OPPO udostępni branży IoT swoje patenty związane z sieciami komórkowymi za pośrednictwem platformy Avanci
Firma OPPO, wiodący producent urządzeń mobilnych zapowiedziała dziś, że za pośrednictwem czołowej platformy licencyjnej – Avanci udostępni swoje patenty konieczne do spełnienia normy (ang. SEP czyli standard essential patents), związane z sieciami 3G i 4G. Z licencji będą mogli skorzystać producenci branży motoryzacyjnej oraz IoT.
Adler Feng, Senior Director of Intellectual Property w OPPO, powiedział: „Firma OPPO od zawsze angażuje się w działania na rzecz promocji zdrowego rozwoju rynku. Chcemy udzielać branży licencji na kluczowe rozwiązania z portfolio OPPO, opierając się na uczciwych, rozsądnych i niedyskryminacyjnych warunkach (FRAND). Z przyjemnością oferujemy za pośrednictwem platformy Avanci nasze patenty SEP dotyczące standardów łączności 3G i 4G producentom z sektora IoT i motoryzacji”.
Kasim Alfalahi, założyciel i dyrektor generalny Avanci, powiedział: „Miło nam powitać OPPO, lidera branży smartfonów, w Avanci. Nasza platforma umożliwia firmom takim jak OPPO generowanie wymiernego zwrotu z inwestycji w prace badawczo-rozwojowe dzięki efektywnej wymianie, w której interesy właścicieli patentów i licencjobiorców z całego świata równoważą się, co sprzyja i wspomaga rozwój innowacyjności”.
Avanci to platforma licencjonowania patentów, na której dostawcy rozwiązań IoT mogą uzyskać wszystkie niezbędne zezwolenia związane z technologiami łączności bezprzewodowej. Za pośrednictwem Avanci licencje pozyskuje już 14 marek motoryzacyjnych dla swoich projektów samochodów podłączonych. Platforma, włącznie z OPPO pozyskała 38 licencjonodawców. Obecność na niej odzwierciedla potencjał patentowy firmy w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej.
Jako czołowa, globalna marka technologiczna, OPPO przywiązuje ogromną wagę do innowacji i prac badawczo-rozwojowych, aby oferować klientom z całego świata wyróżniające się produkty i usługi. Licząc na dzień 29 lutego 2020 r. firma OPPO mogła się pochwalić 43 000 globalnych wniosków patentowych i ponad 16 000 patentów, w tym ponad 38 000 zgłoszeń dotyczących wynalazków, które składają się na 88% wszystkich wniosków firmy.