc wyłącznie arenie międzynarodowej.
Lech jako mistrz Polski tegoroczną grę w europejskich pucharach rozpoczął od eliminacji Ligi Mistrzów. W drugiej rundzie pewnie wyeliminował islandzki Breidablik, wygrywając 7:1 u siebie i 1:0 na wyjeździe. W trzeciej rundzie za silna okazała się serbska Crvena zvezda Belgrad. Lech przegrał 1:3 przy Bułgarskiej. Remis 1:1 na wyjeździe sprawił, że odpadł z walki o Champions League.
Jest jednak już pewny miejsca w fazie ligowej. A najbliższy dwumecz rozstrzygnie tylko, czy zagra w Lidze Europy, czy Lidze Konferencji. W boju o awans do fazy ligowej Ligi Europy Kolejorza czeka następne wymagające zadanie, jakim będzie Genk. To trzeci zespół poprzedniego sezonu ligi belgijskiej.
Pierwszy mecz Lecha Poznań w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy zaplanowano na czwartek 21 sierpnia o godzinie 20:30.
El. Ligi Europy 2025/26, mecz 4. rundy: Lech Poznań – Genk. Szczegóły transmisji
Kiedy mecz: 21 sierpnia (czwartek), godzina 20:30
Gdzie oglądać: od 19:40 w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV
Kto skomentuje: Mateusz Borek, Grzegorz Mielcarski
Prowadzący studio: Patryk Ganiek
Reporter: Hubert Bugaj
źródło. TVP Sport
foto. kkslech.com
