MediaZapowiedzi TV

Marzec w National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People

W marcu na antenie National Geographic widzowie odnajdą nie tylko lokalne akcenty, jak udział słynnego nurka, Tomasza Stachury, w nowej serii „Tajemnice podwodnych wraków”, ale i doświadczą wielu wrażeń na wielką skalę za sprawą premierowych odcinków serii „Megamaszyny”. Z pewnością ucieszy też ponowne spotkanie ze śmiałkami, którzy porzucili miejskie życie, na rzecz powrotu do natury w nowym sezonie „Alaska: Następne pokolenie”. W czteroodcinkowej serii „Ukryte piękno Europy” w National Geographic Wild dokumentaliści odkryją prastare krajobrazy, których pozostałości można jeszcze zobaczyć w Polsce, podczas gdy anteną Nat Geo People w ramach cyklu „Siła kobiet” zawładną inspirujące działaczki. Odkryj pełną listę premier w marcu.

 

Czasami, by wydobyć prawdę na powierzchnie, trzeba sięgnąć samego dna – wiedzą o tym doskonale badacze z nowej serii „Tajemnice podwodnych wraków” w National Geographic (od 30 marca o godz. 21.00 w National Geographic). Ich celem jest odtworzenie ostatnich chwil tragicznych rejsów i znalezienie odpowiedzi na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną zatopienia badanych jednostek. Wśród ekspertów przyglądającym się wrakom z dna Morza Bałtyckiego nie mogło zabraknąć wybitnego, polskiego nurka wrakowego – Tomasza Stachury.

Premierowa seria „Megamaszyny” (od 3 marca o godz. 22.00 w National Geographic) również podąża śladem przełomowych odkryć, jednak tym razem tych z zakresu technologicznego postępu dokonywanego na przestrzeni wieków. Widzowie poznają kulis powstania największych i najpotężniejszych mechanizmów i konstrukcje, jakie wyszły spod ręki człowieka. Inżynierowie oraz fizycy opowiedzą, w jaki sposób i po co powstały lotniskowce, statki podwodne, stacje kosmiczne, czy latające cysterny. Wśród premierowych produkcji poświęconych technologii nie zabraknie również serii „(nie)zwykłe wynalazki” (od 7 marca od godz. 19.00 w National Geographic). Program w ciekawy sposób tłumaczy skąd wzięły się rzeczy codziennego użytku i kto stoi za ich stworzeniem.

Na przeciwnym końcu ścieżki postępu technologicznego stoją losy bohaterów serii „Alaska: Następne pokolenie” (od 1 marca o godz. 21.00 w National Geographic). Zmęczona wielkomiejskim pędem rodzina Amerykanów postanawia przeprowadzić się w głąb dzikiej alaskańskiej puszczy, by być bliżej natury. Jak poradzą sobie bez podstawowych udogodnień i wygód, które gwarantowało im miasto?

Tymczasem z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet kanał Nat Geo People przygotował specjalny cykl „Siła kobiet” (w niedziele od 6 marca od godz. 14.00 w Nat Geo People). Widzowie poznają inspirujące historie takich postaci, jak Królowa Elżbieta, młoda aktywistka Greta Thunberg, aktorka i działaczka społeczna Gal Gadot. To prawdziwe bohaterki, które walcząc o lepsze jutro wywierają nadzwyczajny wpływ na swoje społeczności. Na kanale National Geographic Wild za sprawą produkcji „Ukryte piękno Europy” (od 19 marca o godz. 14.00 w National Geographic Wild) widzowie przekonają się, jak zachwycająca pod względem natury jest… Polska! Kamery National Geographic podążają ścieżkami ciągnącymi się przez nas bujne lasy, rozległe niziny i górskie szczyty w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Dzikie akcenty pojawią się również w cyklu „Miesiąc z wężami”.

 

 

TAJEMNICE PODWODNYCH WRAKÓW
OCEAN WRECK INVESTIGATION
Premiery w środy od 30 marca o godz. 21.00 w National Geographic
(5×60)

Kamery towarzyszą nurkom, badaczom wraków i archeologom, pracującym nad odtworzeniem ostatnich chwil zatopionych statków. Dzięki najnowocześniejszym efektom komputerowym i technologii podwodnej, uzupełnionym przez relację świadków zdarzeń udaje się w pełni odtworzyć ludzkie oblicze katastrof morskich. Badaczom przyświeca jasny cel – znaleźć odpowiedzi na pytania przyczyny i przebieg zdarzeń sprzed lat. W serii poznamy m.in. historię dwóch szokujących ataków odwetowych z czasów drugiej wojny światowej. Gdy w 1944 r. Japończycy zaatakowali Pearl Harbor, Amerykanie w ramach odwetu zbombardowali flotę przecinika na Oceanie Spokojnym. Rok później na Morzu Bałtyckim doszło do kolejnego wstrząsającego wydarzenia – niemiecki statek Wilhelm Gustloff zostaje trafiony pociskiem z rosyjskiego okrętu podwodnego w okolicach Łeby. Ginie blisko 10 000 osób. Sprawie przygląda się jeden z polskich badaczy bałtyckiego dna – Tomasz Stachura.

MEGAMASZYNY
COLOSSAL MACHINES
Premiery w czwartki od 3 marca o godz. 22.00 w National Geographic
(6×60)

Dzięki ciągłym innowacjom technologicznym budujemy coraz większe, szybsze, wyższe i potężniejsze maszyny. To dzięki nim jesteśmy w stanie odkrywać tajemnice wszechświata, przemieszczać się z ponaddźwiękową prędkością czy badać najgłębsze zakamarki dna morskiego pod ogromnym ciśnieniem. Jak działają i jak powstały ultranowoczesne megamaszyny? W programie zobaczymy m.in. jak zbudowany jest prom kosmiczny, wielki transporter gąsienicowy NASA czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Poznamy mechanizm działania superlodołamacza nowej generacji, niezwykle skutecznych pługów śnieżnych i innych wszechstronnych pojazdów terenowych, które potrafią poruszać się w arktycznym śniegu nieprzejezdnym dla niczego innego. Dowiemy się też, jak zbudowane są cuda inżynierii morskiej, takie jak platforma Aasta Hansteen, lotniskowiec klasy Nimitz czy okręt podwodny klasy Ohio.Jakie obciążenia potrafią wytrzymać i gdzie leży punkt krytyczny? Doskonałe animacje i wyjaśnienia ekspertów pomogą zrozumieć zasady działania i budowę tych niezwykłych mechanizmów.

ALASKA: NASTĘPNE POKOLENIE
ALASKA: THE NEXT GENERATION 2
Premiery we wtorki od 1 marca o godz. 21.00 w National Geographic
​(10×60)

Grupa śmiałków pragnie żyć w zgodzie z naturą. Ludzie przyzwyczajeni do wygodnego, lecz męczącego życia w mieście, próbują się odnaleźć wśród dzikich pustkowi Alaski, gdzie zmagają się z brakiem pożywienia, psującym się sprzętem i groźnymi zwierzętami. Tutaj nawet zdobycie wody stanowi nie lada wyzwanie, a głównym przeciwnikiem jest zabójczy mróz. Aby przetrwać w głębi alaskiej głuszy, mieszkańcy muszą się wykazać odwagą. Bohaterowie serii muszą nauczyć się tropić zwierzęta, łowić ryby, naprawiać podstawowe sprzęty i konstruować budowle, które pozwolą im zabezpieczyć pożywienie przed dziką zwierzyną. Wszyscy muszą posiąść podstawowe umiejętności przetrwania, bo Matka Natura nie ma litości dla słabych i nieprzygotowanych. Czy cywilizacyjna niezależność warta jest tak wysokiej ceny?

(NIE)ZWYKŁE WYNALAZKI
GREAT INVENTIONS
Emisje od poniedziałku do piątku, od 7 marca od godz. 19.00 w National Geographic
(15×60)

Żyjemy w świecie, którego nasi przodkowie z pewnością by nie rozpoznali. Za sprawą ciągłego postępu technologicznego zmieniamy krajobraz na całej planecie. Potrafimy nawet zasiedlić nieprzyjazne środowiska takie, jak górskie szczyty i odmęty morskich głębin, które dawniej uchodziły za całkowicie niedostępne. Byliśmy na Księżycu, tworzymy równoległe rzeczywistości, próbujemy rozwikłać tajemnicę początku świata i wysyłamy roboty w kosmos. Wszystko to za sprawą nieposkromionej inwencji i ciekawości człowieka – wielkiego daru ewolucji. Program przygląda się innowacyjnym rozwiązaniom, które odmieniły świat i zrewolucjonizowały nasze życie. Od metody konserwowania w puszkach, przez pierwszą baterię alkaliczną, dżinsy czy zapięcia na rzepy, po metody analizy DNA oraz tomografię komputerową – w tym programie zebrano najbardziej przełomowe wynalazki, które miały znaczący wpływ na obecną rzeczywistość.

ZŁAPAĆ PRZEMYTNIKA
TO CATCH A SMUGGLER 3
Premiery w poniedziałki od 21 marca od godz. 22.00 w National Geographic
​(8×30)

Okazuje się, że wybuch pandemii nie tylko nie ukrócił działalności przemytników, ale wręcz zwiększył ilość narkotyków sprzedawanych w USA. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego musi dostosować się do nowej rzeczywistości i zwiększyć kontrolę zarówno na naziemnych przejściach granicznych, jak i na lotniskach oraz w portach. W tym sezonie popularnego programu wspólnie towarzyszymy funkcjonariuszom na drodze odkrycia spisku pracowników linii lotniczych na lotnisku JFK. Agenci przejmują aż 10 kilogramów kokainy o wartości przekraczającej pół miliona dolarów, a w areszcie ląduje wiele osób. Czujni funkcjonariusze z pomocą wyszkolonych psów prowadzą kontrole na lądzie i na wodzie, by złapać przemytników i powstrzymać napływ nielegalnych towarów i substancji.

EKSTREMALNA POGODA
TOP 100 WEATHER MOMENTS
Premiery w środy od 16 marca od godz. 22.00 w National Geographic
(5×60)

Pogoda wpływa na nasze życie codzienne: dyktuje strój, dietę, sposób wykonywania pracy, odbija się na nastroju. Ma także dalej idące konsekwencje – nie raz rozstrzygała o losie bitew, była impulsem do nowych wynalazków i zmieniała bieg historii. Program przedstawia 100 najsłynniejszych w historii zjawisk i rzeczy związanych z pogodą – od potężnych kataklizmów naturalnych po codzienne niedogodności i związane z nimi wynalazki. Ekstremalne warunki meteorologiczne, które zmieniły oblicze świata, omawiane są przez ekspertów pogodowych i ocalałych świadków.

UDAREMNIONE ATAKI TERRORYSTYCZNE
TERRORISM CLOSE CALLS
Premiery w piątki od 11 marca od godz. 21.00 w National Geographic
(10×60)

W dziesięcioodcinkowej serii wyjawione zostaną szczegóły dotyczące największych spisków terrorystycznych na świecie. Pojawią się w niej wypowiedzi agentów zaangażowanych w ich udaremnianie, a także relacje przedstawicieli władz, wymiaru sprawiedliwości oraz członków wywiadu. Widzowie zajrzą za kulisy pracy osób, które stoją na czele walki z terroryzmem: od dyrektorów i agentów FBI, CIA i NSA po ekspertów z Niemiec oraz funkcjonariuszy izraelskiego Shin Bet i wydziału policji w australijskim stanie Wiktoria.

APOKALIPSA: HITLER UDERZA NA WSCHÓD
APOCALYPSE: HITLER TAKES ON THE EAST
Premiery w piątki od 18 marca od godz. 22.00 w National Geographic
(2×60)

W czerwcu 1941 roku Hitler zdecydował się na niezwykle ryzykowny ruch – wypowiedział wojnę Związkowi Radzieckiemu. Podbicie największego kraju na świecie miało zapewnić „przestrzeń życiową” dla obywateli III Rzeszy. Choć operacja „Barbarossa” była największym niemieckim przedsięwzięciem w trakcie drugiej wojny światowej, okazała się też jedną z najbardziej bolesnych porażek Führera. Gdy październiku 1941 roku wojska Hitlera utknęły w martwym punkcie, Armia Czerwona przygotowywała się już do kontrofensywy. Dokument zabiera widzów za kulisy spektakularnej porażki wojennej bezwzględnego dyktatora.

 

 

UKRYTE PIĘKNO EUROPY
HIDDEN WONDERS OF EUROPE
Premiery w soboty od 19 marca o godz. 14.00 w National Geographic Wild
(4×60)

W tej serii zobaczymy wspaniałe krajobrazy czterech europejskich państw, które zachwycają pięknem natury i bogactwem fauny i flory. W pierwszy odcinku serii kamery przemierzają prastare naturalne krajobrazy, których pozostałości można jeszcze zobaczyć w Polsce. Nasz kraj zachwyca bogatą mozaiką siedlisk przedstawicieli wielu gatunków. Zamieszkują one bujne lasy, rozległe niziny i górskie szczyty. Dzikie zwierzęta, takie jak birkuty, walczą tu o przetrwanie. Podobnie jak bohaterowie drugiego odcinka – przedstawiciele gatunków endemicznych zamieszkujących zaś jedyny w Europie las mglisty na portugalskiej Maderze.

CYKL SPECJALNY: MIESIĄC Z WĘŻAMI
W niedziele od 6 marca od godz. 14.00 w National Geographic Wild

Wejdź do świata dzikich węży i poznaj sekrety najniebezpieczniejszych i najciekawszych gatunków spośród tych wspaniałych gadów! Widzowie przekonają się, że bezpośrednie spotkanie z nimi nie zawsze oznacza tragedię, choć nadepnięcie im na ogon wciąż pozostaje fatalnym pomysłem.

W ramach cyklu zobaczymy programy:

· „Weterynarz do zadań specjalnych: węże” / “Dr. K’s Exotic Animal ER – Smitten By A Snake”

· „Sekrety węży” / „Serpents Surprise”

· „Węże atakują!” / „Snake Attack-tics”

· „Małe węże w mieście” / „Snake City: Baby Snakes”

· „Węże w mieście” / “Snakes In The City Compilations”

 

 

CYKL SPECJALNY: SIŁA KOBIET
W niedziele od 6 marca od godz. 14.00 w Nat Geo People

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet kanał Nat Geo People przygotował specjalny cykl telewizyjny, ukazujący inspirujące historie kobiet, których dokonania i postawy zmieniły świat.

W ramach cyklu zobaczymy programy:

· „Gal Gadot i superbohaterki” / „Impact With Gal Gadot”

· „Być królową” / „Being The Queen”

· „Greta Thunberg – głos przyszłości” / „Greta Thunberg – The Voice of The Future”

· „The Cave: szpital w ogniu” / „The Cave”

· „Wielka Trójka” / „Trimates”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *