Seans filmowy w iTVN
W każdy piątek o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CST – Chicago) i 21.00 (EST – Nowy Jork, Toronto) wyświetlimy ciekawe, poruszające i zabawne produkcje, która umilą chłodne dni. 1 grudnia wyemitujemy „Obsesję zemsty”, a w kolejnych tygodniach pokażemy „Panny młode”, „Sens życia oraz jego brak”, „Szermierz” i „To tylko wiatr”.
Piątkowe seanse filmowe zaczniemy już 1 grudnia filmem „Obsesja zemsty”. Wojna domowa w Kolumbii doprowadziła do wielu dramatów i była przyczyną śmierci tysięcy ludzi. Jedną z jej ofiar była córka Marii, zgwałcona i zamordowana przez kolumbijskich żołdaków. Przez lata kobieta nosiła w sercu tę tragedię. W pewnym momencie dochodzi jednak do wniosku, że zbrodnia ta nie powinna ujść bezkarnie, zwłaszcza, że dziewczyna nie była jedyną osobą, którą wojna zabrała Marii. Podczas bratobójczych zmagań został również zabity mąż głównej bohaterki. By wziąć odwet na mordercach, dziewczyna przeprowadza się do Hiszpanii. Tam ma mieszkać i spokojnie żyć najemnik Ivan, którego zdjęcie znalazła w gazecie. Maria przyjeżdża do obcego dla niej kraju razem z synem, Danielem. Chłopak jest jedynym świadkiem gwałtu na córce Marii. Kobiecie udaje się odnaleźć domniemanego mordercę i gwałciciela. Szykuje się do zemsty, która ma być zapłatą za jej cierpienia.
Równie dramatyczną historię będą mogli Państwo obejrzeć 8 grudnia. Główną bohaterką „Panny młode” filmu jest Nutsa, młoda kobieta, która wraz z matką prowadzi pracownię krawiecką. Jej życie jest naznaczone przez przestępstwo, popełnione przez męża, z powodu którego trafił on na wiele lat do więzienia. Mężczyzna utrzymuje, że jest niewinny i nie potrafi pogodzić się z wysokim wyrokiem. Najbardziej brakuje mu dzieci i swojej narzeczonej. Oboje decydują się na więzienny ślub. Dzięki temu będą mogli spotykać się częściej oraz spędzać ze sobą więcej czasu. Tymczasem w pracowni Nutsy zjawia się nowy klient. Młody i przystojny mężczyzna wpada w oko samotnej kobiecie. Zaczynają się spotykać coraz częściej i zwierzać ze swoich problemów. Kobieta jest coraz bardziej rozdarta pomiędzy fascynacją do nowego znajomego i wiernością mężowi.
Tydzień później zapraszamy na „Sens życia oraz jego brak” – wielokrotnie nagradzaną węgierską komedię, która rozbawi do łez. Głównym bohaterem jest „wiecznie młody” Aron, z wykształcenia filmoznawca. Mimo zbliżających się trzydziestych urodzin wciąż żyje tak, jakby całe życie było jeszcze przed nim. Nadal mieszka z rodzicami, nie ma stałej pracy, nie czuje potrzeby ustatkowania i zaplanowania jakiejkolwiek kariery. Poznajemy go, gdy właśnie rzuciła go dziewczyna. Aron bardzo przeżywa to odejście. Czuje się też przytłoczony przez otaczający go krajobraz, w którym nie widzi dla siebie perspektyw. Pewnego dnia, podczas imprezy z kolegami, Aron kupuje bilet lotniczy do Portugalii. Wszystko wskazuje na to, że niebawem znajdzie się w innym kraju. Na drodze do spełnienia tego planu staje jednak przypadkowe spotkanie…
Z kolei 22 grudnia pokażemy „Szermierza” – film oparty na prawdziwej historii Endela Nelisa, estońskiego mistrza szpady. Krótko po wojnie musiał on ukryć się przed stalinowską służbą bezpieczeństwa. Za miejsce ucieczki wybrał małe miasteczko Haapsalu na estońskiej prowincji. Udaje mu się otrzymać posadę nauczyciela w-f w miejscowej szkole. Zarówno grono pedagogiczne, jak i dyrektor są nieco zaskoczeni faktem pojawienia się w ich mieście młodego człowieka. Endelowi zaś nie przeszkadza atmosfera miasteczka – ponurego, ciemnego i bezbarwnego. Po rozpoczęciu pracy Endel nie rezygnuje jednak z trenowania szermierki. Podczas ćwiczeń przyłapuje go na tym jedna z jego uczennic. Bohater postanawia przyznać się do swojej pasji i założyć kółko sportowe, na którym uczniowie poznawać będą tajniki tej dyscypliny sportu. Początkowo oschły i zdystansowany, po pewnym czasie zaczyna coraz bardziej angażować się w pracę z uczniami. Jego działalność napotyka jednak na opór dyrektora i podwładnych. Uważają oni, że nauka szermierki nie jest najlepszym pomysłem dla uczniów. Podczas zebrania praca Endela zostaje poddana krytyce. Udaje mu się jednak obronić, a swoimi poglądami przekonuje zastraszonych i poddanych autorytetowi dyrektora rodziców. Tymczasem w miasteczku zjawia się przyjaciel Endela z czasów, gdy odnosił on największe sukcesy. Namawia go do powrotu na planszę. Endel nie potrafi się zdecydować. Boi się, że tajemnica, którą skrywa, a która sprawiła, że trafił do Haapsalu, może wyjść na jaw. Poznaje także nauczycielkę, Kadri, z którą zaczyna go łączyć uczucie…
W ostatni piątek grudnia zapraszamy natomiast na dramat „To tylko wiatr”. W 2008 roku na Węgrzech doszło do serii brutalnych ataków na romskie rodziny. Początkowo sprawcy ograniczali się do rzucania koktajli Mołotowa czy pobić i bójek. Z biegiem czasu bandyci byli jednak coraz bardziej brutalni. W pewnym momencie zaczęło dochodzić do bestialskich morderstw czy swego rodzaju „polowań” na ofiary. W trakcie tej ohydnej i nieludzkiej serii rannych zostało kilkadziesiąt osób. Benedek Fliegauf, reżyser filmu, opowiada o tych wydarzeniach z perspektywy Marii, kobiety, której mąż wyemigrował do Kanady. Samotna bohaterka zajmuje się wychowaniem dwojga nastoletnich dzieci oraz opieką nad schorowanym dziadkiem. Sama zaś zajmuje się sprzątaniem przydrożnych rowów oraz szkolnych korytarzy. Pewnego dnia w okolicach jej domów pojawiają się rasistowscy bandyci…