Technologia - Promocje

Laserowe kino domowe, czyli jak przetrwać zimę z projektorami Optoma

Przed nami chłodne dni i długie, ciemne wieczory. Mimo warunków, które zachęcają do tego, by zostać w domu, nie trzeba rezygnować z oglądania filmów na wielkim ekranie. Aby jednak zapewnić sobie seans w prawdziwie kinowej jakości potrzebny jest odpowiedni projektor.

 

Laser – dobry wybór dla kinomana

Coraz więcej dostępnych na rynku projektorów korzysta z technologii laserowej. Takie urządzenia są doskonałym rozwiązaniem dla kinomaniaków, którym zależy na jak najwyższej jakości wyświetlanego obrazu. Wysoka jasność, głęboka czerń, wierna reprodukcja barw – dzięki laserowi naprawdę widać różnicę, i to nawet w najmniejszych szczegółach.

HD146X i HZ40HDR – kino w domu dla każdego

Z marzenia o kinie w domowym zaciszu nie trzeba rezygnować nawet przy ograniczonym budżecie. Optoma HD146X to przystępne cenowo urządzenie wyposażone w laser o jasności 3600 lumenów, które obsługuje rozdzielczość FullHD (1080p). To sprawia, że duży (300 cali) wyraźny obraz można oglądać nawet w świetle dziennym.

Jeszcze bardziej wymagającym widzom do gustu przypadnie model HZ40HDR, który jest kompatybilny ze standardem HDR (głębsze i żywsze kolory) i posiada dwa wejścia HDMI. Dzięki nim możliwe jest podłączenie projektora zarówno do zewnętrznego źródła obrazu, np. odtwarzacza płyt Blu-Ray, jak i do soundbara lub innego zestawu dźwiękowego.

UHZ66 – bez kompromisów

Jasność 4000 lumenów, rozdzielczość 4K, wsparcie HDR i HLG, port HDMI eARC, możliwość projekcji w pionie – wszystko to w kompaktowym modelu UHZ66. Jest on propozycją dla tych, którzy w kwestiach kina domowego nie chcą iść na żadne kompromisy.

Ostry jak brzytwa obraz to jednak nie wszystko. Do świata ulubionego filmu przy pomocy projektora laserowego można przenieść się dosłownie po naciśnięciu przycisku „Power”. Każde ze wspomnianych modeli nie musi się rozgrzewać tak, jak urządzenia z klasyczną lampą. Po kilku sekundach można znaleźć się już w samym środku akcji.

Sala kinowa we własnym M

Nie każdy dysponuje osobnym pomieszczeniem, które może na stałe zamienić się w domową salę kinową. Najczęściej po seansie pokój, w którym oglądaliśmy film, na powrót staje się salonem lub sypialnią.

Rozważając zakup projektora z myślą o oglądaniu filmów, warto zwracać uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, ale również na wymiary samego urządzenia oraz możliwości jego instalacji. Istotną kwestią jest także odległość, z jakiej projektor może wyświetlać obraz. Czasami przeszkodą w wyświetlaniu obrazu dużej wielkości może być niewystarczająca długość pokoju, w którym urządzamy projekcje. Na rynku nie brakuje jednak modeli, które świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Przykładem jest Optoma GT2000HDR wyposażona w obiektyw krótkiego rzutu. Urządzenie ustawione zaledwie metr od ściany lub ekranu wyświetli na niej obraz wielkości aż 100 cali. Do tego niska waga (3 kg) oraz zewnętrzny zasilacz sprawiają, że sprzęt łatwo jest przenosić z miejsca na miejsce. To cecha charakterystyczna wszystkich laserowych projektorów marki Optoma przeznaczonych do użytku domowego.

Projektor na lata

Technologia laserowa to zarówno lepsza jakość obrazu, jak i mniejsze koszty eksploatacji. Modele Optoma zużywają aż o 45% mniej energii niż projektory lampowe. Producent zapewnia do 30 000 godzin bezawaryjnej pracy swoich projektorów bez konieczności wymiany lampy na nową (w przypadku klasycznej lampy jest to około 5000 godzin).

W praktyce oznacza to, że jeśli filmy lub telewizja są oglądane nawet przez 8 godzin każdego dnia, sprzęt bez trudu posłuży przez ponad dekadę. Wystarczająco długo by wreszcie obejrzeć „odkładane na później” produkcje i przez długie lata śledzić serialowe i filmowe nowości bez najmniejszych obaw o sprzęt. W końcu w kinie, nawet tym domowym, chcemy porzucić troski i przejmować się wyłącznie losem ulubionych bohaterów.

foto. Optoma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *