Technologia - Promocje

Nikon informuje o oprogramowaniu NX FIELD

Nikon ma przyjemność poinformować o oprogramowaniu NX Field, nowym systemie do zdalnego fotografowania, którego premierę zaplanowano na 17 czerwca 2021 r. NX Field będzie stanowić pomoc dla tych, którzy są na pierwszej linii fotografii reporterskiej i sportowej, umożliwiając użytkownikom łączenie kilku lustrzanek cyfrowych firmy Nikon, obsługę i dostosowywanie ustawień oraz automatyczne przesyłanie zdjęć zarejestrowanych przez aparaty na serwer FTP¹.

 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      Oprogramowanie NX Field zostanie udostępnione przez NPS (Nikon Professional Services), organizację, za pośrednictwem której firma Nikon oferuje pomoc i usługi profesjonalnym fotografom na całym świecie. System jest kompatybilny z lustrzankami cyfrowymi Nikon D6 i Nikon D5, a w przyszłości jest planowane zapewnienie obsługi aparatów bezlusterkowych, takich jak Nikon Z 9, Z 7II i Z 6II.

      Dzięki połączeniu kilku zgodnych lustrzanek cyfrowych firmy Nikon system umożliwia „głównemu” aparatowi jednoczesne sterowanie wyzwalaniem migawki w zdalnych aparatach. Aparaty można podłączyć kablem przewodowej sieci LAN lub za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN².

      Po pobraniu aplikacji NX Field wyzwalaniem migawki w zdalnych aparatach można sterować z poziomu smartfona lub tabletu. Aplikacja może być używana do łatwego zdalnego wykonywania szeregu zadań, w tym sprawdzania podglądu na żywo przez obiektyw, zmieniania ustawień aparatu oraz sprawdzania i przesyłania zdjęć zarejestrowanych przez aparaty.

      Oprogramowanie NX Field umożliwia zdalne fotografowanie poprzez sieć 5G³ lub Internet, co oznacza, że można go używać przebywając w znacznej odległości od aparatów. Na przykład, przy jego użyciu można spoza Japonii obsługiwać aparaty ustawione w Tokio.

      Ponadto, ze względu na możliwość ustawienia zdalnych aparatów w trudno dostępnych miejscach, np. na linii mety wyścigu lub przy kopule stadionu, oprogramowanie NX Field pomaga uchwycić decydujące chwile z perspektyw i pod kątami, które dotychczas były poważnym wyzwaniem.

      Co więcej, system umożliwia natychmiastowe i automatyczne przesyłanie zdjęć z aparatu głównego oraz z aparatów zdalnych na serwer FTP.

      Firma Nikon będzie stale aktualizować oprogramowanie NX Field i wspierać profesjonalnych fotografów wykonujących zdjęcia reportażowe i sportowe.

      Aby korzystać z systemu NX Field, trzeba zainstalować (za opłatą) dedykowane oprogramowanie aparatu i pobrać aplikację NX Field na urządzenie inteligentne. Szczegółowe informacje dotyczące instalowania zamieszczono w witrynie internetowej NPS.

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *