MediaZapowiedzi TV

Maj na kanale SundanceTV

W maju SundanceTV zaprasza na czerwony dywan, kieliszek schłodzonego szampana i najgłośniejsze hollywoodzkie filmy z największymi gwiazdami!

 

Sobota, 18 maja o 22:00

WENUS (2006)

Tytuł: Wenus (Venus)
Reżyseria: Roger Michell

Przyjaciele Maurice (Peter O’Toole) i Ian (Leslie Phillips) są angielskimi aktorami-weteranami, którzy nigdy nie osiągnęli wielkiego sukcesu. Nadal pracują, mimo że nadeszła jesień ich życia. Maurice, na przykład, gra konającego pacjenta w dramacie telewizyjnym. Jednak ich wygodną rutynę i pogawędki przy śniadaniu w ulubionej kawiarni przerywa przyjazd z prowincji siostrzenicy Iana, Jessie (Jodie Whittaker).

Dziewczyna szybko nadwyręża cierpliwość swojego wujka, jednak Maurice jest nią zachwycony i zaczyna pokazywać jej kulturalne zabytki Londynu. Gdy mężczyzna próbuje przekazać Jessie swoje doświadczenie, z zaskoczeniem odkrywa, jak niewiele tak naprawdę wie o sobie, teraz gdy jego życie dobiega końca.

2 maja

CHARLOTTE GRAY (2001)*

Reżyseria: Gillian Armstrong

1943. Trwa II wojna światowa. Charlotte Gray, młoda Szkotka, zostaje zrzucona na spadochronie za linię wroga na tereny południowej Francji. Tylko ona wie, że ma podwójną misję. Oficjalnie – została zwerbowana przez brytyjski rząd w ramach specjalnej operacji. Jej zadaniem jest współpraca z grupą partyzantów z lokalnego oddziału ruchu oporu, którzy walczą z niemieckimi okupantami. Nieoficjalnie – poszukuje swojego kochanka, Petera, angielskiego lotnika zaginionego w akcji po zestrzeleniu jego samolotu.

Gdy Charlotte coraz bardziej angażuje się w działalność dowodzonych przez Juliena Levade’a bojowników ruchu oporu, zdaje sobie sprawę, że miłość do Francji i mieszkańców na zawsze odmieni jej życie.

9 maja

TOPSY TURVY (1999)*

Reżyseria: Mike Leigh

Londyn lat 80. XIX wieku. Popularne opery komiczne autorstwa Gilberta (słowa) i Sullivana (muzyka) nigdy nie zawodzą, jednak ich najnowsza produkcja, „Księżniczka Ida” otrzymuje słabe recenzje. Sullivan chce zrezygnować i zająć się komponowaniem muzyki poważnej, jednak obaj związani są kontraktem z impresario teatru Savoy, D’Oylym Cartem. Gilbert wraz z żoną udaje się na japońską wystawę w Londynie, która inspiruje go do napisania spektaklu „Mikado”. Sullivan zgadza się na współpracę, a po długich próbach produkcja ma swoją premierę i zbiera doskonałe recenzje.

W filmie przeplatają się wątki skomplikowanego, bezdzietnego małżeństwa Gilberta, oraz bogatego życia, jakie wiedzie bon vivant Sullivan wraz z amerykańską kochanką, nie stroniąc od domów publicznych.

16 maja

KRÓLOWA RZEKI (2005)*

Tytuł: Królowa rzeki (River Queen)
Reżyseria: Vince Ward

Nowa Zelandia, rok 1868. Sarah O’Brien (Samantha Morton) dorastała wśród żołnierzy w garnizonie na granicy Te Awa Nui – Wielkiej Rzeki i jako młoda dziewczyna zachodzi w ciążę z Maorysem. Siedem lat później jej syn, Boy, zostaje porwany przez swojego maoryskiego dziadka. Sarah, porzucona przez ojca-żołnierza (Stephen Rea), zaczyna szukać syna. Jej jedyny przyjaciel, Doyle (Kiefer Sutherland), to załamany żołnierz bez środków, by jej pomóc.

Kobieta udaje się do wioski chorego wodza rebeliantów Te Kai Po, zwabiona szansą na zobaczenie swojego dziecka. Tam zakochuje się w wuju Boya, Wiremu (Cliff Curtis), i coraz bardziej zaczyna ją pociągać styl życia wioski.

23 maja

KRÓLOWIE NOCY (2007)

Tytuł: Królowie nocy (We Own the Night)
Reżyseria: James Gray

Bobby Green (Joaquin Phoenix), menedżer popularnego rosyjskiego klubu nocnego w Brighton Beach na Brooklynie, wie, że w jego lokalu handluje się narkotykami. W związku z tym unika kontaktów z bratem Josephem (Mark Wahlberg) i ojcem Burtem (Robert Duvall), którzy są wzorowymi członkami nowojorskiej policji.

Wyrachowany Bobby porzucił nazwisko Grusinsky i odciął się od prawej, policyjnej rodziny. Wybrał szybkie tempo życia i piękną portorykańską dziewczynę o imieniu Amada Juarez (Eva Mendes).

30 maja

GOOD NIGHT, AND GOOD LUCK (2005)

Reżyseria: George Clooney

Historia rozgrywa się w Ameryce lat 50. na początku rozwoju dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego. Ukazuje prawdziwy konflikt pomiędzy pionierem telewizyjnych wiadomości, Edwardem R. Murrowem, a senatorem Josephem McCarthym i jego Komisją ds. badania działalności antyamerykańskiej.

Pragnąc przedstawiać fakty i rzetelnie informować opinię publiczną, pionier Murrow i jego oddany zespół pod przewodnictwem producenta Freda Friendly’ego z newsroomu CBS, przeciwstawiają się naciskom korporacji i sponsorów. Postanawiają zbadać kłamstwa i taktykę siania paniki stosowaną przez McCarthy’ego podczas jego antykomunistycznych „polowań na czarownice”.

5 maja o 22:00

POLY STYRENE: JESTEM ZWYCZAJNA (2021)

Tytuł: Poly Styrene: Jestem zwyczajna (Poly Styrene: I Am Cliché)
Reżyseria: Celleste Bell, Paul Sng

Poly Styrene była pierwszą kolorową kobietą w Wielkiej Brytanii, która stanęła na czele odnoszącego sukcesy zespołu rockowego. Styrene miała kluczowy wpływ na punkowe ruchy riot grrrl i afropunk.

Poly nie tylko pozostawiła po sobie kulturowy ślad. Jej córka, Celeste, przejęła spuściznę swojej matki i nękające ją demony, które zniszczyły jej związek. Film, z narracją Ruth Neggi, śledzi podróż Celeste i pozwala widzom zrozumieć Poly jako ikonę i matkę.

8 maja o 22:00

SUPER DARK TIMES (2017)

Reżyseria: Kevin Phillips

Akcja filmu rozgrywa się w małym amerykańskim miasteczku w latach 90. i skupia się na losach Zacha i Josha, dwóch nastolatków, którzy od dziecka są najlepszymi przyjaciółmi. Wiodą spokojne życie wypełnione przejażdżkami rowerowymi, podwieczorkami i graniem w gry wideo. Jednak wszystko nagle się zmienia, gdy w wyniku niefortunnego wypadku ginie przyjaciel chłopaków.

Spanikowani chłopcy postanawiają utrzymać swoją obecność przy tym wydarzeniu w tajemnicy. Wkrótce jednak poczucie winy, izolacja i paranoja zmieniają ich zwykłe życie w mroczną strefę pełną koszmarów i żalu. Kiedy drugi kolega z klasy zostaje znaleziony martwy, staje się jasne, że ich tajemnica nie pozostanie długo w ukryciu.

14 maja o 22:00

GODSPEED, LOS POLACOS! (2020)

Reżyseria: Adam Nawrot

Historia pięciu studentów wkraczających w dorosłość, którzy zręcznie wykorzystują system komunistyczny, by osiągnąć swój cel. Bohaterowie udają się na wyprawę kajakową do obu Ameryk, mając do dyspozycji sześciokołową wojskową ciężarówkę, sprzęt domowej roboty i niewielkie umiejętności kajakarskie.

Film śledzi ich epicką dwuletnią podróż, której kulminacją jest pierwsze zejście do najgłębszego kanionu na świecie. Kajakarze znajdują się na celowniku Związku Radzieckiego, gdy wykorzystują swoją nowo zdobytą sławę, by walczyć o demokrację w krajach Bloku Wschodniego.

22 maja o 22:00

CZARNY KOŃ (2015)

Tytuł: Czarny koń (Dark Horse)
Reżyseria: Louise Osmond

„Czarny koń” to rozgrywająca się w dawnej górniczej wiosce w Walii prawdziwa historia grupy przyjaciół z męskiego klubu robotniczego. Bohaterowie postanawiają zmierzyć się z elitarnym „sportem królów” i wyhodować konia wyścigowego. Ich młody źrebak, wychowany na pobliskich nieużytkach, wyrasta na niezwykle utalentowanego konia i pokonuje w zawodach konkurencję z całego kraju.

Niestety wkrótce ulega niemal śmiertelnemu wypadkowi. Pielęgnowany z miłością przez swoich właścicieli – dla których stał się źródłem inspiracji i nadziei – wraca do zdrowia, powracając na tor w oszałamiającym stylu.

27 maja o 22:00

ZBRODNIE CZASU (2007)

Tytuł: Zbrodnie czasu (Timecrimes)
Reżyseria: Nacho Vigalondo

Hector (Karra Elejalde) odpoczywa przed swoim nowym wiejskim domem. Przez lornetkę obserwuje pobliskie wzgórze. Nagle pośród drzew dostrzega coś, co wydaje się być nagą kobietą. Postanawia sprawdzić co to. Gdy podchodzi bliżej, zostaje zaatakowany przez złowrogą postać, której głowa owinięta jest fantazyjnym, różowym bandażem. Przerażony ucieka.

Znajduje schronienie w laboratorium na szczycie wzgórza, gdzie samotny pracownik (reżyser Nacho Vigalondo) wprowadza go do osobliwego naukowego urządzenia. Gdy po chwili wychodzi na zewnątrz, okazuje się, że cofnął się w czasie o wiele godzin, uruchamiając przerażający łańcuch wydarzeń, aż w końcu mimowolnie wpada na samego siebie.

31 maja o 22:00

PERMANENT (2017)

Reżyseria: Colette Burson

Akcja filmu rozgrywa się w 1982 roku w małym miasteczku w Wirginii. Bohaterami tej opowieści o nietrafionej fryzurze jest rodzina Dicksonów: 13- letnia Aurelie i jej rodzice, Jeanne i Jim.

Dicksonowie mierzą się z poważnymi zmianami w życiu, a jednocześnie desperacko próbują wyjść z nich cało. Dla tej rodziny samo przetrwanie dnia jest zwycięstwem.

foto, źródło. SundanceTV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *