DVB-TPolecaneTVP

Nowy portal TVP telewizjanaziemna.pl

Telewizja Polska, z myślą o widzach naziemnej telewizji cyfrowej, uruchomiła nowy serwis internetowy telewizjanaziemna.pl. Serwis powstał, by pomóc widzom przygotować się do nadchodzącej zmiany standardu nadawania NTC z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC, która nastąpi w czerwcu 2022 roku.

 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      Na serwis składa się 5 sekcji tematycznych: NTC, Telewizja Hybrydowa, Baza wiedzy, Aktualności, TVP4K. Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej dowiedzą się z nich przede wszystkim, czym jest zmiana standardu nadawania i jakie przyniesie korzyści – więcej programów Telewizji Polskiej w wyższej jakości obrazu i dźwięku, mniej zakłóceń, a także usługi dodatkowe realizowane przy pomocy technologii telewizji hybrydowej (HbbTV). Na portalu widzowie znajdą także wskazówki, jakie działania muszą podjąć, by móc oglądać NTC w nowym standardzie, np. dzięki wyszukiwarce telewizorów mogą sprawdzić, czy ich odbiornik jest przystosowany do odbioru telewizji w standardzie DVB-T2/HEVC.

      Uruchomienie portalu telewizjanaziemna.pl to kolejne po testach nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC działanie, jakie podjęła Telewizja Polska, by przygotować swoich widzów do nadchodzącej zmiany. Chcemy edukować widzów o zaletach i korzyściach płynących ze zbliżającej się transformacji technologicznej NTC, która pozwoli nam oferować więcej treści, w wyższej jakości zarówno obrazu, jak i dźwięku – powiedział Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

      Przypominamy, że od maja br. Telewizja Polska udostępnia w ramach tzw. multipleksu testowego w standardzie DVB-T2/HEVC programy TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Kultura, a także w dniach od 11 czerwca do 11 sierpnia br. udostępniała kanał TVP 4K z okazji UEFA EURO2020. Testy obejmują zasięgiem nadawczym około 90% populacji Polski, dzięki czemu widzowie mogą sprawdzić, czy ich odbiorniki telewizyjne są przystosowane do odbioru sygnału w nowym standardzie, jeśli nie, zyskują czas, by zaplanować jego wymianę lub zakup odpowiedniego dekodera.

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *