Jesienią Nowa TV stawia na seriale dokumentalne
Od listopada na antenie telewizji Nowa TV dominować będą filmy i seriale dokumentalne. Zmienia się także strategia stacji w zakresie dystrybucji oferty newsowo-publicystycznej – część programów pozostaje na antenie a część jest przenoszona do Internetu.
Od listopada w ramówce Nowej TV miejsce „Mody na sukces” zajmie popularny serial dokumentalny „Wojny magazynowe”, który pokazuje, jak można zyskać majątek lub wiele stracić, licytując przysłowiowego kota w worku, czyli zawartość zamkniętego schowka magazynowego.
– „Moda na sukces” wprowadzona została na antenę Nowej TV z myślą o szerokim kręgu odbiorców naziemnej platformy cyfrowej. Jednak MUX-8 po roku funkcjonowania nadal nie gwarantuje dostatecznego zasięgu, w związku z czym struktura widzów jest inna niż zakładaliśmy. W miejsce „Mody na sukces” proponujemy więc od listopada serial „Wojny Magazynowe”, który powinien lepiej odpowiadać oczekiwaniom widzów Nowej TV – mówi Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny pionu telewizyjnego w Grupie ZPR Media.
W sobotnie popołudnia Nowa TV emitować będzie maratony serii „Akcja renowacja”, w której można zobaczyć, w jaki sposób przywracane są do życia stare, kultowe przedmioty. W poniedziałki Nowa TV zaprasza na premierowe dokumenty o tematyce katastroficznej – po godz. 22.00 oglądać będzie można serial „Ewakuacja Ziemi”, pokazujący różne scenariusze katastrofy globalnej, a po 23.00 – serial „UFO, odtajnione akta”, ujawniający zawartość ściśle tajnych rządowych dokumentów, dotyczących niezidentyfikowanych obiektów latających. W środy między 20.00 z 22.00 emitowane będą dokumenty medyczne, m.in. „Skalpel w brzuchu” (o błędach chirurgów), „Wielka waga, wielka miłość” (o parze, która wspólnie walczy z otyłością), „Uzależnieni od jedzenia”, „Najgrubszy człowiek świata”.
Nowa TV zmienia także strategię dystrybucji swojej oferty newsowo-publicystycznej a newsroom telewizyjny rozszerza kompetencje o produkcję wideokontentu.
– Stawiamy na serwis informacyjny „24 godziny”, który od początku istnienia tworzony jest tak, aby dostarczać wartościowych treści newsowych zarówno widzom, jak i internautom. Program jest codziennie transmitowany nie tylko na antenie, ale także na Facebooku, gdzie stanowi premium content. Niektóre materiały „24 godzin” dystrybuowane w sieci osiągają powyżej 10 mln wyświetleń, co dowodzi wielkiego potencjału udostępnianych przez nas treści – wyjaśnia Ewa Latkowska.
Część programów publicystycznych pozostaje na antenie a część przenoszona jest do Internetu. W dotychczasowej formie pozostają programy Sławomira Jastrzębowskiego „Więc jak” oraz Adama Federa „Federacja”. Widzowie nadal będą mogli oglądać także „Super Temat”, ale częstotliwość jego emisji będzie uzależniona od wydarzeń, w których wspólne interwencje podejmować będą dziennikarze „Super Expressu” i Nowej TV.
– Obecnie intensywnie pracujemy nad stworzeniem nowych formuł dla pozostałych programów, a także nad zbudowaniem ciekawej i kompleksowej oferty newsowo-publicystycznej skierowanej do internautów – dodaje Ewa Latkowska.