FlyMobile MVNO NW: nowy pomysł na wirtualną telefonię komórkową
Fundacja Nasza Wizja uruchomiła nową usługą, zaprojektowaną z myślą o operatorach, którzy chcieliby szybko, wygodnie i w prosty sposób rozpocząć świadczenie usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej. Projekt FlyMobile MVNO NW skierowany jest do podmiotów, które chcą zostać MVNO (operatorem wirtualnym), ale zależy im na maksymalnej przejrzystości oferty, wysokiej elastyczności w zakresie tworzenia usług dla klienta końcowego oraz jasnych zasadach rozliczeń.
Nasza Wizja jest fundacją, współpracującą z operatorami telekomunikacyjnymi o profilu MŚP i skupiająca się na popularyzowaniu nowoczesnych usług telekomunikacyjnych takich jak telefonia komórkowa w tym segmencie oraz wspieraniu operatorów w codziennym funkcjonowaniu (np. poprzez zapewnienie im dostępu do aktualnej wiedzy z branży telekomunikacyjnej, nowoczesnych rozwiązań oraz oferowanie najwyższej jakości usług w konkurencyjnych cenach). Reprezentowanie wszystkich zrzeszonych w fundacji podmiotów w negocjacjach z Partnerami pozwala na uzyskiwanie stawek i warunków zarezerwowanych dla dużych graczy rynkowych.
FlyMobile MVNO NW to najnowsza usługa w portfolio Naszej Wizji – jej ideą jest zapewnienie operatorom możliwości uruchomienia usług telefonii mobilnej w swojej firmie pod własnym brandem lub z wykorzystaniem marki stworzonej przez Fundację z pełnym rozliczeniem hurtowym. Dzięki temu każda firma może w prosty sposób zostać operatorem telefonii komórkowej, bez konieczności budowania odpowiedniej infrastruktury i zaplecza technologicznego – bazując na infrastrukturze należącej do innego operatora (w tym przypadku partnerem technologicznym jest firma Polkomtel).
Oferta fundacji Nasza Wizja wyróżnia się kilkoma unikalnymi rozwiązaniami, które czynią ją szczególnie atrakcyjną dla firm planujących rozpoczęcie działalności jako operator wirtualny.
Owymi cechami są:
1. Wykluczenie umów trójstronnych (stronami umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych są wyłącznie Operator oraz jego klienci).
2. Możliwość uruchomienia własnego identyfikatora SPN (Service Provider Name) – dzięki temu na wyświetlaczu telefonu może pojawić się wyłącznie nazwa operatora wirtualnego (a nie tego, na którego infrastrukturze fizycznej bazuje usługa).
3. Swoboda Operatora w zakresie ustalania cennika usług (co daje mu np. możliwość dowolnego łączenia usługi z innymi posiadanymi w ofercie).
4. Pełna swoboda co do stopnia niezależności usługi – Operator może uruchomić:
a. w pełni niezależną usługę, z własnym Biurem Obsługi Klienta, szatą graficzną i identyfikatorem SPN,
b. usługę bazującą na ogólnym identyfikatorze FlyMobile, ale z własną oprawą graficzną,
c. usługę w 100% przygotowaną przez FlyMobile (ze wspólnym BOK-iem, oprawą graficzną, stroną www oraz wspólnymi działaniami marketingowymi).
5. Oddanie Operatorowi do dyspozycji platformy zawierającej w sobie połączenie z PLI CBD i służącej do aktywacji produktów GSM, monitorowania stanu wykorzystania usług przez abonentów, dokonywania zmian na istniejących produktach (np. gdy klient zadzwoni by uruchomić usługę, czy doładować konto pakietem Internetu).
6. Udostępnienie Operatorom wzorów dokumentów niezbędnych do samodzielnej sprzedaży usługi, a także aktualizowanie tych dokumentów oraz pełne wsparcie na każdym etapie współpracy.
„Nasza oferta dość zasadniczo różni się od tego, co w segmencie usług MVNO do tej pory było dostępne na polskim rynku. Usługa skonstruowana jest tak, by każdy uczestnik projektu był samodzielnym, niezależnym operatorem MVNO – użytkownicy, których pozyska pozostają jego klientami, co upraszcza procedury np. w razie przyszłej sprzedaży sieci innemu podmiotowi. Operator rozliczany jest za globalny ruch całej puli swoich numerów na zasadzie interconnect, sam może wybrać które z oferowanych przez nas pakietów wdroży w swojej sieci i to on ustala wszystkie warunki i ceny. Decydując się na współpracę z fundacją staje się samodzielnym i niezależnym operatorem usług mobilnych i ma do dyspozycji własną pulę numerów” – wyjaśnia Krzysztof Czaja – Prezes Fundacji.
„Projekt ten jest inicjatywą mającą na celu wsparcie lokalnego biznesu Operatora, bez kompromisu w postaci przekazywania najcenniejszego – danych i zachowań abonenta. Dzięki tej usłudze Operatorzy mogą świadczyć swoim klientom zintegrowany koszyk usług, nie tracąc na jakości. Globalny zasięg, od lokalnego dostawcy, który budował zaufanie swoich klientów przez wiele lat – naszym zdaniem taka oferta postrzegana będzie przez klientów jako niezwykle atrakcyjna” – dodaje Ola Najdychor – Menedżer Projektu.
Ideą projektu jest stworzenie ogólnopolskiej marki, z której każdy uczestnik projektu może korzystać, co daje możliwość konkurowania z największymi ogólnopolskimi operatorami telekomunikacyjnymi – i to konkurowania skutecznego, m.in. dzięki wsparciu fundacji Nasza Wizja, której eksperci służą operatorom wsparciem i pomocą na każdym etapie procesu zaczynając od aspektów prawnych, marketingowych, know-how na doradztwie sprzedażowym w oparciu o lokalny rynek kończąc. Co istotne, do skorzystania z usługi FlyMobile MVNO NW nie jest niezbędne zostanie członkiem fundacji Nasza Wizja.
Warto też odnotować, iż usługa została już doceniona przez branżowych ekspertów – decyzją Kapituły Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej w 2017 roku została uhonorowana nagrodą „Kike Innowator”.
„Przejrzystość i elastyczność – te cechy były dla nas najbardziej pożądane podczas poszukiwania podmiotu, który wsparłby nasze działania w czasie wdrażania usługi wirtualnego operatora GSM. Na tle rynku oferta FlyMobile MVNO NW wygląda znakomicie. Zapewnia nam ona wszystko, co niezbędne do sprawnego i profesjonalnego uruchomienia własnej wirtualnej sieci komórkowej, jednocześnie pozwalając na skomponowanie usług dokładnie wedle naszych założeń” – komentuje Arkadiusz Koćma, właściciel GIGAinternet ze Skały oraz Członek Komisji Rewizyjnej KIKE.
Więcej informacji o usłudze znaleźć można na stronach: http://flymobile.pl oraz https://ispforum.pl/index.php?topic=19899.0 (dostęp dla zalogowanych użytkowników forum ISP).