Najnowszy numer „Książek. Magazynu do czytania” z wyjątkową premierą opowiadania Zadie Smith
27 sierpnia br. ukaże się nowe wydanie dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”. Jego motywem przewodnim jest formatowanie człowieka – redaktorzy sprawdzają, jak epoka, w której żyjemy, kształtuje nasze postrzeganie świata, życiowe wybory i moralne decyzje. Część numeru została także poświęcona biografiom, a swoją światową premierę będzie miało w nim opowiadanie Zadie Smith „Dialektyka”.
Czytelnicy „Książek. Magazynu do czytania” jako pierwsi na świecie będą mogli przeczytać opowiadanie „Dialektyka” Zadie Smith, którego akcja rozgrywa się nad polskim morzem, w Sopocie. Historia znajdzie się w najnowszej książce brytyjskiej pisarki „Grand Union””, która ukaże się na początku października, a jej polskie tłumaczenie – 13 listopada br.
Bohaterem okładki najnowszego wydania magazynu jest Filip Springer, którego najnowsza książka „Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz” odnosi się do prawa Jante – zbioru opresyjnych reguł określających mentalność krajów skandynawskich, zebranych i zapisanych w powieści Aksela Sandemose „Uciekinier przecina swój ślad” z 1933 roku. O tym, jakie jest Jante Skandynawów, a jakie Polaków z reporterem rozmawia Michał Nogaś.
Ponadto w numerze: Katarzyna Boni w fascynującym eseju pisze o tym, jak śmierć stała się największym tabu współczesnej kultury; Anna S. Dębowska i Jacek Szczerba opowiadają o tym, jak filmy kształtują nasze wyobrażenia o przeszłości i historycznych postaciach; Łukasz Pilip wraca do czasów Olivera Twista, w których zapotrzebowanie na tanią siłę roboczą było tak duże, że fabryki, kopalnie i inne zakłady masowo zatrudniały dzieci, a Adrianna Rozwadowska pyta, czy powinniśmy czuć się winni, kiedy podążamy w koszulce z Bangladeszu po śmiesznie tanie banany z Ekwadoru?
W najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” znajdą się również artykuły Katarzyny Wężyk o fenomenie popularności seriali i książek z kategorii true crime, Joanny Dzikowskiej o pożytkach płynących z (erotycznej) grafomanii, Janusza Rudnickiego o Polaku, który chciał uratować Afrykę przed Murzynami, a także rozmowa Łukasza Grzymisławskiego ze znanym brytyjskim publicystą Jamiem Bartlettem o zagrożeniach płynących z nowych technologii.
W stałym dodatku magazynu „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych” będzie można przeczytać m.in. artykuł Justyny Sucheckiej, w którym autorka analizuje spis lektur pozaszkolnych cytowanych przez uczniów na tegorocznych egzaminach ósmoklasisty i zastanawia się, dlaczego ich prywatne wybory czytelnicze kompletnie rozmijają się z listą szkolnych lektur. W dodatku znajdzie się również przegląd 22 książkowych nowości dla najmłodszych czytelników.
Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” ukaże się na rynku we wtorek, 27 sierpnia br. w cenie 11,99 zł. Dostępne będzie w punktach sprzedaży prasy, a także – dla prenumeratorów cyfrowych „Gazety Wyborczej” – w aplikacji i na Wyborcza.pl/Ksiazki.
Numer wspiera promocja w prasie, radiu, punktach sprzedaży prasy, sieci kin Helios oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, a także autopromocja. Działania przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.
Więcej informacji o najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania” znaleźć można na profilu pisma na Facebooku, na Instagramie oraz w Booksletterze.