Internet & Gry - Reklama

F-Secure Radar z nagrodą „Security Solutions 2019”

Firma F-Secure otrzymała wyróżnienie „Professional User Rating: Security Solutions 2019 (PUR-S)” w kategorii zarządzania podatnościami (ang. Vulnerability Management), przyznawane przez niemiecką firmę badawczo-analityczną Techconsult. Nagrodzono nim skaner systemów informatycznych F-Secure Radar, który wyszukuje i zarządza zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi lukami w zabezpieczeniach.

 

Zestawienie oparto na badaniu ankietowym przeprowadzonym przez Techconsult wśród ponad 2000 firm. Analizowane były rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT oferowane przez ok. 160 dostawców działających na rynku niemieckim. Oceniono je w 14 kategoriach i według ponad 60 kryteriów.

F-Secure Radar znalazł się na drugim miejscu w kategorii funkcjonalności rozwiązania i lojalności względem producenta oraz na trzeciej pozycji, jeśli chodzi o przystępność dla użytkownika i lojalność wobec produktumówi Marco Becket, analityk rynku IT w Techconsult.

F-Secure Radar automatycznie identyfikuje podatności i określa ich ryzyko biznesowe. Wykorzystuje połączenie wiedzy pentesterów[1] z możliwościami sztucznej inteligencji. Umożliwia to szybkie i płynne zarządzanie lukami w zabezpieczeniach procesów biznesowych, aplikacji, systemów czy oprogramowania.

– Większość rozwiązań z zakresu zarządzania podatnościami ogranicza się do wewnętrznej sieci użytkownika. F-Secure Radar pozwala organizacjom identyfikować i kontrolować luki w zabezpieczeniach sieci lokalnej, ale także oceniać bezpieczeństwo systemów zewnętrznych. Pomaga również w określeniu priorytetu konkretnej podatności w kontekście rzeczywistego zagrożenia biznesowego. Potencjalnie niegroźna  luka w ważnym serwerze otrzyma wyższy priorytet niż  bardziej niebezpieczna podatność dotycząca nieużywanego laptopa wskazuje Teemu Myllykangas, dyrektor ds. rozwiązania Radar w F-Secure.

Wyróżnienie Techconsult to kolejne w tym roku, po dwóch nagrodach AV-TEST, uznanie rozwiązań F-Secure z zakresu cyberbezpieczeństwa firm i użytkowników końcowych.

[1] Etyczni hakerzy, którzy na zlecenie klienta przeprowadzają tzw. testy penetracyjne, czyli kontrolowane ataki i próby zdalnego lub fizycznego włamania do systemu w celu wykazania braków w zabezpieczeniach. Następnie prezentowany jest raport z tego, co udało się osiągnąć i opracowywany wraz z klientem sposób poprawienia poziomu zabezpieczeń w firmie lub instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *