DVB-TMediaRadioZapowiedzi TV

Jasna Góra: uroczystości ku czci NMP Królowej Polski w Radio Maryja i Telewizji Trwam

Na Jasnej Górze odbędą się dziś uroczystości ku czci Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, głównej patronki naszego kraju. Transmisję z Mszy św. o godz. 11.00 przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      Eucharystia sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi również homilię.
      Podczas Mszy św. odnowiony zostanie Milenijny Akt Oddania Matce Bożej. Tegoroczne uroczystości w sposób szczególny wpisują się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Już wczoraj w jasnogórskim arsenale została otwarta specjalna wystawa „Tu zawsze byliśmy wolni. Jasnej Góry droga do Niepodległości 1882-1918”.

      O. Marian Waligóra OSPPE, przeor Jasnej Góry, w wywiadzie dla Biura Prasowego Jasnej Góry podkreślił, że ekspozycja przypomina wkład sanktuarium w wydarzenia związane z walką o wolność naszej Ojczyzny.

      – Przypomina nam, że Polacy, którzy walczyli o wolność tej ziemi, przychodzili tutaj na Jasną Górę szukać duchowego wsparcia, modlić się, a potem, po 1918 roku, dziękować za to wydarzenie – że po tylu latach możemy powiedzieć, że faktycznie jesteśmy wolni, nie tylko w wymiarze wewnętrznym, ale też w tym wymiarze zewnętrznym. Jak patrzymy na te pamiątki, niektóre nas wzruszają. Szczególnie ta biżuteria związana z czasami zaborów i z tą walką o wolność, przypomina nam o tym, jak bardzo Polacy nie tylko walczyli, ale też utożsamiali się z losami swojej Ojczyznywskazał przeor Jasnej Góry.

      Wśród eksponatów znajdujących się na jasnogórskiej wystawie są m.in. fotogramy z jasnogórskiego archiwum, biżuteria patriotyczna, ryngrafy, a także pamiątki po zesłańcach Sybiru i więźniach niemieckich obozów koncentracyjnych.

      Transmisję z Mszy św. o godz. 11.00 przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *