“Rozmowy o przyszłości” nowy program w Onecie (wideo)
Onet rozpoczął emisję nowego programu pt. „Rozmowy o przyszłości”, cyklu spotkań z polskimi i światowymi pisarzami oraz intelektualistami. 7-odcinkowy program realizuje Festiwal Conrada w Krakowie i Dział Kultury Onetu, a jego autorami oraz prowadzącymi są: Katarzyna Janowska, redaktor naczelna Onet Kultura oraz Grzegorz Jankowicz, Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada.
Program będzie można oglądać w każdy wtorek i sobotę o godz. 20.00 na Onet.pl oraz na vod.pl (on demand), a także na YouTube i Facebooku.
W „Rozmowach o przyszłości” prowadzący rozmawiają z gośćmi krakowskiego festiwalu literatury.
– Czas przyspieszył, przyszłość rodzi się na naszych oczach. Gorące pytania: czy grozi nam katastrofa ekologiczna, kto i na jakich zasadach będzie mógł ingerować w nasze geny, co z demokracją i wolnością w świecie big data rozpalają wyobraźnię naukowców, padają codziennych rozmowach.
W „Rozmowach o przyszłości” postanowiliśmy zapytać pisarzy i pisarki, intelektualistów, reporterów o zagrożenia, osobiste lęki, ale i nadzieje związane m.in z rozwojem technologii, sztuczną inteligencją, wydłużającym się życiem, możliwością ingerowania w nasze geny. Powstał unikalny katalog wyzwań, lęków i projektów przyszłości, a także unikalny w polskim internecie zapis wideo spotkań z gwiazdami literatury i humanistyki – mówi Katarzyna Janowska, autorka i prowadząca program „Rozmowy o przyszłości”.
Wpierwszym odcinku „Rozmów o przyszłości” można było obejrzeć rozmowę z Olgą Tokarczuk o ekologii, roli kobiet i metafizyce przyszłości.
W kolejnych odcinkach autorzy programu „Rozmowy o przyszłości” spotkają się z Grzegorzem Lindenbergiem, socjologiem, autorem książki „Ludzkość poprawiona”, hinduską pisarką i działaczką społeczną Arundhati Roy, Martin Caparrosem, argentyńskim dziennikarzem i prozaikiem, autorem reportażu-eseju „Głód”, Jackiem Dukajem prozaikiem i eseistą, Maciejem Zarembą,dziennikarzem polskiego pochodzenia mieszkającym w Szwecji na temat społeczeństwa idealnego, które próbowano stworzyć w Szwecji oraz profesorem Bogdanem de Barbaro o tym czy możliwa jest miłość na całe życie i jak będą wyglądały związki i rodziny, gdy będziemy żyć ponad sto lat.