Jesień na kanale Animal Planet
We wrześniu kanał przygotował aż dwie nowości. Pierwsza to program „Zielony patrol z Luizjany”, który przybliży codzienność pracowników Departamentu Przyrody i Rybołówstwa w Luizjanie. Każdego dnia egzekwują prawo, chronią zasoby naturalne stanu i troszczą się o jeden z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych regionów na świecie.
Biorąc pod uwagę, że mowa o ogromnym, włochatym stworzeniu, znalezienie dowodów na istnienie Wielkiej Stopy było tak prawdopodobne, jak dowiedzenie, że w Szkocji pływa potwór z Loch Ness. Nie powstrzymuje to jednak kolejnych śmiałków przed próbami, a druga wrześniowa premiera – „Sladami Wielkiej Stopy” – jest tego najlepszym dowodem. W nowej serii grupa ludzi łączy siły i szuka Wielkiej Stopy, a właściwie Sasquatcha – jak nazywają go bywalcy lasów w stanie Oregon, gdzie rozpoczyna się wyprawa. Na jej czele stoi popularny aktor amerykański Bryce Johnson („Asy z klasy”) oraz twórca podcastu „Bigfoot Collectors Club”. Towarzyszą mu: prymatolog Mireya Mayor, emerytowany sierżant Russell Acord oraz prezenter i autor bestsellerów Ronny LeBlanc.
Kilka tygodni później – w październiku – Animal Planet zaprosi widzów w podróż z dreszczykiem – „Na tropie legendarnych potworów”. Każdy odcinek to nowe polowanie na kolejnego sławnego potwora, którego historia z jednej strony jest baśniowa, a z drugiej jednak bardzo prawdopodobna. „Na tropie legendarnych potworów” to najnowsze informacje, ostatnie dowody, śledztwa, relacje osób, które przeżyły bliskie spotkania z koszmarnymi bestiami, a także nowatorskie teorie rzucające nowe światło na temat ich pochodzenia. Od DNA Wielkiej Stopy, poprzez biblijne wskazówki dotyczące tożsamości Mothmana po naukowe wyjaśnienia, w jaki sposób potwór z Loch Ness może podróżować w czasie!
Tegoroczny listopad będzie miesiącem poświęconym tematyce zagrożeń i ochrony środowiska. W jego ramach kanał zaprasza aż na trzy premierowe produkcje, z których jako pierwszy pojawi się na ekranie „Chasing Ocean Giants”. W ośmiu odcinkach odkrywca i filmowiec, Patrick Dykstra, uda się w różne części świata, podążając śladem największych i najbardziej nieuchwytnych oceanicznych gigantów. Od arktycznych walów grenlandzkich walczących z orkami w Rosji, poprzez rekiny giganty w okolicach Panamy, humbaki (długopłetwiec oceaniczny) w Kolumbii po kaszaloty żerujące w głębinach wód Dominikany. Za każdym razem najbliżej jak tylko się da.
Kolejna produkcja z pewnością posłuży ku przestrodze. „Krótka historia plastiku” to brutalne spojrzenie na wywołany przez człowieka globalny kryzys ekologiczny, związany z zanieczyszczeniami tworzywami sztucznymi oraz jego ogólnoświatowym wpływem na zdrowie naszej planety i ludzi ją zamieszkujących. Dokument jest także wskazówką dla wszystkich – jednostek, małych firm i dużych korporacji, państw – co można zrobić, aby zapobiec eskalacji problemu.
Nowości miesiąca poświęconego świadomości ochrony środowiska zamknie produkcja „Ocalić orangutany”, ukazująca kulisy walki weterynarzy i ekologów o uratowanie orangutanów na Borneo. Uzbrojony w kamerę operator archiwizuje ich walkę; podgląda jak wyciągają małpy ze zniszczonej dżungli, udzielają zwierzętom pomocy medycznej w nagłych wypadkach, rehabilitują i wypuszczają najzdrowsze okazy na wolność. Dokument nie jest jedynie dowodem ich poświęcenia, to przede wszystkim historia tego, jak jeden z naszych najbliższych krewnych został zepchnięty na skraj wymarcia. „Ocalić orangutany” patrzy w przyszłość i stawia bardzo ważne pytanie: czy jest jeszcze nadzieja na uratowanie tego gatunku?